Data publikacji:

Pasta cukrowa – jak używać?

Używanie pasty cukrowej do usuwania zbędnego owłosienia jest proste i skuteczne. Ten sposób depilacji liczy sobie już kilka tysięcy lat, ale przywędrował do nas stosunkowo niedawno i obecnie cieszy się dużą popularnością. Kobiety cenią go za połączenie naturalności, delikatności i skuteczności. Jeśli jeszcze nie miałaś okazji, koniecznie wypróbuj pastę cukrową. Dowiedz się jak używać tego sposobu depilacji.
depilacja pastą cukrową

Depilacja pastą cukrową – dlaczego jest tak lubiana?

Jeśli szukasz idealnej metody pozbywania się zbędnego owłosienia, wypróbuj pastę cukrową. Musisz tylko wiedzieć, jak używać jej we właściwy sposób, a efekty na pewno cię usatysfakcjonują. Depilacja pastą cukrową wciąż uważana jest u nas za nowinkę kosmetyczną, chociaż znana jest od bardzo dawna.
Co wyróżnia ją na tle innych metod pozbywania się zbędnego owłosienia? Naturalne składniki służą nawet kobietom o wrażliwej skórze, ponadto cukier występuje tu w dwóch rolach – jest składnikiem, który pomaga usuwać włosy, a jednocześnie działa nawilżająco. Dzięki temu skóra tuż po depilacji jest nie tylko jedwabiście gładka, ale też wypielęgnowana, co zapobiega nieestetycznym czerwonym kropkom i różnego rodzaju nieprzyjemnym doznaniom.
Co ważne, korzystając z wosku cukrowego, wiedząc, jak go używać, możesz pozbyć się włosów razem z cebulką niemal bezboleśnie, nie naruszając naskórka. Po tym zabiegu włosy odrastają powoli.

Depilacja pastą cukrową – ile się utrzymuje?

Rezultaty wszystkich zabiegów pozbywania się owłosienia na ciele zależą od rodzaju i grubości włosów. Nie inaczej jest w przypadku depilacji pastą cukrową. Ile się utrzymuje efekt? Na gładką skórę możesz liczyć przez minimum 3 tygodnie, czasami jest to miesiąc, a niektóre kobiety deklarują, że ich włosy zaczynają odrastać dopiero po 6 tygodniach. Jak widać, warto poświęcić trochę czasu i uwagi, by cieszyć się gładką skórą bez podrażnień przez tak długi czas.

Pasta cukrowa – do jakich partii ciała jej używać?

Pastą cukrową możesz usuwać włosy z całego ciała, również z miejsc bardzo delikatnych. W gruncie rzeczy właśnie do tego celu nadaje się najlepiej. Składniki w niej zawarte nie podrażniają nawet okolic bikini, twarzy czy pach, dlatego śmiało możesz usuwać z nich włosy za pomocą tej prostej mieszanki.

Pasta cukrowa – jak używać? Przygotowanie do depilacji

Depilacja pastą cukrową jest skuteczna i naturalna, ale nie należy do prostych i szybkich metod, jeśli zamierzasz przeprowadzać ją w domu i w dodatku samodzielnie przygotować swój preparat. Żeby osiągnąć pożądane rezultaty, musisz trzymać się podstawowych zasad.
Jak przygotować się do używania pasty cukrowej? Zawsze stosuj ją na oczyszczone ciało tuż po kąpieli, na suchą skórę wolną od kremów i balsamów. Włoski, które planujesz usunąć, muszą mieć minimum 3 milimetry, żeby pasta była w stanie je chwycić. Dopiero po takim przygotowaniu możesz przystąpić do właściwego zabiegu.

Pasta cukrowa do depilacji – jak jej używać? Zabieg krok po kroku

Jeśli chcesz regularnie przeprowadzać w domu zabieg pastą cukrową, naucz się, jak jej używać, by osiągnąć zamierzony rezultat. Najlepszym sposobem na zostanie mistrzynią depilacji jest metoda prób i błędów.
Depilację możesz wykonywać na zimno lub na gorąco. W przypadku używania pasty cukrowej na zimno musisz jedynie rozgrzać ją delikatnie w dłoniach na tyle, by zaczęła się lepić, natomiast sposób na gorąco wymaga podgrzania pasty w rondelku i użycia plastra.
Jak używać pasty cukrowej na zimno? Zrobisz to w kilku prostych krokach:
 • Najpierw przygotuj ciało do zabiegu i upewnij się, że włosy są na tyle długie, że pasta będzie w stanie się do nich przyczepić.
 • Posyp skórę talkiem lub pudrem dla dzieci. Ten krok ma za zadanie ułatwić przywieranie pasty do skóry.
 • Rozgrzej w dłoniach przygotowaną pastę cukrową i powoli rozciągnij ją na skórze tak, żeby dobrze do niej przylgnęła.
 • Teraz czas na usunięcie pasty. Uwaga – musisz to zrobić zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa.
 • Depilacja na gorącą przebiega nieco inaczej:
 • Przygotuj ciało tak jak w przypadku depilacji na zimno.
 • Rozgrzej pastę w rondelku i rozsmaruj ją na skórze szpachelką.
 • Przyklej plaster (może to być kawałek materiału, który przylgnie do pasty).
 • Zerwij pasek zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów.
 • Po zabiegu wystarczy przemyć ciało ciepłą wodą z mydłem, która skutecznie rozpuści pozostałości pasty. Nie musisz dodatkowo nawilżać skóry, ponieważ pasta zrobiła to w sposób wystarczający.

  Pasta cukrowa – przepis podstawowy

  Wiesz już, jak skuteczna jest pasta cukrowa i jak jej używać. Pozostaje pytanie – czy trudno ją przygotować w domu? Nie, to proste, jednak, żeby proces przebiegał szybko i sprawnie, potrzebna jest pewna wprawa.
  Podstawowy przepis zakłada obecność trzech składników. Niezbędne są:
 • cukier
 • woda
 • sok z cytryny
 • Wszystkie składniki miesza się ze sobą i rozpuszcza w rondelku, po czym gotuje około 15–20 minut, co jakiś czas mieszając drewnianą szpatułką. Bardzo istotne jest kontrolowanie koloru, by nie przypalić masy. Powinna przypominać miód lub karmel. Później wystarczy ją tylko przelać do czystego słoiczka i używać po wystygnięciu.

  Pasta cukrowa do depilacji – przepis bez cytryny

  Cytryna jest korzystnym składnikiem pasty ze względu na właściwości rozjaśniające, wyrównujące koloryt i pielęgnacyjne. Ponadto przedłuża trwałość pasty. Wiele osób obawia się jednak smarowania nią ciała latem ze względu na ryzyko wejścia w reakcję ze słońcem.
  Czy pastę cukrową do depilacji można przygotować z przepisu bez cytryny? Oczywiście. Wystarczy gotować sam cukier z wodą aż do uzyskania charakterystycznego karmelu, czyli zastosować przepis na klasyczną pastę, pomijając jedynie sok z cytryny.
  Zdjęcie: Envato Elements
  Autor: Redakcja Ceneo