Data publikacji:

Łyżeczka Unny: sposób użycia, zastosowanie

Borykasz się z wągrami i pryszczami? Jeśli tak, z pewnością nieraz próbowałaś pozbyć się ich na własną rękę. Każdy wie, że wyciskanie zmian skórnych nie jest dobrym pomysłem, a przeprowadzone nieprawidłowo może pozostawić przebarwienia i blizny. Mimo to czasem trudno się powstrzymać… Jeśli chcesz usuwać niedoskonałości skuteczniej i bezpieczniej, koniecznie zapoznaj się z łyżeczką Unny. Sposób użycia tego narzędzia jest na tyle prosty, że poradzi sobie z nim każda kobieta.
Łyżeczka Unny: sposób użycia, zastosowanie
Jak często słyszałaś, że pryszczy i wągrów nie powinno się wyciskać? Zdania na temat tej teorii są podzielone. Owszem – naruszanie zmian trądzikowych może spowodować ich wtórne nadkażenie, blizny i przebarwienia. Jednak z drugie strony, pozostawienie ich samych sobie wydłuża proces gojenia. Czy istnieje jakiś kompromis? Owszem: bezpieczne i higieniczne manualne oczyszczanie twarzy.
Aby szybciej pozbyć się niespodziewanego pryszcza czy wągrów, warto zastosować łyżeczkę do wągrów, zwaną łyżeczką Unny. To prosty przyrząd stosowany w branży kosmetycznej od bardzo dawna.

Łyżeczka Unny – jak stosować? Do czego służy?

Łyżeczka Unny to niewielkie narzędzie stosowane przez kosmetyczki i dermatologów do manualnego oczyszczania skóry z zaskórników. Ma postać pałeczki zakończonej pętelkami i jest wykonana ze stali chirurgicznej. Specyficzny kształt łyżeczki Unny pozwala delikatnie i skutecznie oczyszczać zapchane pory.
Oczyszczanie twarzy łyżeczka może stosować każdy – nie tylko osoby z cerami trądzikowymi i mieszanymi. Łyżeczka Unny pozwoli usunąć zaskórnik bez ściskania i rozdrapywania skóry, tym samym minimalizując ryzyko blizn i przebarwień.

Łyżeczka Unny – jak używać?

Oczyszczanie łyżeczką Unny jest proste i bezpieczne. Zapamiętaj kilka kroków, które pozwolą ci na domowe manualne usuwanie kłopotliwych zaskórników.
  1. Dokładnie oczyść skórę twarzy za pomocą żelu lub pianki.
  2. Rozpulchnij skórę za pomocą kąpieli parowej lub specjalnie przeznaczonej do tego maseczki.
  3. Zdezynfekuj łyżeczkę Unny i wytrzyj ją do sucha.
  4. Przyłóż końcówkę łyżeczki do zaskórnika tak, by znajdował się w środku pętelki. Delikatnie dociśnij i przesuń końcówkę po skórze.
  5. Gdy uda ci się usunąć zaskórnik, zdezynfekuj miejsce delikatnym preparatem antyseptycznym przeznaczonym do stosowania miejscowego.
  6. Łyżeczkę Unny umyj w ciepłej wodzie z mydłem i dokładnie zdezynfekuj.

Łyżeczka do wągrów – gdzie kupić?

Jeśli chcesz wypróbować łyżeczkę Unny, nie musisz udawać się do sklepu ze specjalistycznym sprzętem kosmetycznym. Bez problemu znajdziesz ją w sieci. Łyżeczki Unny zazwyczaj wchodzą w skład zestawów przeznaczonych do manualnego oczyszczania twarzy.
Zamawiając swoją łyżeczkę Unny, koniecznie zwróć uwagę, czy jest wykonana ze stali chirurgicznej. Taki materiał ma właściwości antybakteryjne, a także nie rdzewieje.

Łyżeczka do wągrów – opinie

Jeśli wciąż nie jesteś przekonana do łyżeczki Unny, sprawdź opinie internautek na temat tego przyrządu. To praktyczny gadżet, który w razie potrzeby ułatwi usunięcie kłopotliwego wągra lub pryszcza, przyspieszając jego gojenie.

Oczyszczanie twarzy łyżeczką Unny – podsumowanie

Łyżeczka Unny to tani i bezpieczny przyrząd, który ułatwi ci usunięcie niedoskonałości bez ran, przebarwień i blizn. Stosowana jest przez profesjonalistów – warto więc jej zaufać i wprowadzić do domowej kosmetyczki.
Zdjęcie: Envato Elements