Data modyfikacji:

Laminowanie rzęs – jak długo utrzymuje się efekt?

Laminowanie rzęs to coraz popularniejszy zabieg, dzięki któremu zyskasz zalotne, naturalnie wyglądające podkreślenie oczu. To uwielbiany przez dziewczyny sposób na podkręcenie i wydłużenie włosków. Sam zabieg jest całkowicie bezbolesny i trwa maksymalnie do 90 minut. Na czym polega laminowanie rzęs i jak długo utrzymuje się efekt? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule!
lanimacja rzęs

Co warto wiedzieć o laminacji rzęs

Zanim podpowiemy ci, jak dbać o włoski po zabiegu laminowania rzęs i jak długo utrzymuje się efekt, warto najpierw sprawdzić, na czym polega ten zabieg. W czym tkwi sekret jego popularności? W zastosowaniu keratyny, dzięki której rzęsy są nie tylko podkreślone, ale także stają się wzmocnione. Właśnie dlatego laminacja jest uważana za lepszą alternatywę przedłużania – nie wpływa negatywnie na kondycję naturalnych włosków, a wręcz ją poprawia, sprawiając, że ubytki w ich strukturze zostają wypełnione, a rzęsy stają się wygładzone, delikatnie podkręcone i przyciemnione.
Podczas zabiegu kosmetyczka zaczyna od oczyszczenia i odtłuszczenia okolic oczu, w tym rzęs. Kolejnym krokiem jest zabezpieczenie dolnych włosków płatkami, które przypominają te stosowane w pielęgnacji skóry pod oczami. Dzięki temu zabezpiecza delikatną cerę przed szkodliwym działaniem substancji, które są stosowane podczas laminacji rzęs.
Gdy skóra jest już zabezpieczona, kosmetyczka umieszcza na górnej powiece wałeczek (to on zapewnia efekt podkręcenia), a następnie pokrywa dokładnie każdą rzęsę specjalnym preparatem z keratyną, który ma właściwości wzmacniające i odżywcze.
Kolejnym krokiem jest użycie barwnika, któremu zawdzięcza się efekt subtelnego przyciemnienia włosków. Zazwyczaj jest to henna, która może mieć odcień brązowy albo czarny – to ty decydujesz, który kolor sprawdzi się u ciebie najlepiej. Na zakończenie, jeśli chcesz, kosmetyczka wykonuje również botoks rzęs (przy pomocy olejków roślinnych, kwasu hialuronowego czy kolagenu).
Sam zabieg trwa około 60–90 minut i jest całkowicie bezbolesny. Tak naprawdę jest wręcz przeciwnie – jest relaksujący, dzięki czemu możesz wykorzystać go na chwilę odpoczynku, a nawet chwilę się zdrzemnąć, jeśli akurat jesteś zmęczona. A jak długo trzyma się laminacja rzęs? Czytaj dalej!

Laminowanie rzęs – jak długo utrzymuje się efekt?

Jak długo utrzymuje się laminacja rzęs? Mamy dobrą wiadomość dla dziewczyn, które nie mają czasu, żeby odwiedzać kosmetyczki co kilka tygodni. Uniesienie i subtelne podkręcenie włosków oraz ich delikatne przyciemnienie jest widoczne nawet przez 6–8 tygodni. Oczywiście, wszystko zależy od doświadczenia stylistki i pielęgnacji rzęs tuż po zabiegu. Jak to zrobić, aby laminacja utrzymała się jak najdłużej? O tym opowiadamy więcej poniżej.

Pielęgnacja po laminacji rzęs – jak o nie dbać, aby efekt długo się utrzymał?

Jak wspomnieliśmy już wcześniej – zarówno sam efekt laminacji rzęs, jak i to, jak długo się utrzymuje, zależy nie tylko od umiejętności i doświadczenia stylistki, ale także od sposobu pielęgnacji włosków tuż po zabiegu. Jak w takim razie o nie dbać? Najważniejsza jest pierwsza doba po laminacji.
W ciągu pierwszych 24 godzin koniecznie unikaj wilgoci i wody. Oznacza to, że nie należy moczyć rzęs oraz zrezygnować z wizyt w saunie, na basenie czy na plaży. Warto też uważać, aby nie zmienić kształtu włosków. Właśnie dlatego zaleca się spanie na plecach oraz unikanie pocierania rzęs, które mogłoby uszkodzić efekt zabiegu.
A co z kosmetykami do makijażu? O ile stosowane normalnie nie wpływają na to, jak długo utrzymuje się laminacja rzęs, tak należy zrezygnować z maskary przez pierwsze 24 godziny po zabiegu.
Zdjęcie: Envato Elements
Katarzyna Wendzonka
Katarzyna Wendzonka

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Miłośniczka kawy, dobrych seriali, thrillerów i pisania. Największą przyjemność sprawia jej tworzenie tekstów na temat mody, pielęgnacji, jedzenia oraz wszystkiego, co związane z marketingiem internetowym.