Data modyfikacji:

Lifting i laminacja rzęs – czym się od siebie różnią?

Trwale podkręcone, piękne i zdrowe rzęsy nie muszą być tylko marzeniem. Lifting i laminacja rzęs to zabiegi kosmetyczne, bazujące na Twoich naturalnych rzęsach. Celem jest oczywiście uzyskanie podkręconych rzęs i wyrazistego spojrzenia. Czym różnią się od siebie lifting i laminacja rzęs?
lifting i laminacja rzęs różnice

Lifting a laminacja rzęs

Wiele kobiet marzy o magnetycznym spojrzeniu pełnym gęstych, podkręconych rzęs. Każda z nas jest inna: niektóre kobiety nie chcą codziennie używać tuszu do rzęs i zalotki, inne natomiast uskarżają się na cienkie, niemal niewidoczne rzęsy. Na szczęście z pomocą przychodzą zabiegi kosmetyczne. Który jednak wybrać? Lifting i laminacja rzęs obecnie stają się hitem. Co jest jednak powodem niesamowitej popularności tych dwóch zabiegów?
Na czym polega laminacja rzęs? I czym się różni lifting od laminacji?
Laminacja rzęs polega na wypełnieniu rzęs keratyną. Przede wszystkim zatem zabieg ten odżywia rzęsy i sprawia, że stają się one mocniejsze i bardziej gęste. Wszelkie ubytki stają się wypełnione. Rzęsy bowiem składają się między innymi właśnie z keratyny! Jej niedobór może sprawiać, że rzęsy są „bez życia” – smętne i cienkie, o prostym kształcie. Wypełnienie rzęs keratyną nadaje im natychmiastową objętość.
Lifting rzęs natomiast to nadanie im kształtu niczym po zalotce: rzęsy są widocznie uniesione i podkręcone. Podczas liftingu rzęs kosmetyczka wywija je na specjalny wałeczek. W zależności od wałeczka, uzyskujemy pożądany efekt.
Laminacja rzęs to ich wypełnienie keratyną, natomiast lifting to nadanie odpowiedniego kształtu (podkręcanie, unoszenie).

Lifting, laminacja i botox rzęs – słowo o botoxie rzęs

Często, oprócz liftingu i laminacji rzęs, wymieniany jest również botox rzęs. Co to takiego? Jest to nic innego jak pokrycie rzęs specjalnym środkiem wzmacniająco-wypełniającym. Ten specjalistyczny środek nazywany jest „botoxem” ze względu na jego właściwości odżywiające rzęsy, co powoduje ich wzrost i zauważalnie zwiększoną objętość.

Lifting i laminacja rzęs – czy warto łączyć te zabiegi?

Jak najbardziej można łączyć lifting i laminację rzęs. Efekty tych zabiegów będą się uzupełniać. Nie ma również przeciwwskazań, by wykonać przy okazji botox rzęs. Pokrycie rzęs środkiem wzmacniającym (botoxem) odbywa się po liftingu, natomiast przed laminacją rzęs. Laminacja i botox rzęs to często występujące razem zabiegi.
Decydując się na lifting, botox i laminację rzęs, zyskujesz efekt naturalnych rzęs, które są gęste, zdrowe i podkręcone. Co ważne, podczas tych zabiegów kosmetyczka nie używa sztucznych rzęs! Cały efekt opiera się na naturalnych rzęsach. Wiele kobiet decyduje się przy okazji także na wykonanie henny rzęs, dla wzmocnienia całego efektu. Przyznają one, że nie muszą ani przedłużać rzęs, ani używać maskary. Jest to wygodna opcja dla kobiet, które wolą poświęcić godzinkę w salonie raz na jakiś czas niż używać tuszu do rzęs i zmywać go codziennie.
Nie jest tajemnicą, że używanie płatków kosmetycznych do demakijażu, a także pocierania twarzy to nic dobrego dla rzęs. Niestety, wiele kobiet wciąż w ten sposób zmywa swój makijaż, nie mogąc poradzić sobie z demakijażem oka. W tym przypadku lifting i laminacja będą prawdziwym wytchnieniem dla rzęs!

Lifting i laminacja rzęs – cena

W zależności od salonu, cena wykonania liftingu i laminacji rzęs może się różnić. Pamiętaj, że możesz zdecydować się również na botox i hennę, a takie połączone zabiegi mogą objęte być zniżką. Warto upewnić się w danym salonie, jak wyceniane są zabiegi łączone i ile dokładnie trwa czas wykonania takiego zabiegu. Ceny tych zabiegów zaczynają się zazwyczaj od 150–200 złotych.

Przeciwwskazania do wykonania liftingu, laminacji i botoxu rzęs

Jak podczas każdego zabiegu kosmetycznego, i tutaj istnieją przeciwwskazania do wykonania liftingu, laminacji i botoxu rzęs. Są to wszelkiego rodzaju uczulenia i obrzęki w okolicy oczu, występowanie atopowego zapalenia skóry w tym obszarze, aktywne złuszczanie się skóry wokół oczu bądź na powiekach. Nie należy bagatelizować tych objawów i wówczas nie są wskazane zabiegi kosmetyczne, takie jak lifting, laminacja i botox rzęs.

Lifting i laminacja rzęs – jak długo utrzymują się efekty?

Największą zaletą liftingu i laminacji rzęs jest czas utrzymywania się efektów. Piękne, podkręcone i odżywione rzęsy możemy podziwiać aż przez 4 do 8, a nawet 9 tygodni!
Zadbanie o swoje naturalne rzęsy nie tylko pozwala poczuć większą pewność siebie i zadowolenie ze swojego wyglądu, ale i zaoszczędza czas przeznaczony na codzienną stylizację. Dzięki zabiegom takim jak lifting i laminacja rzęs kobiety mogą wykonywać wszelkie sporty i aktywności bez obaw o wygląd rzęs. Bezpośrednio po zabiegu laminacji rzęs nie należy pływać czy korzystać z sauny. Jednak po upływie doby bez przeszkód możesz uprawiać wszelkie sporty i korzystać z życia w pełni – rzęsy po wykonaniu zabiegu liftingu i laminacji nie wymagają dalszej specjalistycznej pielęgnacji przez dłuższy czas.
Zdjęcie: Envato Elements