Data publikacji:

Modne paznokcie z efektem flash

Chcesz dodać wyglądowi blasku? Zadbaj o paznokcie. Współczesne lakiery są tak piękne, że można je porównać do prawdziwej biżuterii dla paznokci. A szczególnie zjawiskowe są paznokcie flash. Jak je wykonać? Mamy kilka sugestii.
modne paznokcie z efektem flash
Paznokcie z efektem flash mogą sprawić, że twoja stylizacja nabierze wyjątkowego charakteru. Flash to błysk, blask, a zdobienie w tym stylu jest zazwyczaj brokatowe lub lśniące. Oryginalnie wyglądające paznokcie w połączeniu ze zwykłą, czarną spódnica i bluzką mogą sprawić, że zestaw ten będzie odpowiedni nie tylko do pracy, ale też na wieczorne przyjęcie. Lśniące paznokcie flash często wybierają gwiazdy, np. Kylie Jenner czy urodowa influencerka Red Lipstick Monster. Zobaczmy, jak samodzielnie zrobić paznokcie flash.

Paznokcie flash – jaki lakier wybrać: zwykły czy hybrydowy?

Wszystkie kobiety lubią mieć piękne, zadbane paznokcie. Który jednak lakier wybrać – tradycyjny czy hybrydowy? Zasadnicza różnica między zwykłym lakierem a hybrydowym jest taka, że lakier zwykły schnie pod wpływem powietrza i dlatego jest nietrwały. Zaś trwałość lakieru hybrydowego opiera się na reakcji chemicznej, którą inicjujemy, naświetlając lakier promieniami ultrafioletowymi z lampy do utwardzania. Wówczas cząsteczki lakieru, czyli bardzo mocne polimery, łączą się ze sobą, tworząc trwałą powłokę. Powłoka jest bezpieczna dla paznokcia, bo nie wchodzi on w reakcję z lakierem, zaś paznokieć staje się jedynie podstawą dla reakcji w lakierze, w wyniku której powstaje trwała i lśniąca warstwa lakieru.
Jeśli więc zależy ci na paznokciach, które wytrzymają kilka tygodni, wybierz lakier hybrydowy. Trzeba będzie zaopatrzyć się w zestawy lakierów bazowych, utwardzających i wierzchnich. Przydadzą się także lakiery do zdobienia, pyłki, cekiny i inne subtelne ozdoby. Pamiętaj jednak, że by powłoka hybrydowa była trwała, konieczne będzie nałożenie kilku warstw lakierów, dlatego paznokcie nie będą płaskie, jak przy zwykłym lakierze, ale staną się wypukłe i półokrągłe. Hybryda daje też możliwość wielokrotnego zdobienia po usunięciu wierzchniej warstwy. Łatwo wykonasz nap. Efekty mieniącego się ogona syrenki, ombre czy paznokcie flash lub z efektem lustrzanym.

Jak uzyskać paznokcie flash?

Jeżeli używasz hybrydowych lakierów, zacznij od nałożenia bazy i utwardź ją lampą. Lakiery hybrydowe flash są bardzo różnorodne pod względem koloru, jak i struktury – możesz znaleźć te z drobinkami brokatu i o różnych poświatach. Wybierz lakier z efektem flash i nałóż go oraz utwardź. Możesz też zamiast lakieru użyć pyłku, który zadba o efekt flash. Jeśli nie chcesz mieć paznokci błyszczących w całości, nakładaj lakier flash tylko na fragment paznokcia lub wcieraj pyłek w wybrane partie powierzchni płytki paznokcia.

Paznokcie flash z efektem lustra z pyłkiem

Jeśli chcesz mieć paznokcie flash z dodatkowym efektem lustrzanym, wybierz specjalny pyłek. Daje on możliwość uzyskania efektu równej i odbijającej światło, lustrzanej tafli. Jak go wykonać? Nakładaj pyłek na suchą, utrwaloną lampą bazę i wcieraj w paznokieć. Po nałożeniu pyłku trzeba zetrzeć ze skóry jego pozostałości, np. za pomocą pędzelka, a następnie utrwalić warstwą lakieru typu top coat. Efekt lustra można jeszcze urozmaicić dodatkowym wzorem, np. motywem spływającej farby, lubianym np. przez modelkę Kylie Jenner. Każdy wzorek trzeba pokryć kolejną warstwą lakieru top coat i utrwalić w lampie. Pamiętaj, że efekt lustra będzie inny i zależny od koloru lakieru bazowego, na który nałożysz pyłek.

Paznokcie flash w duchu bio

Tradycyjne lakiery do paznokci często niezbyt dobrze wpływają na strukturę paznokcia i skórki wokół niego. Podobnie działają preparaty zmywające. Jest tak za sprawą substancji chemicznych, które zawierają tradycyjne lakiery. Dlatego, jeśli zależy ci na jakości lakieru, swoim zdrowiu i jednocześnie dbałości o planetę, poszukaj lakierów skomponowanych z bioskładników. Takie są np. preparaty Green Flash. To rewolucyjne, półpermanentne lakiery, które zmyjesz jak zwykły lakier. Oparte są na bazie biopochodnych składników, nie zawierają szkodliwych substancji, które mogą zaburzać gospodarkę hormonalną organizmu, nie ma w ich składzie także substancji rakotwórczych. Zapewniają trwałość aż do 10 dni. Lakierami Green Flash z łatwością uzyskasz efekt flash, malując paznokcie kilkoma warstwami lub łącząc kolory podczas zdobienia już pomalowanych paznokci.
Zdjęcie: Envato Elements
Agnieszka Jastrzębska
Agnieszka Jastrzębska

Dla redakcji serwisów Ceneo najchętniej piszę o modzie. I choć strojenie się, to szczyt próżności, to w przysłowiu „jak cię widzą, tak cię piszą” jest wiele prawdy. A w dzisiejszych czasach moda to także mocny nośnik światopoglądu, o czym przekonuje np. jedna z moich ulubionych projektantek, Vivienne Westwood. Lubię też pisać o wnętrzach, ponieważ to one tworzą naszą codzienność. Chętnie doradzam też rodzicom, ponieważ rodzicielstwo to wielka i pouczająca przygoda. Rekomenduję też dobre książki i ciekawe miejsca na świecie. Prywatnie jestem mamą 11-latki, pracuję z dziećmi, uczę się grać na gitarze i planuję trenować boks.