Data publikacji:

Jaki wybrać płyn do peelingu kawitacyjnego?

Peeling kawitacyjny to nic innego, jak zabieg kosmetyczny, który ma na celu oczyścić naszą skórę przy pomocy zjawiska kawitacji. Kawitacja jest zjawiskiem fizycznym. Polega ona na gwałtownej przemianie z fazy ciekłej w fazę gazową pod wpływem zmniejszenia ciśnienia. Powstałe przy tym wibracje ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości powodują wzrost metabolizmu komórek, przyspieszenie krążenia krwi i aktywację różnych enzymów w komórkach. Peeling kawitacyjny oczyszcza i poprawia wygląd skóry. Podpowiadamy, jaki płyn do peelingu kawitacyjnego wybrać.

płyn do peelingu kawitacyjnego

Kto może stosować peeling kawitacyjny?

Każdy marzy o pięknej, zdrowej cerze. Złuszczanie martwego naskórka jest rzeczą obowiązkową, zatem peeling kawitacyjny jest odpowiedni dla wszystkich. Jedynymi przeciwwskazaniami są: gorączka, infekcje bakteryjne, wirusowe lub grzybicze, rozrusznik serca, nowotwory, metalowe implanty, czynna gruźlica, zakrzepowe zapalenie żył. Peeling kawitacyjny nie jest również wskazany kobietom w ciąży oraz osobom posiadającym ropne niedoskonałości i stan zapalny, gdyż ta metoda może rozprzestrzenić wypryski w niechcianych obszarach twarzy.

Przebieg zabiegu

Peeling kawitacyjny może być wykonywany na twarzy, biuście, plecach, w miejscach problematycznych, które potrzebują dokładnego oczyszczenia. Zanim wykonamy zabieg na twarzy, musimy oczyścić naszą skórę, zmywając z niej makijaż, kurz, pyłki. Można to zrobić płynem micelarnym, następnie umyć twarz żelem, pianką lub produktem do tego przeznaczonym. Tak przygotowana skóra twarzy jest gotowa do przeprowadzenia peelingu kawitacyjnego.

Zabieg jest całkowicie bezbolesny. Trwa w granicach 15-30 minut w zależności od potrzeb. Peeling kawitacyjny wykonuje się specjalnym urządzeniem. Wyglądem przypomina elektroniczny termometr z metalową szpatułką, która oddziałuje mikrodźwiękami bezpośrednio na skórę, masując ją przy tym lekko. Po wykonanym zabiegu należy wyczyścić urządzenie za pomocą specjalnego płynu do dezynfekcji.

Jaki płyn do peelingu kawitacyjnego?

Przed wykonywaniem zabiegu należy zabezpieczyć oczy oraz usta wacikami, aby nie doszło do bolesnych podrażnień. Peeling kawitacyjny może być wykonywany tylko na zwilżonej skórze. W tym celu należy spryskać cerę płynem lub zaaplikować płyn na płatek kosmetyczny i nanieść na skórę. Pod wpływem wilgotnej skóry z urządzenia wydobywają się pęcherzyki, w których panuje zmienne ciśnienie. Następnie pęcherzyki te pękają i rozbijają martwe komórki naskórka. Po każdym przeciągnięciu naszej skóry urządzeniem do peelingu kawitacyjnego należy ponownie zwilżyć skórę.

Do zwilżenia obszarów, na których chcemy wykonać peeling kawitacyjny, możemy użyć toniku lub specjalnego płynu do peelingu kawitacyjnego. Czym należy się kierować przy wyborze odpowiedniego dla nas płynu? Jest to sprawa indywidualna, gdyż każda skóra ma inną wrażliwość oraz wymagania. Na rynku dostępnych jest wiele płynów do peelingu kawitacyjnego. Poniżej przyjrzymy się niektórym z nich, które są przeznaczone do różnych rodzajów cer.

Płyny do peelingu kawitacyjnego

Płyn Ziaja

Płyn ten jest przeznaczony do cery przetłuszczającej się, z widocznymi, rozszerzonymi porami. Reguluje on wydzielanie sebum oraz wyraźnie zmniejsza przetłuszczanie się skóry. Ogranicza również skłonność do powstawania zaskórników i zmian trądzikowych oraz aktywnie nawilża naskórek. Płyn do peelingu kawitacyjnego Ziaja zawiera substancje aktywne, takie jak: proteiny, ekstrakt z lukrecji, cynk.

Płyn dermo-hacker do kawitacji Arkana

Płyn dermo-hacker do kawitacji z serii Acne QS Hacker zawiera specjalną formułę z 5% kwasem szikimowym, który zwiększa efektywność peelingu kawitacyjnego. Podczas wykonywania zabiegu złuszczania naskórka zwiększa on również proces jego rogowacenia oraz ułatwia usuwanie zaskórników i grudek. Reguluje też pH skóry, ponieważ płyn ten ma wartość pH 3,5.

Apis

Płyn do peelingu kawitacyjnego Apis rekomendowany jest dla każdego typu skóry ze szczególnym uwzględnieniem skóry suchej oraz skóry odwodnionej. Odpowiednia struktura żelu gwarantuje dokładne przewodzenie fal ultradźwiękowych w trakcie wykonywania zabiegu. Żel ten jest bezbarwny i bezzapachowy, co jest idealne dla osób nielubiących zapachu w produktach oraz dla osób wrażliwych na niektóre zapachy.

Bielenda

Żel zapewnia bardzo dobrą przewodność fal ultradźwiękowych. Jest produktem gotowym do użycia, który ułatwia wprowadzenie substancji aktywnych w głębsze warstwy skóry. Zapewnia jej stały poślizg oraz jest wzbogacony o kwas hialuronowy, który dodatkowo nawilża skórę. Pozostawia ją nadzwyczajnie odmłodzoną, odświeżoną i zregenerowaną.

Med Beauty Cavi Precision Cleanser

Płyn Med Beauty Cavi Precision Cleanser, dzięki swoim wyjątkowym składnikom, takim jak kwas cytrynowy, mlekowy, kwas hialuronowy, HydromanilTM, rewelacyjnie złuszcza obumarłe komórki naskórka, oczyszcza skórę, zwęża pory, a także dobrze nawilża, odmładza i rozjaśnia. Pozostawia skórę gładką i odświeżoną. Jest przeznaczony do każdego rodzaju cery.
Autorka: Natalia Werbolewska