Data publikacji:

Makijaż powiększający oko – jak wykonać taki makijaż?

Używanie kolorowych kosmetyków, za pomocą których wykonywane są przeróżne makijaże, można z powodzeniem zaliczyć do sztuki, zwłaszcza gdy dzięki nim podkreślona zostaje uroda, uwypuklone zalety i zamaskowane wady lub niedoskonałości. Wśród popularnych makijaży poza dziennym, delikatnym czy klasycznym z wykorzystaniem ponadczasowej kreski, rekordy popularności bije makijaż powiększający oko. Pasuje on każdej kobiecie i umiejętnie zastosowany sprawdzi się o każdej porze dnia i na każdą okazję. Czym charakteryzuje się makijaż powiększający oczy i jak go wykonać?
makijaż powiększający oko

Makijaż oka powiększający, czyli jaki?

Makijaż powiększający oko ma na celu sprawienie optycznego wrażenia, że oko jest pełniejsze, większe, a spojrzenie głębsze i zdecydowanie bardziej przykuwające uwagę. To doskonała opcja dla osób, których oczy osadzone są głęboko lub po prostu są nieco drobniejsze niż u innych. Kilka prostych zabiegów opartych na konturowaniu jednych partii, przyciemnianiu i rozjaśnianiu innych pozwala uzyskać spektakularny efekt i znaleźć się w centrum uwagi.

Co jest potrzebne, aby wykonać makijaż powiększający oczy?

Makijaż powiększający oczu wbrew przekonaniu wielu osób wcale nie wymaga używania całego szeregu wyszukanych i specjalistycznych kosmetyków. Większość z nich z pewnością znajduje się w kosmetyczce większości kobiet. To przede wszystkim cienie do powiek, kredka do oczu oraz tusz do rzęs. Dla bardziej spektakularnego efektu użyć można dodatkowo eyelinera oraz sztucznych rzęs.
Aby makijaż powiększający oko osiągnął profesjonalny i oczekiwany efekt oraz utrzymał się kilka godzin w nienaruszonym stanie, potrzebna będzie również baza pod ciebie. Jest to produkt, który bardzo często pomijany jest podczas wykonywania makijażu, co stanowi ogromny błąd. Makijaż powiększający i otwierający oko można wykonać w dowolnej kolorystyce, w zależności od upodobań, stylizacji, okazji lub pory dnia. Wersja prosta i delikatna zarazem, która sprawdzi się na co dzień, możliwa jest do wykonania cieniami w podstawowych kolorach, takich jak różne odcienie brązów i beżów.

Makijaż powiększający oko krok po kroku – baza

Makijaż mający na celu optyczne powiększenie oka uzyskać można, wykonując trzy podstawowe kroki. Jest to przygotowanie oka z wykorzystaniem bazy, konturowanie oka oraz rozświetlenie.
Aby efekt był jak od makijażystki, bardzo ważne jest zastosowanie wszystkich etapów. Wówczas oczy podkreślą całość urody, a uzyskany efekt będzie doskonałym wykończeniem stylizacji i elementem, który z pewnością doda właścicielce pewności siebie!
Zastosowanie bazy pod cienie pozwala na wyrównanie kolorytu powieki oraz jej okolic. Nie ma znaczenia, czy będzie to kosmetyk w kremie, czy tubce. Rolę bazy spełnić może również tradycyjny korektor. Produkt nałożyć trzeba nie tylko na samą powiekę, ale wszędzie tam, gdzie mają pojawić się cienie. Należy pamiętać również o dolnej powiece.
Dzięki bazie kolor cieni będzie uwydatniony, wyraźny, a efekt okaże się znacznie trwalszy. Zastosowanie bazy lub korektora ułatwia też aplikację kolorowych kosmetyków, które dzięki niemu się nie rozmazują i nie osypują.
Drugim elementem bazowym w powiększeniu oka jest nałożenie cienia o najbardziej zbliżonym kolorze do naturalnego odcienia skóry na całą ruchomą część powieki oraz przestrzeń pod brwiami. Ujednolici to ostatecznie okolice oka oraz ułatwi późniejsze rozcieranie i cieniowanie.

Otwieranie i powiększanie oka – wyróżnij się!

Drugi etap makijażu powiększającego oczy to nakładanie ciemnych i chłodnych cieni, dzięki czemu wykonane zostaje konturowanie oka. Załamanie powieki to miejsce, w którym nałożyć należy jasny brązowy cień, a następnie go rozetrzeć na krawędziach koloru. Służą do tego specjalne pędzelki do blendowania, które znacznie ułatwiają wykonanie tego zadania.
Kolejny krok to nałożenie ciemnego brązowego cienia w zewnętrznych kącikach oczu. Dla uzyskania efektu wieczorowego i smokey eye można sięgnąć po odcień ciemnej czekolady lub czerń. Ten sam produkt umieścić trzeba również na zewnętrznej części dolnej powieki. Nałożone kosmetyki należy rozetrzeć. W przypadku dolnej powieki cień powinien być roztarty jedynie od kącika zewnętrznego oka do połowy.
Następny krok to użycie konturówki, czarnej kredki lub eyelinera. Za pomocą wybranego kosmetyku wykonać należy podkreślenie linii rzęs oraz delikatne roztarcie kreski. Zwieńczeniem tego etapu jest użycie ulubionego tuszu do rzęs. Dla podkreślenia ich skrętu można użyć zalotki lub dodać kępki sztucznych rzęs.

Makijaż powiększający oczy – rozświetlenie

Ostatni etap to nałożenie jasnobeżowego lub białego cienia w wewnętrznym kąciku oka i pod załamaniem brwi. Może to być zarówno produkt matowy, jak i błyszczący. Jasny cień również warto rozetrzeć oraz nałożyć, wykraczając poza sam kącik. Dla wzmocnienia efektu, wewnątrz dolnej powieki, na tak zwaną linię wodną, warto nanieść kredkę w odcieniu cielistym.
Uzyskany makijaż powiększający oczy można dodatkowo utrwalić za pomocą produktów utrwalających, dostępnych w postaci mgiełki lub sprayu. Dzięki temu każdy look utrzyma się dłużej oraz będzie odporny na rozmazania, łzawienie czy działanie wysokiej temperatury w pełnym
Zdjęcie: DragonImages/Envato Elements
Autor: Redakcja Ceneo