Data publikacji:

Jakie pędzle do makijażu dla początkujących? Jakie pędzle wybrać na początek?

Makijaż to bardzo ważna kwestia w życiu wielu kobiet. Dzięki licznym tutorialom dostępnym w internecie, mnóstwo pań zainteresowało się bardziej profesjonalnym make-upem, który nie ogranicza się jedynie do nałożenia podkładu i aplikacji tuszu do rzęs. Aby makijaż wyglądał pięknie, niezbędne są dobre kosmetyki, ale również pędzle. Jakie pędzle do makijażu dla początkujących będą najlepsze? Które koniecznie powinny znaleźć się w naszej kosmetyczce, a jakich nie musimy kupować? Oto zestawienie pędzli do makijażu dla początkujących.

pedzle

Dobre pędzle do makijażu dla początkujących

Na początku warto powiedzieć o tym, jak wybrać dobre pędzle do makijażu dla początkujących. Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na ich włosie. Musi być ono zbite, a także dobrze umocowane w skuwce. Jeśli z pędzla wypadają włoski, nie jest to dobry znak. O jakości pędzli świadczą także same skuwki, jak również uchwyty. Dzięki tym pierwszym możemy mieć pewność, że włosie pozostanie na swoim miejscu. Drugie zaś powinny mieć odpowiednią długość, dopasowaną do dłoni i pozwalać na swobodne poruszanie. Wizażyści wskazują, że dobre pędzle do makijażu dla początkujących znajdziemy w ofertach firm, takich jak Hakuro, Semilac, Makeup Revolution czy Hulu.

Jakie pędzle do makijażu dla początkujących są niezbędne?

Podczas komponowania pierwszego zestawu pędzli, warto zastanowić się, jakie będą nam naprawdę potrzebne. Wszystko zależy od tego, których kosmetyków używamy. Z pewnością warto postawić na:

  • pędzel do podkładu,
  • pędzel do pudru,
  • pędzle do konturowania,
  • pędzelek do korektora,
  • pędzle do aplikacji i blendowania cieni do powiek,
  • pędzel do brwi ze szczoteczką.

Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że przedstawiona lista jest długa. Tymczasem to jedynie część z pędzli dostępnych na rynku, jednak taki zestaw wystarczy osobie początkującej.

Pędzel do podkładu

Pędzel do podkładu to absolutna podstawa, jeśli korzystasz z podkładów w kremie bądź w płynie. W przypadku tych sypkich również warto zaopatrzyć się w pędzel, jednak będzie on nieco inny niż wówczas, gdy używamy tradycyjnego podkładu. Pędel do podkładu powinien być dość płaski i w miarę zbity. Dzięki temu będziesz w stanie równomiernie rozprowadzić podkład i wtopić go w skórę, co sprawi, że ukryjesz wszelkie mankamenty urody. Uwaga – warto wiedzieć, że korzystanie z pędzla sprzyja większemu zużyciu podkładu. Jest to całkowicie naturalne.

Wskazówka: aby pędzel służył ci przez długi czas, koniecznie myj go niezwłocznie po każdym użyciu. Możesz wykorzystać do tego specjalny płyn do mycia pędzli bądź olejek.

Pędzel do pudru

Puder to nieodłączny element niemal każdego makijażu. Jeśli korzystasz z niego na co dzień, koniecznie zaopatrz się w pędzel. Najlepiej sprawdzi się on do pudrów sypkich. Główka pędzla do pudru powinna być lekko zaokrąglona, co pozawala na precyzyjną aplikację kosmetyku.

Pędzle do konturowania

Jeśli myślisz o konturowaniu twarzy, koniecznie wyposaż się w trzy pędzle: do różu, bronzera oraz rozświetlacza. Pędzel do różu przypomina kształtem rozszerzający się języczek. Ma nieco zaokrągloną główkę, która umożliwia precyzyjne nałożenie kosmetyku.

Pędzel do bronzera zazwyczaj przypomina stożek – włosie jest lekko ścięte pod kątem. Taki kształt daje możliwość aplikacji produktu tuż pod kości policzkowe.

Pędzle do rozświetlacza są bardzo różne. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z tym kosmetykiem, sięgnij po pędzel wachlarzowy, który umożliwia bardzo delikatną aplikację.

Pędzel do korektora

Korektor to produkt, który ukrywa wszelkie niedoskonałości na twarzy. Jeśli z niego korzystasz, pędzel do korektora zdecydowanie jest ci potrzebny. Powinien być precyzyjny i mieć nieco spiczastą końcówkę. Dzięki temu bez trudu rozprowadzisz kosmetyk i zakryjesz mankamenty.

Pędzelki do cieni do powiek

Jeżeli na co dzień korzystasz z cieni do powiek, przyda ci się kilka zestawów pędzelków. Konieczny będzie pędzelek języczkowy, który pozwoli na nałożenie cienia na środek powieki oraz w wewnętrzny kącik. Do zewnętrznego kącika lepiej sprawdzi się pędzelek o lekko ściętych włoskach. Nie zapominajmy również o blendowaniu – do mieszania cieni najlepiej sprawdzi się puchaty pędzelek z okrągłą główką.

Pędzelek do brwi ze szczoteczką

Podczas wykonywania makijażu nie wolno zapominać o brwiach. Stanowią one oprawę naszych oczu, a ich podkreślenie jest bardzo istotne. Do malowania brwi możemy użyć przeróżnych produktów – sypkich, kremowych, prasowanych. Niektóre panie decydują się na aplikację henny. Bez względu na to, czym malujesz brwi, aplikacja kosmetyku i ułożenie włosków mają ogromne znaczenie. Aby brwi wyglądały idealnie, konieczne jest użycie pędzelka do brwi ze szczoteczką. Umożliwia on nałożenie kosmetyku i rozczesanie włosków.

Higiena pędzli do makijażu

Jeśli już masz swój zestaw pędzli do makijażu dla początkujących, warto wspomnieć o odpowiedniej higienie. Pędzle należy myć po każdym użyciu. Gromadzą one w sobie nie tylko pozostałości kosmetyków, lecz także martwy naskórek, kurz czy resztki sebum. Aplikacja makijażu z wykorzystaniem brudnych pędzli może skończyć się nie tylko nieestetycznymi plamami, lecz także powstawaniem trądziku. Aby tego uniknąć, myj pędzle specjalnymi szamponami lub olejkami (rozpuszczają resztki tłustych kosmetyków) i wodą. Możesz również wykorzystać ciekawe gadżety myjące, które ułatwiają czyszczenie pędzli.

Wybór pędzli dla początkujących jest dość skomplikowany, jednak wiedza, które pędzelki są niezbędne, znacznie ułatwia to zadanie. Mamy nadzieję, że nasze zestawienie pomoże ci skomponować wymarzony zestaw.

 

Autor: Olga Sadowska