Data publikacji:

Lakier jak hybryda bez lampy – jaki wybrać?

Trwały i piękny manicure to coś, co kusi wiele kobiet. Między innymi właśnie dlatego tak wiele z nich kocha hybrydę. Ta w dobrych warunkach jest w stanie utrzymać się nawet do 3–4 tygodni. A co, jeśli nie chcesz jej używać, np. ze względu na uczulenie? Lub po prostu szukasz lakieru, którego nie trzeba utwardzać w lampie? W poniższym artykule zastanawiamy się, czy istnieje lakier jak hybryda bez lampy. Ponadto podpowiadamy, czy hybryda w ogóle wyschnie bez lampy i czy da się ją bez niej utwardzić. Zapraszamy do lektury!
Lakier jak hybryda bez lampy

Lakier jak hybryda bez lampy. Czy hybryda wyschnie bez lampy?

Zastanawiasz się, jak utwardzić hybrydę bez lampy i czy jest to w ogóle możliwe? Otóż odpowiedź na to pytanie jest prosta – hybryda nigdy nie wyschnie bez lampy! Niektórzy próbują nakładać cienką warstwę lakieru hybrydowego, a na to specjalny wysuszacz do paznokci lub samoschnący błyszczący top przypominający tradycyjny lakier. Mimo takich metod hybryda się klei i nie nadaje się do noszenia. Jeśli więc chcesz cieszyć się trwałością lakieru hybrydowego, to musisz do niego dokupić lampę LED lub UV. Poniższe zestawy zawierają w sobie wszystko to, co jest niezbędne do stworzenia manicure hybrydowego w domowym zaciszu.
A jeśli marzy ci się lakier jak hybryda bez lampy, to zerknij poniżej do naszego przeglądu.

Lakier do paznokci jak hybryda bez lampy – przegląd trwałych lakierów do paznokci, których nie trzeba utwardzać

Nowe technologie są w kosmetyce tak bardzo rozwinięte, że niektóre z was mogą być zaskoczone. Gdy tylko lakiery hybrydowe zaczęły być rozpowszechniane jako idealne do użytku domowego, to producenci lakierów do paznokci zaczęli myśleć nad produktami, które są tak trwałe jak hybryda, a jednocześnie nie wymagają tak żmudnego procesu utwardzania, co dla niektórych jest po prostu nie do przyjęcia. Zdarzają się też osoby wysoce wrażliwe na lampy LED czy UV. Trzeba zdać sobie sprawę, że podczas utwardzania lakieru hybrydowego płytka paznokcia może piec. Dla niektórych jest to nie do wytrzymania. Zwłaszcza jeśli płytka jest wyjątkowo cienka – wtedy uczucie pieczenia może jedynie się nasilić.
Jeśli więc szukasz zamiennika dla lakieru hybrydowego i szukasz produktu, którego nie trzeba utwardzać w lampie, to zerknij do poniższej listy.

Lakiery żelowe

Oczywiście mówimy o lakierach żelowych do samodzielnego wyschnięcia, które można znaleźć w wielu drogeriach. Takie lakiery tworzą na płytce znacznie grubszą warstwę. Ponadto bardziej się błyszczą, a producent deklaruje, że są trwalsze niż klasyczne lakiery do paznokci. Ile w praktyce wytrzymuje taki lakier? Maksymalnie 7 dni. Warto w tym celu dodatkowo go zabezpieczyć, np. szybkoschnącym, błyszczącym, bezbarwnym topem, który dodatkowo zwiększa trwałość.
Niewątpliwą zaletą takich lakierów jest to, że są stosunkowo tanie. Ponadto łatwo się je nakłada – tak jak klasyczne lakiery. Nie trzeba specjalnie przygotowywać pod nie płytki, jak ma to miejsce w przypadku lakierów hybrydowych. Co więcej, są powszechnie dostępne i do wyboru macie wiele ciekawych kolorów. Wady? Taki lakier sam dość długo schnie. Przyspieszyć mogą to specjalne wysuszacze do lakierów do paznokci. Ponadto taki lakier nie trzyma aż tak długo, jak ten hybrydowy. Jest znacznie trwalszy niż lakier klasyczny, ale z pewnością nie wytrzyma na płytce do 3 tygodni.

Lakiery winylowe

Lakier jak hybrydowy bez lampy? Niektórzy od razu odpowiedzą – lakier winylowy! Czym w ogóle jest taki lakier? Lakier winylowy to połączenie lakieru klasycznego i hybrydowego. I uwaga – lakier winylowy też się utwardza. Dlaczego więc znalazł się on na naszej liście? Ponieważ ten lakier utwardzają promienie słoneczne, co jest jego dużą zaletą. Trwałość lakieru hybrydowego szacuje się na około 1–2 tygodni. Oczywiście wszystko zależy też od tego, jak przygotujecie wcześniej płytkę oraz czego użyjecie do zabezpieczenia manicure.
Przed położeniem lakieru winylowego powinno się zmatowić płytkę bloczkiem polerskim. To zapewni mu lepszą przyczepność. Po nałożeniu samego lakieru i jego wyschnięciu, należy też położyć top. Oczywiście nie jest to konieczne, ale bez tego lakier stanie się mniej trwały. Można też pomyśleć o bazie pod lakiery winylowe – te mają jeszcze dodatkowo przedłużyć ich trwałość.
Zaletą lakierów winylowych jest to, że uczulają znacznie rzadziej niż lakiery hybrydowe. Wady? Dość długo schną – około 5 minut. Lakiery winylowe są też droższe niż te klasyczne – zazwyczaj kosztują około 20–35 zł.

Lakiery ceramiczne

To kolejna nowość na rynku kosmetycznym. Czym charakteryzuje się taki lakier? Kosmetyk zawiera w sobie ceramikę CHI44, która zwiększa wytrzymałość i trwałość lakieru. Ponadto niektóre lakiery ceramiczne zawierają też jony srebra, które sprawiają, że na płytce paznokcia nie rozwijają się bakterie ani grzyby. Co więcej, lakiery ceramiczne są wolne do formaldehydu. Ten, jak powszechnie wiadomo, jest silnie uczulający i powoduje wiele skutków ubocznych. Ile trzyma się lakier ceramiczny na płytce paznokcia? Podobnie jak lakier winylowy – około 1–2 tygodnie. Przy tym lakiery ceramiczne też schną same, a wiele osób ocenia je jako bardzo wydajne i proste w aplikacji.
Jak widać, na rynku znajdziecie wiele trwałych lakierów do paznokci, które z powodzeniem mogą zastąpić lakiery hybrydowe. Na uwagę zasługuje to, że takich lakierów nie trzeba utwardzać w lampie. Ponadto nierzadko są one bezpieczniejsze dla płytki. Jeśli więc macie paznokcie łamliwe, bardzo cienkie i nie chcecie wykonywać manicure, który zbyt obciąży płytkę, to sięgnijcie właśnie po lakier winylowy, żelowy lub ceramiczny. Te lakiery będą też idealne dla osób, które są uczulone na lakiery hybrydowe. Pamiętajcie jednak, aby przed ich użyciem zawsze wykonać próbę uczuleniową.
A wy, korzystałyście już z wyżej wymienionych lakierów?
Zdjęcie: Envato/twenty20photos
Autor: Redakcja Ceneo