Data modyfikacji:

Kosmetyki naturalne – pielęgnacja twarzy

Szukasz przyczyn zaczerwienionej skóry twarzy? Masz wrażenie, że twoje policzki zaraz eksplodują, bo ich napięcie sięga zenitu? Używany dotychczas krem pod oczy przestał się sprawdzać? A czy używasz kosmetyków naturalnych? Pielęgnacja twarzy w sposób przemyślany, zgodny z naturalnym rytmem człowieka i przyrody oraz podążanie za zdrowiem płynącym ze źródła nie jest już chwilowym zachłyśnięciem domorosłych innowatorów. To element stylu życia, który na stałe wchodzi do serc i głów Polek. Naturalne produkty do twarzy – zachwyć się siłą ich działania!
Kosmetyki naturalne – pielęgnacja twarzy

Naturalne kosmetyki do twarzy to mniejsze ryzyko alergii i podrażnień

Nie jest tak, że zawsze naturalne kosmetyki do pielęgnacji twarzy są produktami hipoalergicznymi. Ale zawsze jest tak, że ich stosowanie wiąże się z mniejszym ryzykiem podrażnień oraz uczuleń niż stosowanie standardowych preparatów drogeryjnych.

Sprawdź także dermokosmetyki w kremie do twarzy.

Dlaczego naturalne kosmetyki do twarzy nie uczulają tak jak drogeryjne? Odpowiedź zawiera się w składzie. Ekologiczne kosmetyk zawierają mniej substancji chemicznych o szkodliwym wpływie na skórę, które mogą podrażniać naturalną barierę ochronną skóry, powodować wysypki, zaczerwienienia, swędzenie oraz pieczenie.
Zdrowe kosmetyki do twarzy, jak sama nazwa wskazuje, zawierają łagodne substancje myjące. Nie mają sztucznych emulgatorów ani barwników.
Ale nigdy nie możesz mieć 100% pewności przy pierwszym stosowaniu naturalnych produktów do twarzy. Mogą podrażniać, bo mają w składzie bardzo dużo różnych ekstraktów roślinnych i olejków eterycznych, które mogą mieć działanie alergizujące. Łatwo jest jednak ominąć kosmetyk, który może cię uczulić, bo naturalne kosmetyki do pielęgnacji twarzy mają krótkie składy, więc jednym rzutem oka na INCI (skład) rozszyfrujesz, co może ci zaszkodzić.

Naturalne produkty do twarzy – co może w nich uczulać?

INCI naturalnych kosmetyków do twarzy często zawiera wyciągi powszechnie uznane za uczulające: rumianek, dziurawiec, ostropest, arnika, nagietek, krwawnik. Poza tym – w składach tych kosmetyków często znajdziesz olejki eteryczne (lawendowy, eukaliptusowy, różany), które mogą wywoływać reakcje alergiczne. Wszystko jednak zależy od stężenia i wrażliwości osoby stosującej dany kosmetyk naturalny. Dlatego w momencie, gdy zaczynasz stosować naturalne kosmetyki do pielęgnacji twarzy, obserwuj uważnie naskórek. Naucz się też odróżniać alergię obejmującą całe ciało od miejscowej, która znika w momencie odstawienia preparatu naturalnego.

Czy naturalne kosmetyki do twarzy są skuteczne?

Tak! Aktywne substancje roślinne – podstawowe składniki kosmetyków naturalnych – wykazują się skutecznym działaniem i wspierają naturalne procesy zachodzące w twojej skórze. I choć na efekty ich działania będziesz musiała chwilę poczekać (przejście na naturalną stronę mocy to najpierw detoksykacja organizmu z chemii, którą karmiłaś go dotychczas), to bądź pewna, że po kilku zastosowaniach zauważysz, że skóra twojej twarzy funkcjonuje zgodnie z jej naturalnym rytmem.
Zdrowe kosmetyki do twarzy nie zapychają ujść gruczołów łojowych. Wzmacniają naturalną barierę ochronną warstwy lipidowej. Wiążą wodę w komórkach i zatrzymują wilgoć nawet w bardzo przesuszonej cerze.

Działanie, a nie maskowanie – czyli naturalne kosmetyki do pielęgnacji twarzy są skuteczne!

Konwencjonalne kosmetyki do twarzy często zajmują się tylko zwalczaniem objawów. Nie działają na przyczyny. Maskują problematyczne aspekty. Nie regenerują. Działają na krótką metę, a nie długofalowo.
A czy ciebie interesuje piękne lico przez dłuuuugie lata czy zniszczona skóra już w okolicach 40-tki? Spokojnie, osoby 40+, które wybiorą naturalne kosmetyki do twarzy jako jedyne i właściwe do pielęgnacji skóry, także osiągają spektakularne efekty. Bo natura jest hojna dla wszystkich, bez względu na wiek, płeć i kolor skóry. Oraz typ cery :)
Kosmetyki naturalne działają zupełnie inaczej niż drogeryjne. Nie wypełniają powierzchownych ubytków, nie maskują zmarszczek, nie wysuszają błyszczącej strefy „T”. Jak działają naturalne produkty do twarzy? Wspomagają procesy fizjologiczne zachodzące w skórze człowieka i mobilizują ją do regeneracji. Dzięki temu osiągasz długotrwałe efekty poprawy stanu zdrowia skóry twarzy.

Naturalne kosmetyki do twarzy posiadają certyfikaty

I tu pojawia się lampka ostrzegawcza. Nie zawsze pudełko kremu do twarzy – brązowy, papierowy kartonik z zielonymi napisami – zawiera krem do twarzy bio. Moda na naturalną pielęgnację jest tak popularna, że producenci tylko czekają na błąd konsumenta. Kuszą opakowaniem, napisami „bio”, „eko”, „natural”, a to tylko przykrywka – nowy image dla formuły stosowanej od lat, najeżonej szkodliwymi dla zdrowia substancjami chemicznymi.
Dlatego, przy wyborze kosmetyku naturalnego do twarzy, zwracaj zawsze uwagę na certyfikaty. To one świadczą o naturalności produktu. Dobry kosmetyk naturalny do twarzy to też stosunkowo wysoka cena. Dlaczego? Bo jego składniki są pozyskiwane na mniejszą skalę niż substancje przemysłowe. W naturalnych kosmetykach, wykonywanych ręcznie (i często na konkretne zamówienie klienta) masz do czynienia wyłącznie z dobrej jakości składnikami, które na świeżo zostają użyte do danego produktu. Nie stoją tygodniami w magazynie zanim trafią do kosmetyku. Co więcej – zdrowe kosmetyki do twarzy to często produkt niszowy, powstały w niewielkiej manufakturze, gdzie jakość wyniesiona jest na piedestał, a o marketingowej „ściemie” mowy nie ma. Za żadne skarby świata.
Ewa Doniec
Ewa Doniec

Podróże z plecakiem, kolarstwo szosowe, góry wysokie. Pilot wycieczek, absolwentka ekonomii oraz turystyki i rekreacji.