Data publikacji:

Karboksyterapia pod oczy – dlaczego warto ją stosować?

Okolice oczu starzeją się jako pierwsze, dlatego warto o nie dbać, by opóźnić pojawianie się efektów mijającego czasu. Oprócz domowej pielęgnacji, z pomocą spieszą zabiegi profesjonalne. W ostatnim czasie szczególnie dużą popularnością cieszy się karboksyterapia pod oczy. Tłumaczymy, jakie daje efekty i kto powinien się na nią zdecydować.
Karboksyterapia pod oczy

Jak dbać o okolice oczu?

Skóra w okolicach oczu jest bardzo uboga w gruczoły łojowe i słabo unaczyniona. Jest także znacznie cieńsza niż ta w innych partiach twarzy, wskutek tego pierwsze oznaki starzenia się widoczne są właśnie na niej. Zmarszczki, utrata jędrności, pajączki, ale także cienie pod oczami mogą odbierać świeżość spojrzeniu i sprawiać, że twarz prezentuje się starzej.
Okolicom oczu należy poświęcać szczególną uwagę podczas codziennej pielęgnacji. Kremy, sera oraz masaże ujędrnią skórę i pomogą utrzymać jej nawilżenie oraz elastyczność na odpowiednim poziomie. Warto pamiętać także o znaczeniu zbilansowanej diety i piciu dużych ilości wody mineralnej.
Zdarza się, że odpowiedni styl życia i pielęgnacja nie dają pożądanych efektów. Cienie, zmarszczki i obrzęki oczu to problemy, z którymi boryka się wiele osób, nie tylko w dojrzałym wieku. Warto więc pamiętać, że o okolice oczu możesz zadbać również, korzystając z profesjonalnych zabiegów. Szczególnym wyborem jest karboksyterapia – bezpieczna, praktycznie całkowicie bezbolesna, dająca świetne efekty już przy pierwszym zastosowaniu.

Jak działa karboksyterapia pod oczy?

Karboksyterapia to zabieg polegający na wtłaczaniu śródskórnie lub podskórnie oczyszczonego dwutlenku węgla za pomocą igły. Zabieg aktywuje szereg procesów, w tym pobudza skórę do produkcji nowych włókien kolagenowych, elastynowych, poprawia krążenie krwi i przepływ limfy, a także wspomaga usuwanie toksyn.
Karboksyterapia pod oczy uznawana jest za jeden z najskuteczniejszych i najszybszych zabiegów, które są w stanie poprawić wygląd wrażliwych okolic. Dzięki tej procedurze skóra pod oczami:
  • staje się gładsza i lepiej odżywiona,
  • zyskuje zdrowszy koloryt, a cienie pod oczami znikają,
  • ulega napięciu i zyskuje młodszy wygląd.
  • Należy podkreślić, że do karboksyterapii wykorzystywany jest naturalny dla ludzkiego organizmu gaz – dwutlenek węgla. Zabieg nie polega więc na aplikacji jakichkolwiek wypełniaczy. Karboksyterapia to bezpieczna i przebadana przez dekady procedura, z której może skorzystać większość osób.

    Jak wygląda zabieg karboksyterapii pod oczy?

    Karboksyterapia okolic oczu to zabieg, do którego nie trzeba się szczególnie przygotowywać. Nie wymaga także znieczulenia. Kosmetolog dokonuje nakłucia skóry, a następnie przez igłę wtłaczany jest dwutlenek węgla pod dużym ciśnieniem.
    Bezpośrednio po zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona, jednak pacjent może powrócić do swoich codziennych zajęć. Normalnym zjawiskiem są także opuchnięte oczy po karboksyterapii. Bezpośrednio po zabiegu nie należy podejmować się ciężkiej aktywności fizycznej i stosować makijażu. Skóra poddana zabiegowi nie powinna być myta i moczona przez jedną dobę.
    Choć, jak wspomnieliśmy, karboksyterapia nie wymaga przygotowań, przed zabiegiem warto zadbać o solidne nawodnienie i spożycie lekkiego posiłku. Ponadto, pacjent przed wizytą w gabinecie kosmetologa nie powinien stosować leków rozrzedzających krew. Dopuszczalne jest łagodzenie podrażnienia środkami, które zarekomenduje specjalista.

    Karboksyterapia pod oczy – efekty

    Efekty karboksyterapii zauważalne są praktycznie już po jednym zabiegu. Po zagojeniu miejsc po wkłuciu można zauważyć, że skóra zyskała zdrowszy koloryt i jest bardziej napięta. Należy jednak pamiętać, że pełna odbudowa skóry trwa około trzy miesiące, dlatego na pełnię rezultatów należy zaczekać.
    Liczba zabiegów karboksyterapii jest kwestią indywidualną – decyduje o niej kosmetolog. Zwykle zaleca się wykonanie 4–8 zabiegów w 2-tygodniowych odstępach. Na zabiegi przypominające warto zgłaszać się co pół roku – to pozwoli utrzymać efekty karboksyterapii.
    Regularnie wykonywana karboksyterapia pozwoli zmniejszyć zmarszczki i wiotkość okolic oczu, pozbyć się cieni pod oczami oraz nieestetycznej opuchlizny. Poprawa ukrwienia skóry sprawia także, że jest ona o wiele bardziej odżywiona.

    Karboksyterapia – przeciwwskazania

    Jak każdy zabieg kosmetologiczny, karboksyterapia okolic oczu wiąże się z pewnymi przeciwwskazaniami. Zabieg odradzany jest osobom, które:
  • chorują na nowotwory,
  • borykają się z chorobami skóry,
  • mają świeże blizny lub rany w polu zabiegowym,
  • są w ciąży lub karmią piersią,
  • przyjmują leki obniżające krzepliwość krwi.
  • Przed zabiegiem karboksyterapii kosmetolog jest zobowiązany przeprowadzić wywiad z pacjentem i wykluczyć potencjalne przeciwwskazania.

    Ile kosztuje karboksyterapia?

    Karboksyterapia nie należy do szczególnie drogich zabiegów kosmetologicznych. Pojedynczy zabieg to koszt w okolicach 200 zł. Zabieg jest łatwo dostępny, dlatego bez problemu można spotkać go w ofertach nawet niewielkich gabinetów medycyny estetycznej.

    Karboksyterapia pod oczy – sposób na świeże spojrzenie

    Karboksyterapia okolic oczu to stosunkowo prosty zabieg, który pozwala pozbyć się wielu problemów urodowych, z którymi kosmetyki nie dają sobie rady. Z efektów karboksyterapii będą zadowolone osoby, którym dokuczają zmarszczki, wiotkość skóry, opuchlizna oraz cienie pod oczami.
    Zdjęcie: Envanto Elements