Data publikacji:

Laminacja rzęs w domu – jak wykonać laminowanie rzęs w domu?

Używanie maskary i zmywanie jej każdego dnia Cię męczy? Na szczęście istnieje prosty sposób, by mieć zdrowe, podkręcone i gęste rzęsy bez tuszu do rzęs! A co najlepsze… możesz wykonać ten zabieg sama w domu! Laminacja rzęs w domu bije rekordy popularności. Jak wykonać laminowanie rzęs w domu, by efekt utrzymywał się na długo? Sprawdźmy!
laminacja rzęs w domu

Laminacja do rzęs w domu – po co?

Laminacja rzęs to zabieg, który ma na celu wypełnienie rzęs keratyną. To między innymi z tego budulca składają się rzęsy. Niedobory keratyny mogą skutkować osłabieniem i przerzedzeniem włosków. Laminacja skutkuje pogrubieniem i gwałtownym odżywieniem rzęs. Są one bardziej widoczne, a jednocześnie zdrowsze.
Wiele salonów kosmetycznych oferuje laminowanie rzęs. Zabieg ten można wykonać jednak również samodzielnie w domowym zaciszu. Może być to nieco trudniejsze, ponieważ wymaga to zamknięcia jednego oka oraz dokładnego zabezpieczenia dolnych rzęs.

Czego potrzebujesz do laminowania rzęs w domu?

Istnieją specjalne zestawy do wykonywania laminacji rzęs zarówno w salonach kosmetycznych, jak i w domu. Laminacja rzęs w domu z wykorzystaniem zestawu jest o tyle wygodna, że posiadamy już wszystko, co potrzebne do przeprowadzenia tego zabiegu.
Przede wszystkim kluczowym elementem podczas wykonywania laminacji rzęs w domu jest preparat z keratyną. To właśnie jego użycie zapewnia efekt odżywionych, pogrubionych rzęs.
Kolejną kwestią jest zakrycie dolnych rzęs podczas wykonywania zabiegu – wówczas przydają się płatki pod oczy.
Przyda się również wałek. Na nim będziesz pokrywać rzęsy płynem keratynowym.
Profesjonalne zestawy do laminacji rzęs posiadają również płyn zmiękczający rzęsy, a także grzebyk, który służy do rozdzielania i modelowania rzęs.
Pamiętaj, że podczas wykonywania laminacji rzęs w domu bazujesz na swoich naturalnych rzęsach, więc nie są Ci potrzebne sztuczne kępki rzęs. Efekt opiera się w stu procentach na naturalnych rzęsach.

Laminowanie rzęs w domu żelatyną – czy warto?

Laminowanie żelatyną to znany sposób na wygładzenie włosów. Czy jednak metoda ta sprawdza się tak samo dobrze na rzęsach?
Żelatyna to tania alternatywa dla droższych płynów do laminacji. Wiele kobiet stosuje żelatynę do laminacji rzęs i chwali sobie efekty takiego domowego zabiegu. Ta metoda wymaga jednak przede wszystkim wprawy i cierpliwości. Wymaga ona bowiem częstego powtarzania.
Nakładanie żelatyny (jak i innych kosmetyków do rzęs) może początkowo być trudne. Takie zabiegi wymagają wprawnej ręki. Niektóre kobiety nie lubią wykonywać laminacji rzęs w domu i zawsze wybierają salony kosmetyczne. Inne jednak po paru próbach z tą procedurą czują się już pewnie i nie mają żadnego problemu z jej wykonywaniem.

Jak zatem laminować rzęsy żelatyną w domu?

Krok 1. Żelatynę należy rozpuścić w ciepłej wodzie. Temperatura wody powinna być przyjazna dla skóry (nie gorąca!).
Krok 2. Nałóż żelatynę na rzęsy. Tu również przyda się wałek do nakładania płynu. Jest to wygodne rozwiązanie pozwalające na dokładną aplikację odżywek, kosmetyków, a także żelatyny.
Krok 3. Żelatynę pozostaw na rzęsach na pół godziny.
Niewątpliwą zaletą laminowania rzęs w domu żelatyną jest cena takiego zabiegu, natomiast do wad należy przede wszystkim długość utrzymywania się efektu. Taki zabieg trzeba często powtarzać, bowiem utrzymuje się on do tygodnia, w przeciwieństwie do standardowej laminacji przy użyciu wyrobów typowo kosmetycznych.

Laminacja a lifting rzęs w domu – czym się różnią te zabiegi?

Lifting rzęs w domu to zabieg często łączony z laminowaniem. O ile laminowanie to głównie wypełnienie rzęs i ich odżywienie, tak lifting ma na celu odpowiednie ich ułożenie. Lifting rzęs daje efekt podkręcenia niczym po zalotce! Lifting rzęs wykonany samemu w domu jest jak najbardziej możliwy. Rzęsy wywijamy za pomocą specjalnego wałeczka, który nadaje im kształt. Rzęsy po wykonaniu liftingu są uniesione i podkręcone, natomiast po laminowaniu pogrubione i odżywione. Duet idealny!

Czy warto było szaleć tak… Laminacja rzęs w domu – przeciwwskazania

Czasem jednak nie warto ryzykować i lepiej nie wykonywać laminacji rzęs – zarówno w domu, jak i w salonie kosmetycznym. Jakie są to przypadki?
Szczególnie istotną kwestią są tu wszelkie infekcje i choroby skóry obejmujące okolice zarówno górnej, jak i dolnej powieki. Osoby z aktywnym atopowym zapaleniem skóry i łuszczycą powinny sobie odpuścić te zabiegi.
Także osoby szczególnie wrażliwe na składniki kosmetyków powinny uważać na tego typu postępowanie wokół oczu. Skóra wokół oczu jest szczególnie wrażliwa i cienka. Przed podjęciem decyzji o wykonaniu zabiegów, osoby z wrażliwą skórą powinny zasięgnąć porady dermatologa bądź swojego lekarza.

To, na co wszyscy czekamy, czyli efekty! Jak długo utrzymują się efekty laminacji rzęs?

Efekt laminacji rzęs może się różnić w zależności od wykonania oraz od… samych rzęs. Nie ma tu reguły, ale wieści są optymistyczne. Zasadniczo zabieg zarówno laminacji, jak i liftingu utrzymuje się od 4 do 6, a nawet 9 tygodni!
Aż 9 tygodni bez używania i zmywania tuszu do rzęs, bez podkręcania zalotką, za to z pogrubionymi, odżywionymi rzęsami to wciąż marzenie wielu kobiet. Nie musimy oczywiście zawsze wyglądać jak z wybiegu, ale jednak wiele kobiet lubi siebie w takim „odświeżonym” wydaniu. Laminacja i lifting rzęs to umożliwiają.
Zdjęcie: Envato Elements