Data publikacji:

Masaż twarzy rollerem: jakie daje efekty? Jak go wykonać?

Masaż twarzy rollerem, choć szczyt popularności osiągnął dopiero w ostatnich latach, jest metodą stosowaną od bardzo dawna. Jego początków upatruje się w tradycyjnej medycynie azjatyckiej. Dziś z atutów rollera może skorzystać większość osób, ciesząc się efektami porównywanymi do tych, które gwarantują drogie zabiegi salonowe. Sprawdź, jaki roller wybrać i jak właściwie używać go w domu!
Masaż twarzy rollerem

Roller do twarzy – co to takiego?

Roller do twarzy to niewielkie urządzenie w postaci obrotowego wałka umieszczonego na rękojeści. Obrotowa część może być wykonana z rozmaitych tworzyw – plastiku, metalu, a nawet naturalnego kamienia. Roller, poprzez kontrolowany ucisk konkretnych partii twarzy, wpływa na jej prawidłowe ukrwienie. Masowanie mięśni twarzy pomaga także w ich zrelaksowaniu, co może wpływać na spłycenie drobnych zmarszczek. Ponadto roller do twarzy jest skutecznym narzędziem do niwelowania rozmaitych obrzęków oraz złogów limfatycznych.

Jaki roller do twarzy wybrać?

Najlepsze opinie uzyskują rollery kosmetyczne wykonane właśnie z prawdziwych minerałów, ze względu na ich dobroczynny wpływ na stan skóry, a także łatwość utrzymania w czystości. Do najpopularniejszych rollerów do twarzy można zaliczyć te wykonane z kwarcu i jadeitu. Zaletą rollerów kamiennych jest również to, że podczas użytkowania przez dłuższy czas pozostają chłodne, co sprawia, że masaż staje się przyjemniejszy.
Wybierając roller do twarzy, zwróć uwagę na jego rozmiar. Najlepszy okaże się masażer o umiarkowanych wymiarach, pozwalający na zastosowanie go na większości twarzy. Do masowania okolic oczu i ust warto wybrać mały roller, który dobrze dotrze do wszystkich zakamarków.

Masaż twarzy rollerem – efekty

Jeśli interesuje cię masaż twarzy rollerem, z pewnością chcesz wiedzieć, jakich efektów możesz oczekiwać. Regularne wykonywanie masażu twarzy wpłynie na:
  • Poprawę mikrokrążenia skórnego, a tym samym lepsze ukrwienie i odżywienie skóry.
  • Spłycenie drobnych zmarszczek mimicznych i poprawę owalu twarzy.
  • Zmniejszanie obrzęków limfatycznych.
  • Uelastycznienie i wygładzenie skóry.
  • Lepsze wchłanianie składników aktywnych z kosmetyków.
  • Masowanie twarzy jest szczególnie polecane osobom, które dostrzegają pierwsze oznaki starzenia skóry. To dobre rozwiązanie także, jeśli chcesz uporać się z opuchlizną, niezdrowym kolorytem lub spadkiem jędrności skóry.
    Oczywiście, na efekty stosowania rollera trzeba zaczekać. Jeden masaż nie wystarczy, by poprawić wygląd skóry – w tym wypadku bardzo ważna jest regularność zabiegów. Pierwsze rezultaty masowania twarzy rollerem powinnaś dostrzec już po 2-3 tygodniach.

    Przeciwwskazania do masażu twarzy

    Niestety, nie każdy powinien decydować się na masaż twarzy rollerem. Choć jest to z pozoru delikatny i prosty zabieg, w niektórych przypadkach może przynieść więcej szkody niż pożytku.
    Nie wykonuj masażu twarzy rollerem, jeśli:
  • Masz trądzik w fazie zapalnej lub trądzik różowaty,
  • Twoja cera jest naczynkowa,
  • Na twojej twarzy znajdują się świeże rany,
  • Borykasz się z nadciśnieniem, cukrzycą lub hemofilią,
  • Jesteś w ciąży lub karmisz piersią.
  • Jak prawidłowo wykonać masaż twarzy rollerem?

    Pora na krótki instruktaż. Jak prawidłowo wykonać pielęgnujący masaż twarzy? Sprawdź!
    1. Oczyść skórę i dokładnie ją osusz.
    2. Nanieś na twarz olejek dopasowany do jej potrzeb. Jeśli masz skórę suchą, możesz zdecydować się na przykład na olej arganowy lub migdałowy. Posiadaczki cer problematycznych mogą sięgnąć po olejek tamanu lub z drzewa herbacianego. Masaż twarzy rollerem możesz wykonać również „na sucho”.
    3. Wykonaj „rozgrzewkę” – za pomocą palców delikatnie masuj poszczególne części twarzy do czasu, gdy poczujesz, że stała się cieplejsza.
    4. Sięgnij po roller i zacznij powoli masować twarz, kierując się od szyi ku czołu. Zacznij od żuchwy i podbródka, a następnie przejdź na policzki i nos. Okolice oczu masuj, kierując wałek od wewnętrznego do zewnętrznego kącika. Następnie wykonaj masaż czoła – roller przesuwaj od jego środka do nasady włosów oraz na boki.
    5. Po zakończonym masażu możesz nałożyć na twarz ulubiony krem. Pamiętaj także, aby po każdym zabiegu dokładnie umyć i zdezynfekować swój roller.

    Masaż twarzy rollerem: wskazówki

  • Jak często wykonywać masaż twarzy? Jeśli nie dotyczą cię przeciwwskazania, możesz robić go nawet codziennie. Ważne, by zachować regularność zabiegów. Masuj twarz minimum 3 razy w tygodniu.
  • Ile powinien trwać pojedynczy masaż? Pierwsze zabiegi mogą trwać zaledwie kilka minut – tyle wystarczy, byś wprawiła się w wykonywaniu masażu i sprawdziła, jak reaguje na niego twoja cera. Z czasem możesz wydłużać czas zabiegu, osiągając 15-minutowy masaż.
  • Wykonując masaż, nie przyciskaj rollera do skóry zbyt mocno.
  • Za pomocą rollera możesz masować nie tylko twarz, ale także szyję i dekolt. Pamiętaj, że kierunek masażu powinien zawsze być zgodny z przepływem limfy.
  • Przed masażem roller do twarzy możesz schłodzić w lodówce. To bardzo praktyczny trik, który pozwoli „obudzić” skórę po trudnej nocy, a także szybko zniwelować cienie pod oczami.
  • Masaż twarzy rollerem: podsumowanie

    Masaż twarzy rollerem to tani i nieinwazyjny sposób na odmłodzenie cery, poprawę jej kolorytu i gładkości. Jeśli tylko zachowasz regularność zabiegów, ich pierwsze efekty na pewno zauważysz już po kilku tygodniach masowania.
    Zdjęcie: Envato Elements