Data publikacji:

Peeling z kawy na ciało i twarz. Jak zrobić?

Lubisz peelingi? Regularne złuszczanie naskórka jest szalenie ważne – nie tylko na twarzy, ale także na ciele. Czy wiesz, że w sieci znajdziesz wiele przepisów na domowe peelingi do ciała, twarzy, a nawet skóry włosów? W poniższym poradniku zdradzamy przepis na peeling z kawy. Podpowiadamy też, co daje taki peeling i czy oprócz ciała można używać go do twarz i właśnie skórę głowy. Zapraszamy do lektury!
Peeling z kawy na ciało i twarz. Jak zrobić?

Peeling z kawy – co daje? Jak kawa wpływa na nasze ciało?

Kawa to napój doceniany na całym świecie, a niektórzy nie wyobrażają sobie bez niego dnia. Kawa wykorzystywana jest też w kosmetyce ze względu na swoje drogocenne właściwości. Co zatem daje peeling z kawy? Jak działa na ciało?
Przede wszystkim peeling kawowy wspaniale ujędrnia skórę i wspomaga walkę z cellulitem. Co więcej, poprawia krążenie, wygładza skórę, a nawet poprawia jej koloryt. Nie można zapominać też o tym, że peeling z kawy pomaga usuwać z organizmu toksyczne substancje. Peeling kawowy do ciała możesz stosować maksymalnie raz w tygodniu.
Wszystkie te właściwości opisane powyżej ma peeling stosowany do ciała. Jeśli chodzi o peeling kawowy stosowany na twarz i skórę głowy, to tym zagadnieniom poświęcimy oddzielne akapity. Więcej na ten temat znajdziesz poniżej.
Niestety peelingu z kawy nie powinny stosować osoby, które borykają się z żylakami i pękającymi naczynkami na nogach.
Kosmetyki do pielęgnacji ciała z dodatkiem kawy lub kofeiny znajdziesz poniżej:

Peeling kawowy domowy – jak zrobić peeling z kawy do pielęgnacji ciała?

Regularne stosowanie peelingu z kawy do ciała to czysta przyjemność! Kawa ma wspaniałe właściwości, peeling rewelacyjnie złuszcza naskórek i wygładza, a ponadto taki kawowy peeling koi zmysły swoim cudownym zapachem. Robiąc taki peeling samodzielnie, masz dwie możliwości – zrobienie peelingu z kawy mielonej lub peelingu z fusów kawy.
Co jeszcze będzie ci potrzebne do wykonania kawowego peelingu?
  • 3 łyżki oliwy z oliwek
  • 3 łyżki ulubionego delikatnego żelu pod prysznic
Teraz wystarczy razem zmieszać wszystkie składniki. Ile kawy dodać do takiego peelingu? 5 łyżek kawy mielonej lub 5 łyżek fusów z kawy. Do peelingu możesz dodać też kilka kropel ulubionego olejku eterycznego. Z kawą ciekawie zgra się chociażby olejek pomarańczowy. Peeling kawowy przechowuj w słoiczku. Taki peeling możesz trzymać w szafce łazienkowej nawet przez kilka tygodni.
Jaką przewagę ma samodzielnie zrobiony peeling nad gotowymi produktami ze sklepowej półki? Przede wszystkim doskonale wiesz, co znajduje się w takim peelingu. Jeśli więc jesteś wrażliwa i niektóre składniki w kosmetykach po prostu często cię uczulają, to lepiej zrobić tego typu kosmetyk samodzielnie. Ponadto samodzielnie robiony peeling kawowy jest tańszy, niż gotowy produkt kupiony z drogerii. Co więcej, niektórzy zauważają, że peeling kawowy zrobiony w domu jest znacznie skuteczniejszy od tego gotowego, ponieważ nierzadko zawiera więcej kawy.

Domowy peeling kawowy na twarz – kiedy warto go stosować i jak go wykonać?

Peeling z kawy na twarz usuwa zanieczyszczenia i złuszcza martwy naskórek, dzięki czemu ujścia gruczołów łojowych nie są zapchane, a więc jest mniejsze ryzyko powstawania zaskórników czy zmian skórnych. Domowy peeling do twarzy z kawy to świetny sposób na to, aby opóźnić oznaki starzenia się skóry, ujędrnić ją i wyrównać jej koloryt. Co ważne, peeling z kawy wspaniale rozjaśnia przebarwienia, niweluje oznaki zmęczenia. Peeling kawowy sprawia, że skóra staje się promienna, wypoczęta i świeża. Peelingu z kawy nie powinny stosować jednak osoby z cerą naczyniową.
Jak często możesz stosować peeling z kawy na twarz? 1–2 razy w tygodniu. Czy na twarz można stosować ten sam peeling co do pielęgnacji ciała? Jak najbardziej – powyżej opisany przepis świetnie się sprawdzi. Mała rada – dodaj do takiego peelingu olejek eteryczny, który ma właściwości wpływające dobrze na stan twojej skóry, np. olejek z drzewa herbacianego, który działa antybakteryjnie, czy ten z drzewa różanego o właściwościach rozjaśniających przebarwienia.

Kawowy peeling do skóry głowy? To możliwe! Kiedy się go stosuje i co daje?

Używamy peelingów do ciała i twarzy, ale nie każdy wie, że peelingować należy też skórę głowy. Dlaczego? Taki peeling ma oczyścić naszą skórę z pozostałości po kosmetykach, a ponadto usunąć z głowy martwy naskórek. Dzięki regularnym peelingom skóry głowy włosy rzadziej się przetłuszczają, nie są oklapnięte u nasady, wypadają rzadziej i rosną szybciej, a przy tym są bardziej lśniące i mocniejsze.
Na skórę głowy można używać peelingu z kawy. Tutaj jednak proponujemy skorzystać z nowego przepisu. Do 3 łyżek fusów z kawy dodaj 3 łyżki ulubionego szamponu. Teraz nałóż peeling wyłącznie na skórę głowy i intensywnie masuj. Po tym czasie dokładnie spłucz peeling letnią wodą. Później możesz umyć głowę. Peeling z kawy na skórę głowy pobudza krążenie, a więc przyspiesza porost włosów. UWAGA – peeling z kawy może delikatnie przyciemnić włosy, dlatego należy stosować go umiejętnie. Najlepiej sprawdzi się na włosach ciemny blond, brąz lub czarnych.
Jest wiele przepisów na domowe peelingi do twarzy i ciała, ale peeling z kawy jest jednym z najciekawszych. Przepięknie pachnie, ujędrnia, poprawia koloryt, a przy tym masaż fusami to coś, czego zdecydowanie warto doświadczyć. A ty, jak często stosujesz peelingi? Używasz tylko peelingów do ciała czy do twarzy i skóry głowy też? Robiłaś kiedyś samodzielnie kawowy peeling? Mamy nadzieję, że nasz powyższy artykuł zachęcił cię do tego!
Zdjęcie: Envato Elements
Klaudia Borycka
Klaudia Borycka

Najczęściej pisze o modzie, najnowszych trendach, biżuterii i kosmetykach. Uwielbia podróże do Włoch oraz azjatycką kuchnię. Oprócz pracy w redakcji prowadzi też własną markę kolorowej ręcznie robionej biżuterii POLIMERY Jewellery.