Kto może stosować peeling kawitacyjny?
Każdy marzy o pięknej, zdrowej cerze. Złuszczanie martwego naskórka jest rzeczą obowiązkową, zatem peeling kawitacyjny jest odpowiedni dla wszystkich. Jedynymi przeciwwskazaniami są: gorączka, infekcje bakteryjne, wirusowe lub grzybicze, rozrusznik serca, nowotwory, metalowe implanty, czynna gruźlica, zakrzepowe zapalenie żył. Peeling kawitacyjny nie jest również wskazany kobietom w ciąży oraz osobom posiadającym ropne niedoskonałości i stan zapalny, gdyż ta metoda może rozprzestrzenić wypryski w niechcianych obszarach twarzy.
Przebieg zabiegu
Peeling kawitacyjny może być wykonywany na twarzy, biuście, plecach, w miejscach problematycznych, które potrzebują dokładnego oczyszczenia. Zanim wykonamy zabieg na twarzy, musimy oczyścić naszą skórę, zmywając z niej makijaż, kurz, pyłki. Można to zrobić płynem micelarnym, następnie umyć twarz żelem, pianką lub produktem do tego przeznaczonym. Tak przygotowana skóra twarzy jest gotowa do przeprowadzenia peelingu kawitacyjnego.
Zabieg jest całkowicie bezbolesny. Trwa w granicach 15-30 minut w zależności od potrzeb. Peeling kawitacyjny wykonuje się specjalnym urządzeniem. Wyglądem przypomina elektroniczny termometr z metalową szpatułką, która oddziałuje mikrodźwiękami bezpośrednio na skórę, masując ją przy tym lekko. Po wykonanym zabiegu należy wyczyścić urządzenie za pomocą specjalnego płynu do dezynfekcji.