Data publikacji:

Jantar odżywka z bursztynem – jak stosować?

Odżywka wcierka Jantar z bursztynem to kultowy już kosmetyk, który z pewnością chociaż raz stanął na kosmetycznej półce wielu Polek. Nic dziwnego – regularne jej stosowanie oraz innych produktów z tej serii gwarantuje bardzo pozytywne rezultaty. Niestety, jednak nie wszyscy potrafią odpowiednio używać Jantar odżywki z bursztynem, przez co efekty nie zawsze są tak spektakularne. Jak stosować te kosmetyki, aby cieszyć się jak najlepszymi efektami? Jak używać i wcierać wcierkę Jantar, ile czasu ją stosować? Odpowiadamy na te pytania w kolejnych akapitach.
Jantar odżywka z bursztynem – jak stosować?

Odżywka wcierka Jantar z bursztynem – czym jest?

Odżywka wcierka Jantar z wyciągiem z bursztynu to kosmetyk, który ma przede wszystkim wzmocnić i zregenerować włosy, zmniejszyć ich wypadanie oraz odżywić je. Ponadto ma stymulować wzrost nowych kosmyków, a także zapewnić im witalność.
Wszystko to, co zapewnia producent, ma być możliwe dzięki szeregowi składników aktywnych. Bursztyn chroni przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi, witaminy A, E oraz F wzmacniają i odżywiają włosy, trichogen pobudza włosy do wzrostu, a polyplant hair ma wzmocnić kondycję zarówno kosmyków, jak i skalpu. Całość dopełnia d-pantenol, którego zadaniem jest łagodzenie podrażnień.
Producent zapewnia, że 91% odżywki stanowią składniki naturalne. Dodatkowym plusem jest fakt, że kosmetyk nie zawiera przesuszającego włosy alkoholu etylowego oraz parabenów.

Jantar odżywka z bursztynem – jak stosować? Dla kogo jest przeznaczony?

Produkt przeznaczony jest przede wszystkim do włosów zniszczonych. Doskonale sprawdzi się jednak u każdego, kto chce nadać witalności swoim kosmykom. Przeciwskazaniem są wyłącznie uczulenia na którykolwiek ze składników odżywki.
Warto też pamiętać, że odżywka wcierka do włosów Jantar to część serii kosmetyków z bursztynem. Aby wzmocnić jej działanie, dobrze jest ją stosować wraz z innymi kosmetykami z tej serii.

Jantar odżywka z bursztynem – gdzie kupić? Ile kosztuje?

Odżywkę z bursztynem można bez problemu dostać w większości drogerii: zarówno tych internetowych, jak i stacjonarnych. Koszt jednej buteleczki to około 15 zł, jednak często zdarzają się różne promocje.

Odżywka wcierka Jantar z bursztynem – sposób użycia. Jak stosować?

Jak stosować odżywkę Jantar? W stosowaniu tego produktu nie ma nic skomplikowanego. Bezpośrednio przed jego zastosowaniem warto zrobić dwuminutowy masaż głowy opuszkami palców lub specjalnym masażerem, co pobudzi cebulki włosowe i przygotuje je na przyjęcie składników aktywnych. Odżywka wcierka Jantar dzięki temu będzie miała szansę lepiej zadziałać. Jak używać jej opakowania? Bezpośrednio przed aplikacją należy zdjąć specjalną zatyczkę, po czym rozpylić kosmetyk tuż przy skórze głowy. Dobrze robić to, wydzielając poszczególne pasma i aplikując pomiędzy nie wcierkę, unikając przy tym spryskiwania włosów. Po aplikacji kosmetyku należy wmasować go w skórę głowy.

Jantar odżywka wcierka do włosów z bursztynem – jak często stosować?

Aby aplikacja odżywki do włosów z bursztynem przyniosła zauważalne rezultaty należy być przede wszystkim systematycznym i uzbroić się w cierpliwość. Najlepiej wyznaczyć sobie do tej czynności stałą porę dnia, np. przed snem. Kosmetyku nie trzeba zmywać, dlatego dobrym pomysłem jest zostawienie go właśnie na całą noc. Pierwsze efekty zauważalne są po około miesiącu stosowania, jednak najlepiej kurację przedłużyć do dwóch, a nawet trzech miesięcy. Po tym czasie nie trzeba już odżywki używać codziennie – wystarczy dwa razy w tygodniu.
Zdjęcie: Envato/ Iakobchuk
Autor: Agnieszka Ragus