Data publikacji:

Inspiracje na paznokcie: neonowe z czarnym

Lubisz mocne neonowe kolory? W takim razie spodobają ci się paznokcie neonowe z czarnym – to świetne połączenie kolorów w manicurze, które z pewnością przyciągnie spojrzenia. Jaki manicure wykonać, używając lakieru neonowego i czarnego? W poniższym artykule znajdziesz kilka inspiracji. Zapraszamy do lektury!
paznokcie neonowe z czarnym

Paznokcie neonowe z czarnym – modne inspiracje na manicure

Szukasz pomysłów na paznokcie neonowe z czarnym? Znajdziesz je właśnie w tym artykule. Poniżej podpowiadamy, jak modnie połączyć neonowe kolory z ponadczasową czernią.

Paznokcie neon z czarnym – manicure na zmianę

Jedna z najprostszych możliwości, jeśli chodzi o połączenie tych dwóch odcieni. Jeden paznokieć pomaluj na wybrany neonowy odcień, a drugi na kolor czarny. I tak na zmianę. Możesz wybrać zarówno neonowy róż, jak i kolory pomarańczowy, zielony czy żółty. Taki manicure będzie się też bardzo ciekawie prezentować w wersji matowej.

Paznokcie neonowe różowe z czarnym – french manicure

Pomysłów na french manicure z wykorzystaniem lakierów neonowych i czarnego koloru mamy kilka. Poniżej opisujemy je dokładniej.

Neonowa baza i czarne końcówki

Pomaluj wszystkie paznokcie na wybrany neonowy kolor. Teraz, gdy lakier wyschnie lub utwardzisz go w lampie, pomaluj końcówki na czarny kolor. Użyj do tego specjalnych pasków – zdecydowanie ułatwią ci zadanie.

Czarna baza i końcówki neonowe

Manicure stworzony w odwrotnej kolejności niż jego poprzednik. Wszystkie paznokcie pomaluj na kolor czarny i wykonaj neonowe końcówki. Mała uwaga – tutaj bardzo jasny neonowy odcień może nie przykryć dobrze czerni. Mowa np. o kolorze żółtym. O wiele lepiej sprawdzi się więc neonowy róż lub pomarańcz.

French manicure z drobnym neonowym akcentem i czernią

Jeśli chcesz, aby manicure z neonowymi kolorami i czernią był lekki i delikatny, to ta opcja zdecydowanie przypadnie ci do gustu. Pomaluj wszystkie paznokcie, z wyjątkiem paznokcia na palcu serdecznym, w kolorze nude, np. beżu. Teraz paznokieć na palcu serdecznym pociągnij czarnym kolorem. Na paznokciach nude namaluj neonowe końcówki. Mogą być w jednym wybranym kolorze lub kilku różnych na zmianę.

Czarny french z dodatkiem neonu

Wszystkie paznokcie pomaluj w odcieniu nude z czarnymi końcówkami, a jeden paznokieć na palcu serdecznym w wybranym neonowym odcieniu.
Pamiętaj, że końcówki w neonowo-czarnym french manicure nie muszą mieć klasycznego półokrągłego kształtu. Ostatnio w modzie są końcówki w kształcie chociażby trójkąta albo proste.

Paznokcie neon z czarnym – ciemny manicure w kropeczki

Kropki na paznokciach nie wychodzą z mody! Zwłaszcza jeśli są odpowiednio wystylizowane. Nasz pomysł na modny neonowo-czarny manicure wygląda następująco – pomaluj wszystkie paznokcie na czarno. Teraz na paznokciu na palcu serdecznym wykonaj neonowe kropki. Mogą być w różnych kolorach lub jednym wybranym. Kropki namaluj w sposób nieregularny albo w linii, czyli jedna kropka pod drugą. Inny pomysł – na każdym czarnym paznokciu namaluj na dole dokładnie pośrodku płytki jedną neonową kropkę. Będzie bardziej subtelnie.
Oczywiście taki manicure możesz wykonać też w odwrotnej kolejności kolorów, czyli wszystkie paznokcie neonowe z czarnymi kropkami.

Neonowo czarne paznokcie w macie

Wszystkie paznokcie czarne i jeden na palcu serdecznym neonowy. Wszystkie paznokcie neonowe i jeden na palcu serdecznym czarny. Paznokcie neonowo czarne malowane na zmianę, czyli jeden paznokieć neonowy, a drugi czarny itd. Teraz wybrany manicure pociągnij matowym topem. Stylizacja nabierze charakteru!

Różowo-pomarańczowe neonowe ombre z czarnym akcentem

Neonowe różowo-pomarańczowe ombre to manicure, obok którego nie przejdziesz obojętnie! Idealnie sprawdzi się na wakacje lub imprezę. Paznokieć na palcu serdecznym pomaluj na czarny kolor. Na pozostałych paznokciach wykonaj różowo-pomarańczowe ombre. Jak je zrobić? Poniższy filmik ułatwi ci to zadanie.

Paznokcie neon z czarnym – wzór zebry

Tutaj nie trzeba pisać zbyt wiele. Neonowa baza i czarne wzorki zebry będą prezentować się obłędnie. Najlepiej wykonać neonową bazę i czarne wzorki – wtedy taki manicure będzie prostszy do zrobienia. Na czarnej bazie neonowe wzorki nie zawsze wyjdą mocno nasycone. W końcu czerń to bardzo ciemny odcień. A jak wykonać wzór zebry na paznokciach? Obejrzyj poniższy tutorial.

Paznokcie neon z czarnym – manicure z dodatkiem srebra

Subtelny dodatek srebra w neonowo-czarnym manicurze doda stylizacji nieco świeżości. Ostatni paznokieć, na małym palcu, pomaluj na srebrny brokatowy kolor. Teraz paznokieć na palcu środkowym pomaluj na czarny kolor. Reszta paznokci zostaje neonowa, np. żółta. Do tego manicure'u możesz dodać też drobny czarny wzorek, np. kropkę czy linię. Najlepiej namaluj ją na paznokciu na palcu serdecznym.

Paznokcie neon z czarnym – wzór marmurek

Neonowa baza i czarne marmurkowe wzorki? Jesteśmy na tak! Taki manicure wygląda dobrze zwłaszcza wtedy, gdy wybierzesz jasny neonowy odcień, np. żółty. Wzór marmurka możesz namalować na wszystkich paznokciach albo jednym wybranym, np. na paznokciu palca serdecznego. Jak poprawnie wykonać marmurkowy wzorek na paznokciach? Poniższy tutorial pokaże ci to krok po kroku.

Neonowo czarny manicure z różem i kolorem żółtym oraz wzorkiem pasków

Paznokieć na kciuku pomaluj na kolor neonowy różowy. Paznokieć na małym palcu pomaluj na kolor neonowy żółty. Pozostałe paznokcie pomaluj na odcień nude. Teraz na paznokciach na palcach wskazującym i serdecznym namaluj cienką długą prostą kreskę (pionową). Gotowe! Paznokcie neonowe możesz dodatkowo wykończyć matowym topem.
Zdjęcie: Envato Elements
Klaudia Borycka
Klaudia Borycka

Najczęściej pisze o modzie, najnowszych trendach, biżuterii i kosmetykach. Uwielbia podróże do Włoch oraz azjatycką kuchnię. Oprócz pracy w redakcji prowadzi też własną markę kolorowej ręcznie robionej biżuterii POLIMERY Jewellery.