Data publikacji:

Naklejki na paznokcie: jak ich używać?

W ostatnich czasach naklejki na paznokcie stały się bardzo popularne. Umożliwiają stworzenie ciekawej, innowacyjnej stylizacji paznokci w bardzo prosty sposób. Nie trzeba do tego mieć nawet specjalnych umiejętności, co jest ich szczególnym atutem. Dodatkowo są dostępne w bardzo przystępnej cenie. Jak używać naklejek na paznokcie? Dowiedz się, jak stworzyć świetny manicure za pomocą naklejek do paznokci.
naklejki na paznokcie

Czym są naklejki na paznokcie?

Stylizacja paznokci z namalowanymi precyzyjnie wzorami prezentuje się zjawiskowo. Jednak wykonanie takich wzorów jest dosyć trudne i zdecydowanie wymaga precyzji i doświadczenia. Dla osób mniej doświadczonych polecamy naklejki na paznokcie, które są bardzo tanim i prostym sposobem na urozmaicenie każdej stylizacji paznokci. Można je używać zarówno na lakierach hybrydowych, żelach, jak i akrylach. W sklepach stacjonarnych oraz internetowych znajdziemy duży wybór naklejek, które przedstawiają przeróżne rysunki i wzory, np. roślinność, zwierzęta bądź rozmaite napisy. Naklejki produkowane są także na różne okazje, np. dostępnych jest wiele świątecznych naklejek, takich jak bałwany, Mikołaje itp., których wykonanie byłoby bardzo trudne. Ze względu na dużą różnorodność danych produktów każdy znajdzie coś dla siebie.

Rodzaje naklejek na paznokcie

Naklejki na paznokcie nie dość, że są bardzo atrakcyjne cenowo i przyciągają swoją prostotą wykonania, dają użytkownikom jeszcze wybór dotyczący rodzaju. Dostępne są dwa rodzaje naklejek na paznokcie.
  • Naklejki samoprzylepne – pierwszym rodzajem naklejek do paznokci jest samoprzylepna wersja, która jest niezwykle prosta. Spód danej naklejki jest pokryty cienką warstwą kleju, więc aby zaaplikować naklejkę na paznokieć, wystarczy wyciąć kawałek naklejki nożyczkami, odkleić ją od papieru i przenieść na płytkę paznokcia. Naklejki samoprzylepne mają jednak wadę, gdyż są one nieco grubsze niż naklejki wodne, co może powodować ich przedwczesne odklejanie i odstawanie od płytki paznokcia.
  • Naklejki wodne – drugim rodzajem naklejek na paznokcie są naklejki wodne. Są nieco trudniejsze w aplikacji niż wyżej wymienione naklejki samoprzylepne, jednak niech nikogo to nie zrazi, gdyż nadal są prostsze w użyciu niż malowanie wzorów samemu za pomocą precyzyjnego pędzelka. Naklejki wodne mogą przybierać formę drobnych rysunków przyklejanych na część paznokcia bądź większych wzorów, które pokrywają całą płytkę. Aby zaaplikować naklejkę wodną na paznokieć, musimy nanieść wybrany wzór na wcześniej przygotowaną płytkę. Najpierw odklejamy folię zabezpieczającą, wkładamy wzór do pojemnika z wodą na około 15–20 sekund i kiedy zauważymy, że naklejka odchodzi od kartonika, zsuwamy ją z niego. Po tej czynności chwytamy naklejkę pęsetą i przenosimy bezpośrednio na paznokieć. Nadmiar wody należy delikatnie odsączyć chusteczką i po chwili można na naklejkę nałożyć top coat, który utrwali całą stylizację.
  • Gdzie kupić naklejki na paznokcie?

    Zarówno naklejki samoprzylepne, jak i wodne dostępne są w wielu miejscach. Można je znaleźć w drogeriach stacjonarnych (np. Rossmann, Hebe), w drogeriach i hurtowniach internetowych, a także coraz częściej pojawiają się w dużych sklepach (np. Biedronka), które posiadają strefę beauty. Największa dostępność danych produktów jest jednak przez internet, gdzie można znaleźć naprawdę wiele wzorów i kupić je za niewielkie pieniądze.
    Zdjęcie: Envato Elements
    Autor: Dominika Mańka