Data publikacji:

Myszka Miki na paznokciach – jak zrobić Myszkę Miki na paznokciach?

Starannie wykonany manicure wygląda efektownie i często jest w stanie pozytywnie wpłynąć na pewność siebie – zwłaszcza jeśli towarzyszy mu ulubiona stylizacja i dobry nastrój. Jedne kobiety wolą klasyczną czerwień, beż czy czerń i nie więcej niż jeden kolor lakieru, inne chętnie decydują się na kolorowe wzory, takie jak Myszka Miki na paznokciach. Poniżej znajdziesz wskazówki do wykonania tego wesołego zdobienia. 
myszka miki na paznokciach

Myszka Miki na paznokciach – jak to zrobić? 

Motywy z różnych bajek często pojawiają się na ubraniach, akcesoriach czy też na paznokciach. Jest to trend, który w ostatnich latach mocno urósł, warto więc wiedzieć, jak przygotować taki manicure, jak Myszka Miki na paznokciach. Szczegółowe zdobienia tego typu dobrze wyglądają na długiej płytce paznokcia, a jeśli nie możesz się taką pochwalić, możesz zdecydować się na wydłużenie żelowe. Krótkie paznokcie też oczywiście mają swój urok, a i na nich można przygotować ciekawe wzory. Rozwiązania do ich wykonania są dwa: namalowanie zdobienia własnoręcznie lub skorzystanie z naklejek czy też blaszek do stempli. Myszka Miki wbrew pozorom nie jest trudna do namalowania, warto więc spróbować przygotować taki manicure samodzielnie. 

Myszka Miki na paznokciach – krok po kroku 

Myszka Minnie i paznokcie to równie dobre połączenie, co w przypadku jej przyjaciele Mikiego – obie postacie maluje się podobnie. Najłatwiej jest to wykonać, robiąc manicure hybrydowy, ponieważ poszczególne warstwy lakierów oddzielone są poprzez utwardzenie światłem UV. Dzięki temu nie trzeba czekać na wyschnięcie kolorów lub ryzykować ich zmieszaniem się ze sobą. 
Jak przygotować Myszkę Miki na paznokciach? Krok po kroku: 
 • Zacznij od opiłowania paznokci i nadania im odpowiedniego kształtu (takiego, jaki najbardziej lubisz, mogą to być na przykład migdałki), następnie zmatuj je korzystając z bloku polerskiego.
 • Nałóż na paznokcie primer bezkwasowy, który odtłuści płytkę, zwiększy przyczepność bazy i trwałość całej stylizacji – odczekaj chwilę, aż środek wyschnie.
 • Nałóż na paznokcie cienką warstwę bazy pod lakiery hybrydowe i włóż dłoń do światła lampy UV/LED, odczekaj 1,5 minuty.
 • Czas na kolor, który będzie stanowił tło dla Myszki Miki na paznokciach – dobrze sprawdzą się jasne odcienie jak beż czy biel – pomaluj paznokcie i ponownie włóż dłoń do lampy, żeby utwardzić lakier.
 • Powtórz czynność, nakładając drugą warstwę lakieru (dzięki temu kolor będzie jednolity, bez prześwitów).
 • Zacznij malować Myszkę Miki – możesz postawić na sam symbol w postaci czarnej głowy i dużych uszu albo przygotować więcej szczegółów, jak oczy nos i uśmiech. Malowanie rozpocznij od nałożenia czarnego lakieru na cienki pędzelek i wykonania na paznokciu okrężnych ruchów na kształt okrągłej głowy i wielkich uszu bajkowego bohatera. Przygotuj kontury twarzy, wypełnij uszy i utwardź tę warstwę w lampie. 
 • Namaluj wypełnienie w przygotowanym obrysie, czyli twarz myszki – najlepiej sprawdzi się beżowy odcień. Tę warstwę również utwierdź w świetle lampy.
 • Narysuj oczy, wykorzystując biały lakier – utwardź je w lampie, a następnie nałóż jeszcze cienkim pędzelkiem lub patyczkiem małe kropeczki jako źrenice.
 • Jeśli chcesz, by myszka była roześmiana, możesz dołożyć nieco różowego koloru na język, natomiast jeżeli marzy Ci się Myszka Minnie, paznokcie powinna zdobyć jeszcze jej charakterystyczna kokardka na głowie – wykorzystaj do niej czerwony lub różowy lakier. Pamiętaj, by utwardzić go w lampie.
 • Gdy wzór będzie gotowy, nałóż na paznokcie top i włóż dłoń do lampy. 
 • Taki wesoły wzór z pewnością będzie poprawiał Ci humor za każdym razem, gdy tylko spojrzysz na swoje dłonie. 
  Zdjęcie: Envato Elements
  Autor: Rita Turbiarz