Data publikacji:

Lipolaser. Jakie efekty?

Lipolaser to tzw. laser zimny. Używa się go, by zredukować tkankę tłuszczową oraz cellulit. Lipolaser jest zatem rozwiązaniem dla osób z nadwagą oraz otyłością, które chcą zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej w ciele. Czy zabieg z użyciem lipolasera jest skuteczny? Jak szybko możesz spodziewać się efektów i czy zabieg ten odbywa się ze znieczuleniem? Sprawdzamy!
lipolaser

Lipolaser – co to za zabieg?

Podczas tego zabiegu kosmetolog wykonuje mikroskopijne nacięcia skóry zimnym laserem. Laser „rozbija” cząstki tłuszczowe, w wyniku czego wolne kwasy tłuszczowe oraz glicerol zostają wydalane z organizmu.
Lipolaser zazwyczaj jest bezbolesny. Podczas tego zabiegu nie stosuje się znieczulenia ogólnego. Niekiedy może zostać podane znieczulenie miejscowe, często jednak nie jest ono konieczne. Podczas wykonywania zabiegu możesz odczuwać ciepło w wybranych partiach ciała. Dla wielu osób jest to przyjemne uczucie, podczas którego można się zrelaksować. Czasem skóra po zabiegu jest zaczerwieniona, jednak objaw ten powinien ustąpić w ciągu dwóch tygodni po zabiegu.
Cały zabieg trwa od 30 minut do godziny.
Lipolaser zazwyczaj stosuje się na uda, brzuch i ramiona, choć nie ma jasno wyznaczonych miejsc jego stosowania. Używa się go w tych miejscach, gdzie zbiera się najwięcej tkanki tłuszczowej.

Lipolaser – przeciwwskazania

Nie powinny poddawać się zabiegowi z użyciem lipolasera osoby, które:
 • cierpią na choroby skórne,
 • posiadają niedoleczone rany, zadrapania i uszkodzenia skóry,
 • są w ciąży lub karmią piersią,
 • posiadają implanty silikonowe w miejscu wykonywania zabiegu,
 • stosują retinoidy oraz leki światłouczulające.
 • Lipolaser – czy efekty zabiegu lipolaserem są trwałe?

  Opinie na temat lipolasera wskazują, że różnica w ilości tkanki tłuszczowej widoczna jest już po pierwszym zabiegu. W celu uzyskania jak najlepszych rezultatów rekomenduje się serię zabiegów obejmujących od 5 do 10 sesji. Jest to skuteczna metoda pozbycia się cellulitu oraz tkanki tłuszczowej. Ciało po zabiegu z użyciem lipolasera jest wymodelowane. Widoczny jest efekt odchudzenia.

  Lipolaser – cena  

  Cena pojedynczego zabiegu z użyciem zimnego lasera zależy od salonu oraz lokalizacji. Zazwyczaj w większych miastach ceny zabiegów tego typu są nieco wyższe, choć nie jest to regułą. W przypadku lipolasera ceny wahają się od 150 zł do 300 zł.
  Podczas jednej sesji można wykonać zabieg na kilku partiach ciała. Do lipolasera polecane są również inne zabiegi, np. elektrostymulacja czy body roll. Wówczas efekty jednej wizyty mogą być naprawdę znaczące. Oczywiście łączenie zabiegów wpływa również na cenę – jednostkowo będzie ona wyższa, jednak zdarza się, że w pakiecie połączenie kilku zabiegów może być tańsze niż zdecydowanie się na nie osobno.

  Lipolaser – co po zabiegu?

  Po użyciu lipolasera na skórze nie zaleca się stosowania preparatów i maści rozgrzewających. Przeciwwskazane jest również uprawianie sportu przez kilka pierwszych dni. Unikaj również wszystkiego, co podnosi ciśnienie i związane jest z ciepłem, np. sauny. Zakazane jest również intensywne opalanie.
  Należy natomiast pamiętać szczególnie o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Pij sporo wody – to pomoże w regeneracji Twojego ciała. Stopniowo wprowadzaj delikatne ćwiczenia.
  Lipolaser to skuteczna metoda pozbywania się tkanki tłuszczowej przy niewielkim dyskomforcie. Jest to polecana metoda walki z cellulitem, otyłością i nadwagą. Odchudzenie widoczne jest od razu, jednak najefektywniejsze jest stosowanie tej metody seriami.
  Zdjęcie: Envato Elements