Data publikacji:

Olej z rokitnika na twarz: jak działa? Jak stosować?

Olej z rokitnika stosowany jako kosmetyk przynosi skórze, włosom i paznokciom wiele korzyści. Ze względu na swój bogaty skład wykazuje działanie regenerujące, ochronne, łagodzące i odżywcze, w związku z tym pomaga opanować rozmaite problemy skórne. Może być stosowany na twarz w formie dodatku do kosmetyków lub maski, a także samodzielnie. Na jego regularnym stosowaniu najwięcej skorzystają właścicielki cery dojrzałej, trądzikowej i wrażliwej. Jak wykorzystać olej z rokitnika na twarz?
olej z rokitnika na twarz

Olej z rokitnika na twarz – kto powinien go używać?

Na pewno wiele razy spotkałaś się z kosmetykami zawierającymi rokitnik, ale być może nigdy nie próbowałaś używać oleju z rokitnika na twarz – samego lub w formie dodatku. Czy warto? Owoce i nasiona rokitnika są prawdziwą bombą wartościowych składników i wiele z nich zachowanych jest w oleju, który się z nich uzyskuje.
Kto powinien używać oleju z rokitnika na twarz? Dobra wiadomość jest taka, że mogą go stosować wszyscy, sprawdzi się zarówno przy cerze suchej, jak i tłustej czy wrażliwej. Ze względu na właściwości rewitalizujące i odżywcze wiele korzyści z jego stosowania odniosą osoby z cerą dojrzałą. Z kolei panie o cerze wrażliwej, trądzikowej, tłustej i problemowej zyskają na jego używaniu dzięki właściwościom gojącym i nawilżającym. Zastanawiasz się, czy olej rokitnikowy jest dla ciebie? Dopiero kiedy wprowadzisz go do swojej pielęgnacji, sprawdzisz, czy twoja skóra się z nim polubi.

Olej z rokitnika na twarz – efekty

Rokitnik jest bogaty w witaminę C, nienasycone kwasy tłuszczowe, flawonoidy, tokoferole i wiele innych składników aktywnych, które mają wspaniały wpływ na cerę. To właśnie z ich powodu lista pozytywnych efektów stosowania oleju z rokitnika na twarz jest tak długa.

Jak działa olej rokitnikowy?

  • Wyrównuje koloryt cery, pomaga radzić sobie z przebarwieniami związanymi z trądzikiem lub promieniowaniem słonecznym, sprawia, że skóra staje się promienna i pełna blasku.
  • Działa antyoksydacyjnie, czyli wymiata wolne rodniki, odpowiadające za naruszanie bariery ochronnej skóry, przesuszenie i podrażnienie.
  • Chroni przed negatywnym działaniem promieniowania UV i trudnymi warunkami atmosferycznymi, zapobiegając naruszaniu naturalnej bariery ochronnej skóry.
  • Wygładza zmarszczki i zapobiega pogłębianiu się pierwszych oznak starzenia skóry.
  • Reguluje wydzielanie sebum, pomagając tym samym zlikwidować jedno ze źródeł trądziku.
  • Działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie.
  • Regeneruje i goi podrażniania oraz różnego rodzaju zmiany skórne, jednocześnie nawilżając cerę i pozostawiając ją jedwabiście gładką.
  • W efekcie stosowania oleju z rokitnika na twarz zyskujesz wygładzoną, pełną blasku cerę o wyrównanym kolorycie, która jest dogłębnie nawilżona i chroniona przed zimnem i słońcem. Skóra zyskuje idealną równowagę, dzięki czemu nie będzie ani zbyt tłusta, ani zbyt sucha, a podrażnienia i inne niepożądane zmiany skórne ulegają wygojeniu.

    Olej z rokitnika – jak go stosować na twarz?

    Postanowiłaś kupić olej z rokitnika na twarz i zastanawiasz się jak stosować go w formie kosmetyku? Możliwości jest kilka, a to, którą z nich wybierzesz, zależy od twoich upodobań, przyzwyczajeń i potrzeb twojej skóry. Najlepiej zrobisz, jeśli wypróbujesz kilka opcji i zobaczysz, jak reaguje twoja cera.

    Jak stosować olej z rokitnika na twarz?

  • Po użyciu kremu. Olej możesz po prostu traktować jako jeden z etapów codziennej pielęgnacji. Jeśli zdecydujesz się na takie rozwiązanie, zastosuj kilka kropli oleju po uprzednim nałożeniu lekkiego kremu nawilżającego. Dzięki temu skóra będzie nie tylko dogłębnie nawilżona, ale też zatrzymasz wilgoć w jej głębszych warstwach.
  • Do masażu twarzy. Kika kropli oleju z rokitnika nałóż na twarz i wykonaj delikatny masaż skóry bez jej rozciągania. Możesz do tego celu użyć kamiennego wałka.
  • Jako dodatek do kremu. To chyba najprostsza możliwość – wzbogać swój ulubiony kosmetyk o dodatkowe wartościowe składniki. Żeby to zrobić, nałóż krem na zagłębienie dłoni i dodaj niewielką ilość olejku. Następnie całość wymieszaj na dłoni i nałóż na twarz.
  • W formie domowej maski. Jeśli regularnie przygotowujesz domowe maski z owoców i innych produktów kuchennych, koniecznie wykorzystaj do nich również olej z rokitnika. To dobra opcja dla osób, które nie lubią zostawiać olejków na twarzy.
  • O czym pamiętać, stosując olej z rokitnika na twarz? Produkt ten wyróżnia się charakterystycznym zapachem, który pewnym osobom odpowiada, a innym nie. Problemem może okazać się jego kolor – intensywnie pomarańczowy, czerwony lub żółty. Owszem, jak najbardziej może on być zaletą, ale właśnie z jego powodu złym pomysłem jest nakładanie oleju rokitnikowego na twarz przed pójściem do łóżka. Najlepiej stosować go rano, ale uważnie, ponieważ może się zdarzyć, że zabarwi białe ubrania, które będą znajdowały się blisko twarzy.

    Olej z rokitnika na twarz – gdzie kupić i jaki wybrać?

    Z łatwością kupisz olej rokitnikowy w sklepach internetowych, zwracaj jednak uwagę na jakość i opinię innych klientów, żeby wybrać wartościowy produkt. Możesz również udać się do sklepu z żywnością ekologiczną, gdzie doradzi ci sprzedawca.
    Nawet jeśli planujesz wykorzystywać olej z rokitnika wyłącznie na twarz, ciało lub włosy, wybieraj produkty dobrej jakości. Tylko one mają szansę wywołać oczekiwane rezultaty. Jaki olej będzie najlepszy? Zdecyduj się na zimnotłoczony, wolny od jakichkolwiek dodatków i zamknięty w ciemnej butelce, chroniącej wartościowe składniki, które zawiera. Plusem będzie wygodna pipeta, pomagające nabrać niewielką ilość produktu.
    Kiedy zaopatrzysz się już w olej z rokitnika i zaczniesz używać go na twarz, pamiętaj o regularności i uzbrój się w cierpliwość – cera potrzebuje czasu, żeby pokazać, czy odpowiada jej nowy produkt i w jaki sposób na nią wpływa.
    Zdjęcie: Envato Elements
    Natalia Dymarczyk
    Natalia Dymarczyk

    Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Miłośniczka bliskich i dalekich wędrówek, po których chętnie zasiada do klawiatury. Lubi pisać o rodzicielstwie, aktywności i życiu codziennym