Data publikacji:

Jaki toner na żółte włosy wybrać?

Nie jesteś zadowolona z efektu koloryzacji, bo twoje blond włosy przyjęły żółty odcień? A może żółkną pomiędzy kolejnymi zabiegami? W każdym z tych przypadków rozwiązaniem okaże się toner na żółte włosy. Podpowiadamy, jak prawidłowo go używać i jakie produkty warto obdarzyć zaufaniem!
toner na żółte włosy

Czym jest toner na żółte włosy?

Toner to produkt fryzjerski zapewniający tymczasową koloryzację włosów, delikatnie zmieniający tonację ich odcienia. Występuje w postaci tubki – tak jak tradycyjna farba – jednak przeznaczony jest do stosowania z utleniaczem o słabym stężeniu (zwykle 2,7% lub 3%).
Toner to praktycznie obowiązkowy element koloryzacji włosów blond – niezależnie, czy korzystasz z usług fryzjerskich, czy farbujesz się samodzielnie. Jeśli chcesz, by pomiędzy koloryzacjami twoje włosy wyglądały świeżo, koniecznie musisz go wypróbować.

Jak prawidłowo przeprowadzić tonowanie włosów w domu?

Toner na żółte włosy można stosować na dwa sposoby:
 • Bezpośrednio po koloryzacji. Jeśli po zmyciu farby zauważysz, że kolor farby jest zbyt żółty, niż tego oczekiwałaś, możesz nanieść na nie toner od razu.
 • Toner na włosy możesz zastosować także po pewnym czasie od koloryzacji – wówczas, gdy włosy zmieniły swój kolor, ale nie chcesz przeprowadzać kolejnego pełnowymiarowego zabiegu.
 • Jak nakładać toner na włosy?

  W pierwszej kolejności zmieszaj toner z wodą aktywującą w proporcjach 1:2, tak aby uzyskać ilość mieszanki wystarczającą na twoją długość włosów.
  Toner należy nałożyć na umyte, wilgotne włosy – a więc zupełnie inaczej niż farbę. Po pokryciu wszystkich pasm rozczesz włosy grzebieniem o szeroko rozstawionych ząbkach i zaczekaj 20–25 minut. Po tym czasie po prostu umyj włosy.
  Decydując się na użycie tonera, pamiętaj, że:
 • Rozjaśnione blond włosy są wysokoporowate i bardzo chłonne. Stosuj toner zgodnie z instrukcjami producenta, aby mieć pewność, że tonowanie da ci satysfakcjonujący efekt.
 • Tonerów należy używać ze słabymi wodami aktywującymi o mocy maksymalnie 3%. Delikatniejsza koloryzacja może być przeprowadzona z wodą 1,7%, a nawet 1,5%.
 • Stosuj tonery i aktywatory należące do tej samej marki.
 • Jak wybrać najlepszy toner na żółte włosy?

  Tonery do włosów występują w rozmaitych odcieniach – możesz wybrać produkt, który nada twoim żółtym włosom chłodny, a nawet platynowy odcień. Na rynku dostępne są również tonery, które pozwolą ci uzyskać różową, a nawet siwą lub niebieską poświatę.
  Pamiętaj jednak, że efekt, jaki da ci toner, zależy od koloru bazowego. Jeśli chcesz uzyskać chłodny odcień blondu na żółtych włosach, wybierz toner z zawartością fioletowego pigmentu. To bezpieczniejsze rozwiązanie niż toner niebieski, który w połączeniu z żółtymi włosami może zaowocować nieestetyczną zielenią.
  Bardziej zaawansowane osoby mogą mieszać tonery (najlepiej tej samej marki) pomiędzy sobą.

  Najlepsze tonery na żółte włosy

  Jeśli żółte włosy to twoja zmora, najlepiej zdecyduj się na toner fryzjerski. Nie musisz obawiać się jego stosowania – jest bardzo proste. Ponadto profesjonalne tonery są o wiele bezpieczniejsze dla włosów.
  Poniżej prezentujemy polecane tonery na żółte włosy. Te produkty dadzą ci piękny, platynowy kolor.

  Matrix SoColor Sync Pre-Bonded, SPV

  To popularny toner na żółte włosy polecany przez wiele blondynek. Daje chłodny, ale neutralny odcień, który utrzymuje się na włosach nawet do 3 tygodni.

  Schwarzkopf Professional Blondme, Ice

  To toner gwarantujący odcień bardzo chłodnego blondu – dobra propozycja dla kobiet, które oczekują platynowego odcienia włosów.

  Milk Shake Conditioning Direct Colour Beige

  Kolor Beige to dobra opcja, jeśli zamiast platyny marzysz o lekkim beżowym odcieniu blondu.

  Inne produkty tonujące

  Toner na żółte włosy to niejedyny sposób, by utrzymać blond w ryzach. Na co dzień możesz dbać o swoje kosmyki za pomocą kosmetyków tonujących.

  Szampony dla blondynek

  Fioletowe szampony do włosów to prosty sposób na uzyskanie chłodnego koloru już po jedynym myciu. Jednocześnie produkty tego typu oczyszczają pasma, dlatego po ich stosowaniu nie trzeba używać zwykłego szamponu. Efekt utrzymuje się do 2 myć.

  Odżywki koloryzujące

  Na rynku znajdziesz również specjalne odżywki do włosów blond, zawierające odpowiednie pigmenty. Blondynkom dedykowane są odżywki fioletowe, niebieskie oraz różowe. Działają mocniej niż szampony, dlatego jeśli nie chcesz mieć kolorowych włosów, używaj ich ostrożnie!

  Płukanki do włosów

  Płukanka do włosów blond to płyn ze skoncentrowanym pigmentem, który należy rozrobić z wodą, a następnie wypłukać nim włosy po umyciu.

  Co robić, żeby włosy nie żółkły?

  Prawidłowo przeprowadzona koloryzacja włosów pozwoli ci cieszyć się ładnym kolorem bez konieczności stosowania tonera. Jeśli farbujesz włosy samodzielnie, pamiętaj o doborze odpowiedniego odcienia blondu. Panie o naturalnie ciemnych włosach muszą być przygotowane na to, że konieczne będzie regularnie traktowanie odrostu rozjaśniaczem. Chłodny blond przy użyciu wyłącznie farby można uzyskać tylko na naturalnie jasnych, podatnych na farbowanie włosach.

  Toner na żółte włosy – przepis na piękny blond

  Toner to produkt, dzięki którym poprawisz efekty nie do końca udanej koloryzacji lub odświeżysz kolor między farbowaniami. Jeśli twoje włosy są zbyt żółte, najlepszym sposobem na ochłodzenie ich będzie zastosowanie tonera z fioletowym pigmentem. Pamiętaj, że oprócz tonerów masz do dyspozycji również kosmetyki do włosów zawierające składniki tonujące.
  Zdjęcie: Envanto Elements