Data publikacji:

Modne paznokcie: french kolorowy. Jak go zrobić?

Kolorowy french to jeden z najgorętszych trendów w manicure na tegoroczne lato. Z dumą noszą go gwiazdy filmu i muzyki, jak również modelki najznakomitszych domów mody. Klasyka w barwnym wydaniu świetnie komponuje się z letnimi strojami i skórą muśniętą słońcem. Podpowiadamy, jak wykonać modny manicure zupełnie samodzielnie.
kolorowy french
Jaki jest najmodniejszy manicure na tegoroczne lato? To jasne jak słońce: french w wydaniu kolorowym. Elegancki, maksymalnie kobiecy, a przy tym pełen słońca i radości. Sprawdź, jak zupełnie samodzielnie wykonać manicure w kolorze soczystych owoców, nawiązujący do znanej i kochanej klasyki.

Paznokcie french, czyli ponadczasowa klasyka

Paznokcie french to jeden z najbardziej tradycyjnych rodzajów manicure. Kobiety uwielbiają go od dziesiątek lat, głównie za elegancki i delikatny efekt, który wpasowuje się praktycznie we wszystkie stylizacje. French można nosić do pracy, do szkoły, na imprezy. Zawsze prezentuje się odpowiednio.
Mleczny manicure z białymi końcówkami na przestrzeni lat przechodził liczne metamorfozy. Mamy już za sobą modę na paznokcie french ze zdobieniem czy odwrócony french. Teraz pora na coś zupełnie nowego i świeżego: french kolorowy. To najmodniejsza propozycja paznokci na lato 2022.

Jak wygląda kolorowy french?

French kolorowy, jak wskazuje jego nazwa, wykorzystuje inne barwy niż klasyczny róż, beż i biel. W tym wypadku nie ma żadnych ograniczeń: mocne kolory mogą pojawić się tylko na końcówkach lub na całości płytki. Dopuszczalne są zarówno pastele, jak i neony.
Najczęstszym wyborem jest jednak french z pomalowanym na naturalny kolor paznokciem oraz kontrastującą, kolorową końcówką, która zastępuje tradycyjny biały pasek.

Kolorowy french: dla kogo?

Paznokcie french w wydaniu kolorowym to propozycja dla każdej kobiety bez względu na wiek. Barwny french wciąż pozostaje bardzo elegancki, a jednak odbiega od dobrze znanego klasycznego rozwiązania. Świetnie wpasowuje się w letnie stylizacje, dlatego warto rozważyć jego wykonanie przed urlopem. Wybierasz się na wesele lub imprezę w klimacie garden party? Kolorowy french również sprawdzi się doskonale.

Jak wykonać kolorowy french?

Marzy ci się barwny french na lato? Nie musisz odwiedzać manicurzystki: sztuki frencha malowanego można nauczyć się samodzielnie!
French kolorowy najlepiej prezentuje się w wydaniu hybrydowym. To idealnie gładka i lśniąca stylizacja, która spokojnie przetrwa cały twój urlop. Aby ją wykonać, zaopatrz się w:
 • lampę UV/LED,
 • wybrane lakiery kolorowe,
 • bazę i top,
 • cleaner,
 • cienki pędzelek do paznokci,
 • płatki bezpyłowe.

French kolorowy krok po kroku

Przed przystąpieniem do malowania frencha, opracuj płytkę – nadaj paznokciom kształt, odepchnij skórki i wypoleruj płytkę. Tuż przed malowaniem przetrzyj ją płatkiem bezpyłowym nasączonym cleanerem.
 1. Pomaluj paznokcie warstwą bazy (najlepiej o lekko mlecznym lub różowym odcieniu) i utwardź w lampie.
 2. Pora na najtrudniejsze zadanie: wyznaczenie granicy frencha. W tym celu sięgnij po wybrany lakier kolorowy i cienki pędzelek. Musisz określić środek zdobienia oraz tzw. wąsy.
  • Na paznokciu kwadratowym zaznacz 2 punkty na wolnym brzegu, które podzielą go na 3 równe odcinki.
  • Kolorowy french na migdałkach wykonasz, zaznaczając punkt na czubku wolnego brzegu.
  • Na paznokciach owalnych wykonaj dwa punkty na skrajach rolnego brzegu.
 3. Następnie zaznacz końcówki wąsów – czyli miejsca, w których french będzie najcieńszy. Najlepiej, jeśli będą sięgać one maksymalnie do ½ płytki.
 4. Kolejny krok to połączenie skrajnych punktów z wolnego brzegu z zakończeniem wąsów. Rób to ostrożnie, malując cienką i delikatną linię.
 5. W środku zdobienia wykonaj prostą linię.
 6. Zaokrąglij kolorowy french, wykonując cienkie linie. Jeśli zdobienie nie do końca się udało, czysty pędzelek zanurz w cleanerze i po prostu je popraw.
 7. Wypełnij zdobienie cienką warstwą lakieru kolorowego.
Tak wykonany french utwardź w lampie, a następnie pokryj błyszczącym topem i ponownie utrwal. To wszystko!
Wskazówka: kolorowy french możesz uzupełnić o wybrane dodatki: lśniące kamienie, folię transferową, pyłki. Ogranicza cię tylko wyobraźnia.

Kolorowy french na stopach

Zdobienie french możesz wykonać również na stopach. Wiele osób sądzi, że w tym wypadku jest ono znacznie prostsze. Prawidłowo skrócone paznokcie u stóp powinny mieć kształt kwadratowy, dlatego malowanie frencha jest znacznie prostsze i szybsze. Dobrze wykonany french na stopach charakteryzuje się delikatniejszą, cieńszą końcówką.

French kolorowy: to warto wiedzieć

Choć instrukcja wykonania kolorowego frencha nie wygląda na skomplikowaną, nowicjuszkom zdobienie to zajmie nieco więcej czasu. Jednak nie zrażaj się: praktyka czyni mistrza. Zanim przejdziesz do pracy, zapamiętaj kilka istotnych zasad:
 1. Malując french, nakładaj umiarkowanie cienką warstwę lakieru na końcówkę paznokcia. Zbyt gruba warstwa spowoduje nieestetyczny uskok, z kolei zbyt cienka – smugi i prześwity.
 2. Nie spiesz się – lakier hybrydowy wybacza wiele, a dopóki nie utwardzisz go w lampie, zdobienie możesz poprawiać wielokrotnie.
 3. Dobierz technikę malowania frencha do kształtu swojego paznokcia. W przeciwnym wypadku stylizacja może wyglądać na niedopracowaną.

Kolorowy french: klasyka w nowoczesnym wydaniu

French w kolorze to świetna propozycja dla kobiet, które przepadają za fantazyjnymi stylizacjami paznokci. Doskonale sprawdzi się na letnich wakacjach, ale także w innych okolicznościach. Przy odrobinie cierpliwości wykonasz go zupełnie samodzielnie. Warto spróbować!
Zdjęcie: Envato Elements