Data modyfikacji:

Keratynowe prostowanie włosów – najlepsza firma

Keratynowe prostowanie włosów to zabieg, który jest coraz bardziej pożądany. Daje on efekt pięknych, gładkich włosów. Wypełnione keratyną zyskują blask i tworzą tzw. „taflę”, o której marzy niejedna kobieta. Keratynowe prostowanie można wykonać w salonie fryzjerskim, jednak coraz częściej kobiety decydują się wykonać ten zabieg samodzielnie. Wszystko za sprawą coraz większej dostępności profesjonalnych produktów do keratynowego prostowania włosów. Jeśli zatem zastanawiasz się, jaka firma posiada najlepsze produkty do keratynowego prostowania włosów, dobrze trafiłaś!
kreatynowe prostowanie

Jaki zestaw do keratynowego prostowania włosów?

Zacznijmy od tego, czy keratyna we włosie jest rzeczywiście ważna oraz komu polecany jest zabieg keratynowego prostowania włosów. Otóż keratyna to składnik budulcowy naszych włosów. Z wiekiem oraz pod wpływem niekorzystnych czynników, keratyny jest coraz mniej. Do niekorzystnych czynników zaliczamy między innymi stres, nieodpowiednią dietę czy przemęczenie. Upływ czasu jest czynnikiem bardzo istotnym. Niestety z wiekiem ubywa keratyny we włosach.
Włosy, które posiadają niedobory keratyny, są suche i matowe. Najczęściej są to włosy należące do grupy tzw. wysokoporowatych włosów. Zmniejszona ilość keratyny powoduje otwarcie się łuski włosa, co sprawia, że są one szorstkie i mało odporne na uszkodzenia mechaniczne. Są to włosy, które często się puszą – szczególnie pod wpływem wilgoci. Każde użycie ciepła (np. prostownicy oraz ciepłego nawiewu suszarki) sprawia, że wydają się suche i łamliwe. Włosy, które posiadają niedobory keratyny,sprawiają wrażenie, że „wypijają” dużą ilość odżywek, masek, olejków – mimo tego, trudno przywrócić im blask i witalność. W takiej sytuacji keratynowe prostowanie włosów może okazać się wybawieniem. Jest to zabieg polegający na „wtłoczeniu” keratyny w strukturę włosa. Uzupełnienie włosa w keratynę sprawia, że odzyskują one swój blask i witalność. Wyprostowanie włosów jest efektem dodatkowym – jest to skutkiem wprowadzenia keratyny do łuski włosa.
Należy pamiętać, że efekt keratynowego prostowania włosów utrzymuje się około pół roku. W zależności od tego, w jakim stanie były włosy przed zabiegiem, efekt może utrzymywać się dłużej bądź krócej.

Rodzaje keratyny do prostowania włosów

Keratynowe prostowanie włosów to zabieg, wokół którego roztacza się mnóstwo informacji w internecie . Wszystko za sprawą tego, że są dwa rodzaje keratyny do prostowania włosów. Jest to keratyna amerykańska i keratyna brazylijska. Keratyna amerykańska ma opinię bezpieczniejszej i mniej podrażniającej (chodzi głównie o zawartość formaldehydu, który w keratynie amerykańskiej zastąpiony został innymi składnikami), natomiast keratyna brazylijska może utrzymywać się dłużej na włosach. Jest ona jednak bardziej inwazyjna.
Jaka keratyna do prostowania włosów jest najlepsza?
Poniżej ranking keratyny do włosów. Sprawdzamy, jakiej keratyny do włosów używacie i polecacie najczęściej.
Alfaparf
Zestaw marki Alfaparf zawiera: szampon, płyn prostujący i maskę nawilżającą. Marka Alfaparf, oprócz zestawu do samodzielnego keratynowego prostowania włosów, oferuje kosmetyki do pielęgnacji po takim zabiegu. Kosmetyki do włosów marki Alfaparf polecane są również przez doświadczonych fryzjerów – zalecają oni użycie odżywek i szamponów Alfaparf po wykonaniu keratynowego prostowania włosów zarówno w salonie fryzjerskim, jak i po zabiegu domowym.
Inoar
Inoar proponuje dwuskładnikowy zabieg. Marka ta oferuje szampon oczyszczający oraz keratynę do prostowania włosów. Inoar również posiada produkty dedykowane pielęgnacji po zabiegu. Jeśli więc szukasz dobrej keratyny do prostowania włosów, warto rozważyć zakup zestawu tej marki.
Encanto
Encanto to producent kosmetyków z tzw. keratyną brazylijską. Zestaw zawiera szampon, kurację prostującą oraz odżywkę po prostowaniu.
Kativa
Firma Kativa oferuje zestaw brazylijskiego wygładzania włosów bez formaldehydu. Zestaw zawiera pielęgnujący olejek arganowy, który pomaga uzyskać blask kosmyków.

Dobra keratyna do włosów – wykonujemy zabieg keratynowego prostowania!

Przedstawiamy proces wykonywania domowego zabiegu keratynowego prostowania. Oczywiście przed wykonaniem zabiegu najbezpieczniej jest sprawdzić dokładne zalecenia producenta wybranych przez nas kosmetyków, ponieważ czas i sposób nałożenia preparatów może się nieco różnić.
  1. Pierwszym krokiem jest dokładne oczyszczenie skóry głowy. W tym celu używamy szamponu oczyszczającego. Spłukujemy szampon i osuszamy włosy ręcznikiem.
  2. Dalej następuje nałożenie kremu prostującego. Można pozostawić delikatny odstęp od nasady włosa (włosy będą przez jakiś czas mieć mniejsze odbicie od nasady z powodu wygładzenia). Preparat keratynowy nakładaj równomiernie. Najlepiej przeczesać co jakiś czas włosy grzebieniem, by zapewnić dokładne rozprowadzenie produktu. Pozostawiamy na czas określony przez producenta (najczęściej około 15-20 minut).
  3. Wysusz włosy suszarką.
  4. Całkowicie suche włosy wyprostuj delikatnie prostownicą – pasmo po paśmie.
  5. Umyj włosy ponownie szamponem oraz zastosuj odżywkę lub maskę. Wysusz włosy.
  6. Pamiętaj o pielęgnacji przeznaczonej dla włosów wygładzanych keratyną. Codzienna pielęgnacja pomoże w przedłużeniu uzyskanego efektu.
Zdjęcie: Envato Elements