Data publikacji:

Pielęgnacja po keratynowym prostowaniu – jak ją przeprowadzić?

Keratynowe prostowanie włosów jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą mieć proste włosy, jednak cenią sobie swój czas. Warto zwrócić uwagę na odpowiednią pielęgnację po keratynowym prostowaniu, aby jak najdłużej cieszyć się efektami zabiegu. Nie wiesz, jak przeprowadzić pielęgnację po keratynowym prostowaniu włosów? Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem. Na pewno znajdziesz odpowiedź na nurtujące cię pytania.
pielęgnacja po keratynowym prostowaniu
Dzięki keratynowemu prostowaniu włosów, można cieszyć się prostymi włosami bez poświęcania dużej ilości czasu na ich codzienne prostowanie.
Czy keratynowe prostowanie niszczy włosy? Nie. W trakcie keratynowego prostowania włosów keratyna, czyli naturalny budulec, odbudowuje uszkodzoną strukturę włosa. Dzięki temu włosy stają się grubsze, mocniejsze i gładsze, a także odżywione i nawilżone. Efekty zabiegu utrzymują się, w zależności od użytego preparatu i specjalisty, który wykonał zabieg, od 3 do 6 miesięcy. Aby maksymalnie długo cieszyć się efektami keratynowego prostowania włosów, należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji pozabiegowej.
Bezpośrednio po zabiegu nie wolno myć głowy przez 2–3 doby, a także nie należy włosów związywać ani spinać. Jeżeli włosy zaginają się podczas długiego leżenia, warto je wyprostować za pomocą prostownicy. Włosy nie mogą być narażone na kontakt z wodą, więc należy zrezygnować w tym czasie z korzystania z sauny, jacuzzi czy basenu. Po upływie tego czasu pielęgnacja włosów nie jest już skomplikowana. Należy się w niej skupić na zminimalizowaniu wypłukiwania keratyny z włosa, a także na dostarczeniu keratyny z kosmetykami pielęgnacyjnymi do włosów.

Jaki szampon po keratynowym prostowaniu włosów wybrać?

Aby jak najdłużej zachować efekty keratynowego prostowania włosów, warto konsekwentnie stosować szampony, które w swoim składzie zawierają keratynę. Keratyna w INCI (system nazewnictwa składników kosmetyków) określana jest jako keratin lub hydrolyzed keratin. Poniżej przedstawiamy szampony, które w swoim składzie posiadają keratynę i będą odpowiednie dla włosów po keratynowym prostowaniu.

Alfaparf Lisse Design

Delikatny szampon dedykowany włosom po zabiegu keratynowego prostowania włosów. Idealnie sprawdzi się do cienkich i delikatnych włosów. Skutecznie oczyszcza skórę głowy oraz ułatwia rozczesywanie włosów.

Morphosse Szampon Montibello

Produkt wydłuża efekty zabiegowe. Zawiera w składzie, oprócz keratyny, olejek arganowy, który nawilża i odżywia włosy. Dzięki temu są miękkie i błyszczące. Szampon intensywnie pielęgnuje włosy. Nie zawiera w składzie siarczanów (SLS), jednak dobrze oczyszcza skórę głowy.

Braziker Szampon do włosów po keratynowym prostowaniu

Delikatny szampon dedykowany włosom po zabiegu keratynowego prostowania. Nie zawiera soli. W składzie INCI posiada kawior, białka jedwabiu i aminokwasy, które dodatkowo odbudowują strukturę włosa. Produkt powoduje odbudowę bariery hydrolipidowej skóry głowy. Po zastosowaniu szamponu włosy są odżywione, wygładzone i pełne blasku.

INOAR Bombar Szampon regenerujący

Szampon, oprócz składników przedłużających efekt keratynowego prostowania, zawiera również szereg substancji wspierających wzrost włosa. Są to między innymi biotyna, panthenol, olejek rozmarynu, awokado, kokosowy, proteiny pszenicy, soi, owsa, masło shea i masło kakaowe. Szampon ma w składzie także ceramidy, które wspierają funkcję skóry głowy. Dodatkowym atutem jest brak barwników i parabenów, dzięki czemu mamy pewność, że jest to produkt bezpieczny dla alergików.
Każdy z szamponów należy zastosować dwukrotnie. Dodatkowo podczas drugiego mycia można pozostawić pianę na 3–4 minuty, aby składniki aktywne miały szansę wniknąć w głąb włosa.
Po umyciu skóry głowy i włosów, warto zaaplikować na łodygę włosa odżywkę. Dzięki temu możemy dostarczyć składników pielęgnujących i kondycjonujących do włosa i przedłużyć jeszcze bardziej efekty keratynowego prostowania włosów. Wybór wśród odżywek jest bardzo duży. Poniżej przedstawiamy kilka wybranych rodzajów.

INOAR Bombar Odżywka regenerująca po keratynowym prostowaniu

Regenerująca odżywka bogata w składniki odżywcze (proteiny, oleje, masła). Po jej zastosowaniu włosy są maksymalnie odżywione, zregenerowane, a ubytki keratyny uzupełnione. Przy regularnym stosowaniu produktu, keratynowe prostowanie włosów utrzymuje się dłużej.

Keratin Revolution Nano-Intense Repairing

Odżywka intensywnie regeneruje włosy. Dodatkowo posiada składniki zabezpieczające włosy przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Zawiera w składzie hydrolizowaną keratynę, która uzupełnia ubytki w strukturze włosa.

Alfaparf Keratin Therapy Lisse Design

Odżywka przedłuża efekt keratynowego prostowania włosów. Produkt ułatwia rozczesywanie, a składniki kondycjonujące sprawiają, że włosy są miękkie, pełne blasku i maksymalnie odżywione.
Wszystkie odżywki aplikujemy na umyte włosy, następnie przeczesujemy je szerokim grzebieniem i po upływie 2–3 minut spłukujemy.
Bardzo często można zakupić zestawy szamponu i odżywki. Jest to doskonałe rozwiązanie, ponieważ kupujemy produkty, które są względem siebie komplementarne, czyli wzajemnie się uzupełniają. Dodatkowo jest to bardziej korzystne finansowo.
Warto dbać o włosy kosmetykami po keratynowym prostowaniu, aby jak najdłużej cieszyć się upragnionymi efektami zabiegu.
Zdjęcie: Envato/ micens