Data modyfikacji:

Łagodny szampon do włosów do codziennego stosowania

Łagodny szampon jest filarem w rutynie pielęgnacyjnej każdego: kobiety, mężczyzny czy dziecka. Preparat tego rodzaju jest oparty na delikatnych detergentach, dlatego jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry głowy, również tej wrażliwej i podrażnionej. Nie wiesz, jaki łagodny szampon wybrać? Na co zwracać uwagę przy wyborze łagodnego szamponu do codziennego stosowania? Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem! Na pewno znajdziesz odpowiedzi na nurtujące cię pytania.
łagodny szampon do włosów

Łagodny szampon do włosów

Głównym zadaniem każdego dobrego szamponu do włosów jest skuteczne oczyszczenie skóry głowy i włosów. Łagodny szampon charakteryzuje się fizjologicznym pH. Nie posiada w składzie INCI (International Nomenclature of Cosmetic Ingredients; Międzynarodowe Nazewnictwo Składników Kosmetycznych) silnych detergentów. Dzięki temu łagodny szampon nie narusza bariery hydrolipidowej skóry głowy, więc może być z powodzeniem stosowany podczas codziennego mycia głowy. Łagodny szampon w sposób delikatny i bezpieczny, ale równocześnie niezwykle skuteczny oczyści skórę głowy z zanieczyszczeń, nadmiaru sebum i środków do stylizacji. Dzięki swojej łagodnej kompozycji skóra głowy nie będzie podrażniona, swędząca ani przetłuszczająca się nadmiernie (jedna z głównych przyczyn to reakcja obronna na zbyt agresywne detergenty w codziennej pielęgnacji). Łagodny szampon powinien być włączony do rutyny pielęgnacyjnej u każdego. Bardzo często specjaliści (dermatolodzy lub trycholodzy) stosują zasadę tygodniową. Zasada tygodniowa charakteryzuje się stosowaniem szamponu łagodnego przez tydzień, a następnie zamianę na tydzień stosowania szamponu specjalistycznego (np. przeciwłupieżowego). W dniu wymiany szamponów warto wykonać peeling skóry głowy odpowiednio dobranym preparatem. W kolejnym tygodniu znów wracamy do szamponu łagodnego i tak na zmianę. Poniżej przedstawiamy wybrane łagodne szampony do codziennego stosowania. 

Dermedic Capilarte, Szampon kojący do włosów i nadwrażliwej skóry

Łagodny szampon do włosów dla skóry wrażliwej i podrażnionej. Bardzo często polecany do codziennego stosowania przez trychologów. Nie zawiera w składzie SLES i SLS. Szampon intensywnie nawilża skórę głowy, a włosom nadaje połysk. Regularne stosowanie szamponu wpływa na zachowanie równowagi mikrobiologicznej skóry głowy. Dodatkowo szampon ma działanie łagodzące i kojące na podrażnienia i świąd występujące w obrębie skóry głowy.

Bandi Tricho-Szampon fizjologiczna kąpiel do skóry głowy i włosów

Ten produkt jest łagodnym szamponem do włosów przetłuszczających się. Z powodzeniem może być stosowany nawet codziennie. Posiada w składzie naturalne ekstrakty zmniejszające wydzielanie sebum, a także wpływające korzystnie na mikroflorę skóry głowy. Z powodu występowania sporej ilości ekstraktów roślinnych przed pierwszym zastosowaniem warto wykonać próbę uczuleniową, aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji w postaci np. podrażnienia czy świądu. 

BasicLab Dermocosmetics, Capillus, Szampon do włosów kręconych

Hypoalergiczny, łagodny szampon do włosów kręconych. Szampon oprócz pielęgnujących i nawilżających skórę głowy składników posiada w składzie INCI kompleks substancji aktywnych nadających lokom połysk i sprężystość. Preparat jest odpowiedni do regularnego, nawet codziennego stosowania. Sprawia, że włosy kręcone układają się znacznie lepiej i łatwiej poddają się codziennej stylizacji.

Resibo Daily Cleansing Shampoo – Easy Breezy Wash, Codzienny oczyszczający szampon do wszystkich rodzajów włosów

Łagodny szampon do codziennego mycia włosów. W składzie zawarte są ekstrakty roślinne, które mają działanie nawilżające i zapobiegają puszeniu się włosów. Dlatego ten łagodny szampon będzie odpowiedni do włosów średnioporowatych i wysokoporowatych. Szampon w sposób delikatny, lecz skuteczny oczyszcza skórę głowy z codziennych zanieczyszczeń. Jest to preparat warty uwagi. Jego skład został stworzony przy udziale trychologów. 

Equilibra, Aloesowy szampon

Łagodny szampon w przystępnej cenie. Posiada w składzie INCI wysokie stężenie aloesu (20%), który doskonale nawilża skórę głowy i włosy. Preparat nie posiada SLS oraz parabenów. W 98% jego skład jest naturalny, więc został doceniony szczególnie przez osoby ceniące sobie naturalne składy kosmetyków. Szampon jest doskonałym wyborem dla całej rodziny, ponieważ jest odpowiedni do każdego rodzaju włosów i skóry głowy. 

Jak myć skórę głowy łagodnym szamponem?

Dokładnie tak samo, jak każdym innym szamponem! Na początku należy zmoczyć skórę głowy i włosy. Następnie odrobinę szamponu spienić w dłoniach, wykonać kilkuminutowy masaż skóry głowy. Później należy spłukać skórę głowy i włosy. Kolejnym krokiem jest powtórzenie czynności. Za drugim razem pianę należy przytrzymać 4 lub 5 minut. Dopiero po upływie tego czasu trzeba spłukać włosy. Spowoduje to, że składniki aktywne zawarte w łagodnym szamponie będą miały szansę wniknąć w głąb skóry. Później warto nałożyć na wilgotne włosy ulubioną maskę lub odżywkę i ponownie spłukać włosy. Pamiętaj, aby przed pójściem spać dokładnie wysuszyć włosy letnim nawiewem.
Zdjęcie: Envato Elements