Data publikacji:

Lakier żelowy – jak zmyć?

To sposób na trwały i pięknie wyglądający manicure – chodzi oczywiście o lakier żelowy. Jak zmyć go jednak z paznokci? Tutaj klasyczny zmywacz i parę wacików z pewnością nie wystarczą. Dlatego właśnie powstał ten poradnik. Dzięki niemu dowiesz się, jak zmyć lakier żelowy z paznokci, a przede wszystkim – jak zrobić to bezpiecznie. Zapraszamy do lektury po garść kosmetycznych porad!
Lakier żelowy – jak zmyć? Co będzie ci potrzebne?

Lakier żelowy – jak zmyć? Co będzie ci potrzebne?

Zastanawiasz się, czy można usunąć w domu lakier żelowy? Jak zmyć żelowy manicure to pytanie, które zaprząta ci głowę? Bez obaw – w zaciszu własnego domu możesz śmiało ściągnąć żelowy manicure. Zrobisz to na kilka sposobów – przy użyciu acetonu lub frezarki. Na początek skupmy się na tym pierwszym.
Usuwanie lakieru żelowego przy pomocy acetonu będzie wymagało kupna kilku podstawowych narzędzi i produktów. Jakich? Poniżej lista tych niezbędnych.
  • Waciki bezpyłowe
Dlaczego podczas robienia czy zmywania manicure używa się wacików bezpyłowych? Ponieważ dzięki nim zachowasz czystość pracy. Żadne niteczki nie będą się przyklejały do świeżo pomalowanego paznokcia. A czy przy zmywaniu lakieru żelowego ma to aż tak duże znaczenie? Oczywiście taki manicure zmyjecie także klasycznymi wacikami, ale te z pewnością więcej nabrudzą i niewątpliwie przykleją się do lakieru żelowego, co może utrudnić jego ostatecznie usunięcie. Lepiej więc kupić waciki bezpyłowe.
  • Aceton
To właśnie on ma za zadanie rozpuścić żelowy lakier do paznokci. Niestety aceton nie jest bez wad – wysusza naturalną płytkę. Jeśli stosujemy go zbyt często, np. raz na tydzień, to paznokcie z czasem staną się cienkie, kruche i łamliwe. Acetonu należy zatem używać z głową – nie częściej niż raz na trzy tygodnie. A jeśli twoje paznokcie już bez niego są bardzo cienkie i łamliwe, to lepiej usuń lakier żelowy frezarką – o tym, jak to zrobić, piszemy w dalszej części artykułu.
  • Folia aluminiowa
A właściwie 10 kawałków folii. Chodzi o niewielkie, kwadratowe lub prostokątne kawałki. Będziesz nimi owijać paznokcie.
  • Nożyczki
Przydadzą się do pocięcia folii na kawałki.
  • Pilnik
Jest niezbędny, jeśli chcesz zmyć lakier żelowy w zaciszu domowym i to bez użycia frezarki. Pilnikiem będziesz piłować wierzchnią warstwę lakieru, co ułatwi jego usunięcie.
  • Bloczek polerski
Używany razem z pilnikiem. O tym, jak będziesz go używać, wyjaśniamy w dalszej części artykułu.
  • Metalowe kopytko/dłutko do manicure
To ono będzie finalnie usuwać lakier z płytki paznokcia. Jak? O tym więcej w dalszej części artykułu.

Jak zmyć paznokcie żelowe? Podpowiadamy, jak ściągnąć lakier żelowy krok po kroku

Jak zmyć lakier z paznokci żelowych? To nie jest tak skomplikowane, jak może się wydawać. Poniżej podpowiadamy, jak zrobić to krok po kroku. Dzięki naszemu poradnikowi zmywanie paznokci żelowych stanie się proste i klarowne.
Krok 1: spiłuj wierzchnią warstwę lakieru żelowego
Po nałożeniu lakieru żelowego i utwardzeniu go w lampie nakłada się top. Ten ma sprawić, że lakier będzie dłużej się trzymał i pięknie błyszczał. Konieczne będzie więc ręczne spiłowanie tej warstwy. To ułatwi acetonowi rozpuszczenie samego lakieru.
Krok 2: potnij folię na kawałki
Takie, aby później zawinąć nią dobrze cały paznokieć ze znajdującym się na płytce wacikiem.
Krok 3: nalej aceton na wacik i całość zabezpiecz folią
Teraz na każdy wacik nalej aceton. Wacik nie musi być cały mokry, ale powinno być go tyle, aby był on w stanie zmoczyć całą płytkę paznokcia. Teraz dociśnij wacik do paznokcia. Następnie sięgnij po kawałek folii i owiń nim każdy paznokieć ze znajdującym się na nim wacikiem. Dokładnie dociśnij folię, aby wacik nie spadł i się nie zsunął. Powtórz to oczywiście na każdym pomalowanym paznokciu.
Krok 4: odczekaj 15 minut
Krok 5: zdejmij folię i waciki z paznokci
Całość wyrzuć do kosza. Na tym etapie część lakieru może już sama odpadać, a więc podczas ściągania folii, rób to ostrożnie.
Krok 6: umyj paznokcie
Dzięki temu część lakieru sama odpadnie.
Krok 7: użyj dłutka/kopytka
Lakier, który jest jeszcze przyczepiony do płytki, należy usunąć przy pomocy dłutka. Dłutkiem wygodnie usuniesz pozostałości lakieru. Ten powinien schodzić z płytki dość łatwo, ale jeśli napotkasz na trudność, to nie rób nic na siłę. Wówczas problematyczny paznokieć należy ponownie potraktować acetonem i ponownie owinąć folią na dodatkowe 10 minut.
Krok 8: umyj paznokcie
Krok 9: pora na zmatowienie płytki bloczkiem polerskim
Bloczek polerski nie tylko przygotowuje płytkę do położenia manicure, ale także ułatwia jego usunięcie. Po zmyciu lakieru, bloczkiem polerskim usuniesz resztki bazy położonej pod lakier kolorowy.
Krok 10: ponownie umyj ręce i nałóż na dłonie i paznokcie krem regenerująco-nawilżający

Jak usunąć lakier żelowy? Skorzystaj z frezarki

Jak zdjąć lakier żelowy, jeśli twoje paznokcie są cienkie i nie chcesz niszczyć ich acetonem? Dla ciebie świetnie sprawdzi się frezarka. To także idealna propozycja dla osób, które zastanawiają się, jak usunąć lakier żelowy z paznokci szybko i sprawnie. Przy użyciu frezarki, gdy nabierzesz już wprawy, cały proces może zająć jedynie kilka minut. To bardzo wygodne!
Jak używać frezarki, ściągając lakier żelowy? Przede wszystkim nie musisz już wstępnie piłować wierzchniej warstwy lakieru. Sama frezarka zdecydowanie sobie z tym poradzi. Całe zadanie ułatwi ci też poniższy filmik.
A jeśli szukasz dobrej frezarki do domowego użytku, to zerknij poniżej – przygotowaliśmy dla ciebie modele, które z pewnością się sprawdzą.
A ty, jak często wykonujesz manicure żelowy i czym go później ściągasz? Wolisz klasyczny aceton czy sprawną pracę przy użyciu frezarki?
Autor: Redakcja Ceneo