Data modyfikacji:

Mysi blond – komu pasuje? Jak zafarbować?

Kolor ten jest unikatowy w skali światowej. W Polsce jest dość pospolity, ma nawet wiele przeciwniczek. Mysi blond – przypominamy jego zalety i sprawdzamy, jak go uzyskać.
mysi-blond
Kiedyś mysi blond był kolorem, którego nikt nie chciał mieć. Na szczęście doceniłyśmy jego walory. A jest ich sporo: mysi blond wpływa łagodząco na rysy twarzy, bardzo dobrze łączy się z każdą oprawą oczu, wydobywa ich głębię i podkreśla ją. Świetnie poddaje się promieniom słonecznym, które tworzą na włosach niepowtarzalne, złociste refleksy. Włosy o odcieniu mysi blond mają jednak tę wadę, że są rzadsze i cieńsze niż ciemne. I choć wyglądają wyjątkowo naturalnie, to są też niepozorne.

Mysi blond – najlepszy dla niebieskich i zielonych oczu

Odcień ten jest przede wszystkim jasny. Ale łączy w sobie siwe pasma włosów z tymi w jasnym, naturalnym beżu. Bardzo dobrze będą w nim wyglądały osoby o zimnym typie urody – z jasną, wręcz bladą cerą i błękitnymi lub zielonymi oczami. Mysi blond to także dobry wybór dla kobiet o ciemnej oprawie oczu – czarne, mocno zarysowane brwi i gęste, ciemne rzęsy będą ładnie wyglądały na neutralnym tle, jakie gwarantuje mysi blond na włosach.

Mysi blond jak mała czarna – dobierz ulubiony makijaż

Mysi blond jest trochę jak mała czarna albo niebieskie jeansy i biały T-shirt – ubrania te stanowią dobrą bazę do modowych i makijażowych eksperymentów i mogą być podstawą wielu udanych stylizacji. Mysi blond jest na tyle uniwersalny i naturalny, a jednocześnie niepozorny, że jeśli nie malujesz oczu i ust, to istnieje zagrożenie, że będziesz wyglądać blado. I choć naturalny wygląd ma wiele zalet, to zachęcamy do eksperymentów – mysi blond dobrze wygląda właściwie ze wszystkimi kolorami makijażu. Możesz zatem dobrać ulubione błękitne lub różowe, perłowe cienie do powiek, połączyć z brązową kreską na powiece i granatowym tuszem do rzęs. Ale czasem wystarczy tylko mocna szminka.

Mysi blond – kolor, który łatwo uzyskasz

Farbowanie, którego efektem będzie uzyskanie mysiego blondu, jest łatwe i można je przeprowadzić w domu. Warto jednak wiedzieć, że mysi blond niejedno ma imię – od jasnego blondu o szarym odcieniu, który jest chyba najbardziej naturalny i jednocześnie popularny, przez blond ciemniejszy, także ten o chłodnym odcieniu, a także jasny beż, ciepły miodowy odcień, aż po ciemny brąz. Jeśli masz włosy w kolorze średniego blondu, a nawet wpadające w ciemny brąz, też możesz wybrać mysi blond. Kolor ten dobrze wygląda z większością tęczówek. Uważaj tylko, jeśli twoje oczy są brązowe i mają złote refleksy.

Mysi blond na jasnych włosach – prosta sprawa!

Jeśli jesteś posiadaczką włosów w kolorze blond lub ciemny blond, to uzyskanie mysiego odcieniu będzie dość proste i nie będzie wiązało się z zabiegami, które obciążają włosy. Nie trzeba będzie wykonywać dekoloryzacji, która pozbawia włosy pigmentu. Właściwie mysi blond będzie można uzyskać w jeden wieczór. Wystarczy użyć farby koloryzującej o poziomie 6 lub 7.

Ciemny blond – jak zmienić w mysi kolor?

Ciemne włosy są pewnym wyzwaniem, jeśli chcesz uzyskać mysi blond, ale nie jest to niemożliwe. Jeszcze trudniej będą miały właścicielki fryzur z włosami już ufarbowanymi na ciemny blond. By w ogóle działać w kierunku uzyskania mysiego blondu, konieczne będzie najpierw wrócenie do naturalnego odcienia – w tym celu trzeba wykonać u fryzjera zabieg dekoloryzacji. Kolejnym krokiem jest dopiero rozjaśnienie włosów. Rozjaśnianie będzie też konieczne, jeżeli masz włosy naturalnie ciemne. Im ciemniejsze włosy, tym więcej razy trzeba będzie je rozjaśniać. Fryzurę można rozjaśniać o 2 lub 3 tony za jednym razem, a przejście od czarnych do jasnych włosów to zazwyczaj różnica 9 tonów. Dlatego w przypadku ciemnych włosów uzyskane mysiego blondu nie skończy się na jednej wizycie w fryzjera. Gdy już włosy będą odpowiednio jasne, można przystąpić do koloryzacji, dzięki której uzyskasz wymarzony mysi blond.

Jak dbać o mysi blond?

Rozjaśniane i farbowane włosy wymagają szczególnej pielęgnacji. Chodzi o wzmocnienie struktury włosa, która zostaje naruszona i zmieniona po zabiegach farbowania. Włosy stają się zazwyczaj cieńsze, prostsze, a te kręcone mają większą tendencję do puszenia się. Zabieg usuwania pigmentu dodatkowo wysusza i niszczy kosmyki. Dlatego konieczne będzie zaopatrzenie się w dobrej jakości odżywki – nawilżające i odżywiające. Włosom przyda się też olejowanie, a wachlarz zabiegów poprawiających stan farbowanych włosów zaproponuje fryzjer. W domu możesz też samodzielne odżywiać włosy, ale warto przede wszystkim zadbać o zniwelowanie żółtych tonów, które powstają po farbowaniu. By były one mniej widoczne, stosuj kosmetyki ze skoncentrowanymi, fioletowymi pigmentami – szampony, płukanki i odżywki.
Zdjęcie: Envato Elements
Agnieszka Jastrzębska
Agnieszka Jastrzębska

Dla redakcji serwisów Ceneo najchętniej piszę o modzie. I choć strojenie się, to szczyt próżności, to w przysłowiu „jak cię widzą, tak cię piszą” jest wiele prawdy. A w dzisiejszych czasach moda to także mocny nośnik światopoglądu, o czym przekonuje np. jedna z moich ulubionych projektantek, Vivienne Westwood. Lubię też pisać o wnętrzach, ponieważ to one tworzą naszą codzienność. Chętnie doradzam też rodzicom, ponieważ rodzicielstwo to wielka i pouczająca przygoda. Rekomenduję też dobre książki i ciekawe miejsca na świecie. Prywatnie jestem mamą 11-latki, pracuję z dziećmi, uczę się grać na gitarze i planuję trenować boks.