Data modyfikacji:

Naturalny żel pod prysznic – co to jest i jak wybrać?

Mogłoby się wydawać, że wpływ żelu pod prysznic na kondycję skóry jest znikomy – w końcu jego głównym zadaniem jest jej oczyszczenie po całym dniu. Tymczasem to, jaki produkt do mycia ciała stosujesz, ma ogromny wpływ na nawilżenie, gładkość, a nawet skłonność do powstawania poważnych problemów skórnych. Aby higiena ciała była zdrowsza dla skóry, warto sięgnąć po naturalny żel pod prysznic. Zobacz, jak wybrać naturalny żel pod prysznic bez chemii.

naturalny żel pod prysznic

Naturalny żel pod prysznic – dlaczego warto?

Starannie dobierasz naturalne kosmetyki do twarzy, a ciało myjesz tym, co akurat masz pod ręką? To poważny błąd. Skóra – niezależnie od obszaru – wymaga skutecznego, lecz delikatnego oczyszczania. W przeciwnym wypadku możesz zauważyć pogorszenie jej stanu.

Dobierając żel pod prysznic, warto kierować się nie tylko zapachem i ładnym opakowaniem. Najistotniejszy jest skład, który powinien być jak najbardziej naturalny i troskliwy dla skóry ciała. Pod uwagę warto wziąć zatem przede wszystkim naturalny żel pod prysznic bez SLS i parabenów, które na skórę ciała działają wysuszająco, podrażniająco, a w niektórych przypadkach mogą nawet uczulać.

Jeśli borykasz się z suchością i szorstkością skóry, których nie niweluje nawet dobry balsam, warto zmienić kosmetyk do kąpieli. Możesz być zdziwiona, jak przejście na naturalny żel pod prysznic wpłynie na kondycję twojej skóry.

Przeczytaj także: Organiczne czy naturalne. Jaka jest różnica?

Jaki wybrać naturalny żel pod prysznic bez chemii?

Czym kierować się podczas poszukiwań naturalnego żelu pod prysznic bez SLS i parabenów?

Brak szkodliwych substancji w składzie naturalnego żelu pod prysznic

Naturalny żel pod prysznic nie powinien zawierać składników takich jak parabeny, SLS, SLES, ftalany, fenoksyetanol, oleje mineralne. Każdy z nich może działać drażniąco i wysuszająco. Niektóre z nich (np. oleje mineralne) podejrzewane są nawet o działanie rakotwórcze. Przed zakupem dokładnie przestudiuj skład INCI!

Żel pod prysznic bez chemi z odpowiednimy certyfikatami

Naturalne żele do mycia ciała będą oznaczone właściwymi certyfikatami, takimi jak np. Ecocert, BDiH, ICEA, Cosmebio Eco. Obecność znaczka którejś z tych jednostek świadczy o tym, że kosmetyk jest naturalny i bezpieczny.

Żel pod prysznic nietestowany na zwierzętach

Naturalne kosmetyki z założenia nie są testowane na zwierzętach. Nie zaszkodzi jednak sprawdzić, czy żel pod prysznic zawiera oznaczenie „cruelty free”.

Jak naturalne żele pod prysznic działają na skórę?

Pierwsze mycie naturalnym żelem pod prysznic może zadziwić, ponieważ takie kosmetyki niemal nie wytwarzają piany (nie zawierają tworzących ją detergentów). Zwykle nie występują w postaci gęstych mleczek, ale raczej w formie lejących płynów.

Już kilka kąpieli w naturalnym żelu pod prysznic powinno przekonać cię do jego stosowania. Takie kosmetyki utrzymują naturalne nawilżenie skóry, jako że nie niszczą jej płaszcza hydrolipidowego. Naturalne żele nie powodują podrażnień, nie uczulają, a dzięki naturalnym składnikom pielęgnacyjnym (np. olejkom) dbają o twoją skórę tak jak świetny balsam.

Zmiana tradycyjnego żelu pod prysznic na naturalny sprawi, że twoja skóra będzie lepiej nawilżona i gładsza już po samym myciu. Jeśli nie radzisz sobie z pielęgnacją ciała, po prostu spróbuj wymienić kosmetyki do kąpieli na te pozbawione szkodliwych składników. Efekt na pewno cię zadziwi.