Data publikacji:

Kształt brwi – jak dopasować do twarzy?

Brwi są nie tylko oprawą oczu, ale także wpływają na wygląd twojej twarzy. Odpowiednio dobrane w piękny sposób podkreślają jej rysy, uwydatniając wszystkie atuty twojej urody. Nie wiesz, jaki kształt brwi pasuje do twojej twarzy? Przychodzimy z pomocą! Przygotowaliśmy dla ciebie poradnik, w którym podpowiadamy, jak dopasować łuk brwiowy do buzi. Sprawdź, jakie są idealne kształty brwi do okrągłej, owalnej, trójkątnej, prostokątnej i kwadratowej twarzy!
kształt brwi

Idealne brwi – co powinnaś o nich wiedzieć?

Zanim podpowiemy ci, jaki jest prawidłowy kształt brwi do różnych rodzajów twarzy, warto sprawdzić, czym powinien w ogóle charakteryzować się idealny łuk brwiowy. Musi przede wszystkim odmładzać buzię, otwierać optycznie oczy, a nawet sprawiać, że nos wygląda na mniejszy. Idealne brwi powinny mieć również odpowiednie proporcje.
Po czym poznać prawidłowy kształt brwi?
  • Łuk brwiowy powinien rozpoczynać się w linii prostej od wewnętrznego kącika oka i skrzydełka nosa.
  • Miejsce załamania łuku brwiowego, czyli jego najwyższy punkt, powinien znajdować się w linii prostej od skrzydełka nosa i przez środek oka.
  • Końcówkę idealnych brwi wyznacza się przy pomocy linii prostej przechodzącej przez zewnętrzny kącik oka od płatka nosa.
Aby wyznaczyć te trzy ważne punkty, wystarczy użyć linijki, kredki albo innego długiego przedmiotu.
To nie koniec! Warto pamiętać, że kształty brwi dopasowane do twarzy to nie wszystko. Podczas wyznaczania idealnego konturu łuku brwiowego warto zwrócić też uwagę na oczy. Świetnym przykładem są opadające powieki, które bez względu na kształt buzi wymagają wyraźnych, wysoko uniesionych brwi i zero włosków w pobliżu górnej powieki.

Twarz okrągła – najładniejszy kształt brwi

Masz okrągłą twarz i nie wiesz, jaki kształt brwi pasuje do ciebie najlepiej? Łuk brwiowy powinien optycznie wyostrzać rysy buzi i jednocześnie ją wysmuklać. Właśnie dlatego najlepszym wyborem jest wyregulowanie brwi na kształt trójkąta. Ważne, aby ich najwyższy punkt był mocno zaakcentowany i znajdował się nawet 3–4 mm wyżej od początku łuku.
Uwaga! Właścicielki okrągłej twarzy powinny uważać na kształt miejsca załamania łuku brwiowego. Nie powinien być zaokrąglony, ponieważ w ten sposób osiągniesz efekt odwrotny do zamierzonego.

Jaki kształt brwi pasuje do owalnej twarzy?

Jeżeli nie wiesz, jaki jest najładniejszy kształt brwi do owalnej twarzy, to mamy dobrą wiadomość – możesz postawić na naturalność i jeśli tylko masz ochotę, zrezygnować z regulacji włosków. Jeżeli chcesz odrobinę ujarzmić łuk brwiowy, to możesz dowolnie eksperymentować z kształtem brwi. Postaraj się jednak zadbać o to, aby były odrobinę uniesione w miejscu załamania.

Prawidłowy kształt brwi do twarzy trójkątnej

W przypadku twarzy trójkątnej najlepszym kształtem brwi jest ten klasyczny, który zmniejszy optycznie dość duże czoło. Jeżeli twoje włoski szybko rosną, zrezygnuj z wyrywania na środku i pozwól początkom łuku się do siebie zbliżyć. Dobrym pomysłem jest także delikatne podkreślenie punktu załamania.
A może chcesz sprawić, że twoje policzki będą wyglądać na pełniejsze? W takim razie polecamy ci brwi w kształcie delikatnie zaakcentowanego półkola.

Kwadratowa twarz – jaki wybrać kształt brwi?

Jaki kształt brwi pasuje do kwadratowej twarzy? Twoim celem powinno być złagodzenie rysów twarzy. Właśnie dlatego unikaj mocno zaznaczonego, trójkątnego punktu załamania w standardowym miejscu. Zamiast tego postaw na delikatny, owalny łuk (na przykład w formie półkola) i wyciągnij najwyższe miejsce w stronę wewnętrznego kącika oka. Zasada jest prosta – im dłuższy jest łuk brwiowy, tym lepiej. 

Masz prostokątną twarz? Ten kształt brwi jest dla ciebie idealny!

Podobnie jak w przypadku twarzy kwadratowej, tak i buzia prostokątna wymaga optycznego złagodzenia rysów. Za prawidłowy kształt brwi w takim przypadku uznaje się te proste, bez mocno zaznaczonego punktu załamania. Jeśli masz właśnie taką twarz, to jest to dobra zachęta do zapuszczenia naturalnego, grubszego łuku brwiowego, który pięknie skróci wizualnie buzię.

Jak zmienić kształt brwi?

Po przeczytaniu naszego artykułu doszłaś do wniosku, że masz nieprawidłowy kształt brwi? Nic straconego! W takim razie zacznij od zaznaczenia ich konturu i wyrwania włosków, które wystają poza niego. Więcej o prawidłowej regulacji brwi opowiadamy na końcu artykułu.
Co, jeśli masz za cienkie brwi? Musisz uzbroić się w cierpliwość i zapuścić włoski tam, gdzie ich brakuje. W międzyczasie korzystaj z kosmetyków do makijażu – kredki, cienia albo pomady, aby wypełnić ewentualne ubytki. Możesz także wspomóc się olejem rycynowym albo odżywką do brwi, które przyspieszą porost włosków.

Jak wyregulować brwi, aby nadać im idealny kształt? Praktyczne wskazówki

Wiesz już, jaki jest najładniejszy kształt brwi do twojej twarzy. A jak je wyregulować? Możesz zrobić to samodzielnie w domu albo umówić się na wizytę u kosmetyczki. Jeżeli nie masz doświadczenia w wyrywaniu włosków, to oddanie się w ręce profesjonalistki jest najlepszym pomysłem.
Chcesz nadać prawidłowy kształt brwiom w domu? W takim razie najlepszą porą na regulację jest wieczór, od razu po prysznicu. Najważniejsze, aby skóra była dokładnie oczyszczona. Zmyj makijaż i inne kosmetyki, a następnie wyznacz odpowiedni kształt brwi. Możesz zrobić to przy pomocy kredki. Dzięki temu nie musisz się martwić, że wyrwiesz za dużo włosków.
Jeśli regulacja jest dla ciebie bolesna, to możesz wcześniej przyłożyć do skóry lód. Zawsze wyrywaj włoski w kierunku ich wzrostu! Rób to pojedynczo, po kolei chwytając pęsetą kolejne z nich. Co chwilę przeczesuj łuk brwiowy, aby mieć pewność, że nie przesadziłaś z ilością wyrwanych włosków.
Zdjęcie: Envato Elements
Katarzyna Wendzonka
Katarzyna Wendzonka

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Miłośniczka kawy, dobrych seriali, thrillerów i pisania. Największą przyjemność sprawia jej tworzenie tekstów na temat mody, pielęgnacji, jedzenia oraz wszystkiego, co związane z marketingiem internetowym.