Data modyfikacji:

Jaki wybrać lakier do włosów który nie skleja?

Lakier do włosów stał się nieodłącznym elementem utrwalającym fryzury na wielkie wyjścia, ale i w codziennej stylizacji włosów. Kto z nas nie pożąda trwałego utrwalenia wymarzonej fryzury bez efektu sklejenia włosów i stworzenia hełmu na głowie? Obecnie formuły preparatów utrwalających są na tyle nowoczesne i innowacyjne, że zapewniają utrwalenie bez sklejenia włosów. Jaki wybrać lakier do włosów, który nie skleja? Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem. Na pewno znajdziesz odpowiedzi na nurtujące cię pytania.
lakier do włosów który nie skleja
Dobrze dobrany lakier do włosów jest przysłowiową wisienką na torcie. Dzięki odpowiedniemu utrwaleniu włosów fryzura prezentuje się nieskazitelnie przez cały dzień (lub noc). Włosy pozostają nieobciążone, błyszczące i bez sztucznego hełmu. Obecnie lakiery do włosów posiadają innowacyjne receptury, które nie powodują obciążenia i sklejenia włosów oraz są łatwo zmywalne z powierzchni włosa. Dobre lakiery do włosów są niewidoczne na nich, a mimo to działają skutecznie. Zastanawiasz się, jaki wybrać lakier do włosów, który nie skleja?
Poniżej przedstawiamy lakiery, które nie sklejają włosów. Na pewno znajdziesz produkt odpowiedni dla siebie.

Syoss Invisible Hold Micro-Fine Fixation

Lakier rozpyla się w drobniutkie mikrokropelki, które są praktycznie niewidoczne na włosach. Włosy nie są obciążone po zastosowaniu tego lakieru. Bardzo łatwo się wyczesuje i dobrze się zmywa z powierzchni włosa. Według producenta nadaje mocne utrwalenie nawet do 48 godzin. Włosy po zastosowaniu lakieru nie są matowe. Preparat jest bardzo wydajny. Dodatkowym atutem jest zapach lakieru, który nie jest męczący, lecz przyjemny. 

Kerastase Styling Laque Couture

Jeden z najchętniej wybieranych przez profesjonalistów lakier do włosów fryzjerski. Ten lakier do włosów posiada w składzie INCI (International Nomenclature of Cosmetic Ingredients –Międzynarodowe Nazewnictwo Składników Kosmetycznych) polimery. Posiadają one tak zwany efekt pamięci fryzury i doskonale wpływają na kondycję włosów. Lakier bardzo dobrze utrwala fryzurę i zabezpiecza włosy, otulając je niewidoczną mgiełką. Bardzo łatwo zmywa się z powierzchni włosów, nie ma również problemu z wyczesaniem preparatu za pomocą szczotki. Najważniejszą zaletą tego lakieru do włosów jest fakt, że nie skleja on pasm, a także ich nie obciąża. Włosy wyglądają naturalnie. To produkt, który warto przetestować. Jego cena jest dość wysoka w porównaniu z innymi produktami, jednak warto. 

Schwarzkopf Got2b Rockin' it Hairspray

Lakier posiada superlekką formułę. Nie powoduje sklejenia włosów, lecz nadaje im utrwalenie i elastyczność. Włosy po zastosowaniu lakieru wyglądają niezwykle naturalnie, nie są sztywne. Produkt jest wydajny nawet przy codziennym użytkowaniu. Bardzo łatwo można go wyczesać. Nie pozostawia na włosach białego nalotu. Efekt utrwalonych włosów utrzymuje się cały dzień. Zapach jest typowy dla lakierów do włosów, jednak po kilku chwilach ulatnia się. Warto zwrócić uwagę na ten lakier do włosów.

Batiste Stylist Hold Me Hairspray 

Lakier do włosów nie sklejający. Formuła preparatu zawiera keratynę, która ma działanie regenerujące strukturę włosa. Zawarte w lakierze olejki utrzymują odpowiedni poziom nawilżenia włosów. Dzięki temu lakier nie tylko nie wysusza pasm, ale również w pewnym stopniu odżywia włosy. Lakier posiada filtry UV, więc chroni włosy przed szkodliwym działaniem promieniowania ultrafioletowego. Włosy pozostają utrwalone cały dzień i wyglądają naturalnie. Warto pamiętać, żeby aplikować lakier w odległości około 20 centymetrów od włosów. 

Wella Performance Strong 

Dobry lakier do włosów fryzjerski. Często wybierany zarówno przez profesjonalistów, jak i do użytku domowego. Dobrze utrwala fryzurę, nie obciąża i co najważniejsze – nie skleja pasm. Lakier doskonale radzi sobie z różnego rodzaju włosami, zarówno cienkimi, jak i grubymi, ponieważ działa w sposób niewidoczny, lecz skuteczny. Kosmetyk łatwo zmyć i wyczesać z pasm włosów. Kolejnym atutem jest przyjemny zapach produktu.

Aussie Volume+ Hold Miracle Hairspray

Elastyczny lakier do włosów. Unosi włosy u nasady i przede wszystkim nie skleja kosmyków. Lakier nadaje pożądana objętość włosom, a także sprawia że są pełne połysku. Włosy po zastosowaniu lakieru pozostają puszyste i bardzo łatwo można wyczesać resztki produktu. Miłośnicy naturalnego efektu pokochają ten lakier do włosów. Ten niesklejający lakier do włosów nie powoduje przesuszenia włosów. Dodatkowym atutem jest słodki zapach utrzymujący się na włosach.
Wybór wśród lakierów, które nie sklejają włosów, jest dość szeroki. Warto pamiętać, że nie zawsze produkt, który u jednej osoby sprawdzi się doskonale, u innej będzie tak samo dobry. Każdy z lakierów do włosów, które nie sklejają, należy stosować zgodnie z instrukcją zawartą na opakowaniu. Przy regularnym stosowaniu lakierów do włosów należy pamiętać o odpowiednim, podwójnym oczyszczeniu skóry głowy i włosów oraz regularnym wykonywaniu peelingów trychologicznych, aby na skórze głowy nie powstawała warstwa krystalizacji. 
Zdjęcie: Envato Elements