Data publikacji:

Laser diodowy – opinie

Gładkie ciało to cel wielu pań, który osiągany jest na różne sposoby. Na przykład poprzez depilację maszynką, używanie depilatora czy woskowanie. Warto jednak sprawdzić także laser diodowy. Opinie na temat tej metody są bardzo pozytywne. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym typie depilacji oraz chcesz poznać opinie? Zapraszamy do lektury naszego najnowszego artykułu.
laser diodowy

Laser diodowy – opinie

Wachlarz metod depilacji ciała i twarzy jest bardzo szeroki, dziś jednak zajmiemy się tylko jedną z nich – depilacją laserową. Jest to jedna z najpopularniejszych form usuwania owłosienia. Dlaczego ten typ usuwania owłosienia jest tak chętnie wybierany przez panie? Jego ogromną zaletą jest uniwersalność, gdyż może być stosowany zarówno na skórze rąk czy nóg, jak i w strefach wrażliwych, a więc usunie włoski na twarzy czy w okolicy bikini. Jest to skuteczna forma stałego usuwania włosków, która nie powoduje przebarwień oraz w większości wypadków jest bezbolesna. Co za tym idzie, nawet najmocniejszy laser diodowy nie powinien powodować dyskomfortu. Ewentualne nieprzyjemne uczucia, typu pieczenie, szczypanie, mogą pojawić się w przypadku najwrażliwszych partii lub u pacjentów, którzy posiadają obniżony próg bólu. O takim fakcie należy poinformować przed rozpoczęciem zabiegu.

Laser diodowy – jak działa?

Laser diodowy do depilacji jest jedną z najczęściej wykorzystywanych technologii usuwania owłosienia w profesjonalnych gabinetach kosmetologicznych. Zabieg na bazie lasera diodowego może być wykonywany tylko przez specjalistów w tym zakresie, a więc kosmetologów bądź lekarzy. W czasie jego trwania, zarówno osoba wykonująca zabieg, jak i klient powinni używać specjalnych okularów ochronnych, które zapewnią bezpieczeństwo oczom.
Na czym jednak polega zabieg z wykorzystaniem lasera diodowego? Urządzenie do tego typu depilacji posiada diody, które potrafią skoncentrować i wyemitować wiązkę światła o długości od 810 do 940 nm. Oznacza to, że laser diodowy jest w stanie osiągnąć głębokość penetracji na poziomie 2 mm. Dzięki temu skutecznie niszczy cebulki włosa, ale nie powoduje zagrożenia dla głębszych tkanek skóry. Zadaniem lasera jest uderzenie w cząstki barwnika znajdujące się w cebulce włosa w fazie wzrostu i spowodowanie wzrostu temperatury do poziomu, który powoduje obumarcie mieszka włosowego. 
Jak widzisz, skuteczna metoda depilacji to depilacja laserem diodowym. Opinie w tej kwestii są jednoznaczne. Chcesz je sprawdzić? Zapraszamy do kolejnej części naszego artykułu.

Laser diodowy Light Sheer – opinie

Light Sheer to model lasera diodowego, który obecnie jest jednym z najpopularniejszych typów na rynku. Posiada on bardzo dobre opinie, które doceniają jego skuteczność i efektywność, ponieważ depilacja tym urządzeniem trwa trzy razy krócej.

Laser diodowy Mediostar – opinie

Kolejny typ lasera diodowego, który zbiera bardzo dobre oceny dzięki swojej niezawodności oraz skuteczności.

Laser Coolite Pro – opinie

Jest to jeden z najnowocześniejszych urządzeń zapewniających jedwabiście gładką skórę, co potwierdzają pozytywne opinie klientek. Sprawdzi się w przypadku nawet najwrażliwszej skóry. 

Laser diodowy – ile zabiegów jest potrzebnych?

Zapewne zastanawiasz się, ile zabiegów jest potrzebnych, aby całkowicie usunąć nawet najbardziej uparte owłosienie. Niestety odpowiedź nie jest prosta, ponieważ liczba powtórzeń zależna jest on miejsca poddawanego zabiegowi, jak i predyspozycjom skóry. Ich liczba jest więc uzależniona także od karnacji, koloru oraz gęstości włosów, ale także od płci, a nawet wieku. Z reguły potrzebnych jest od 6 do 8 zabiegów w odstępie 8 tygodni. Najlepsze i najszybsze efekty powinny uzyskać osoby posiadające ciemne włosy i jasną karnację. 
Zdjęcie: Envato Elements
Autor: Honorata Pitura