Data publikacji:

Pocieniowane włosy do ramion. Komu pasują?

Zastanawiasz się nad zmianą fryzury i myślisz, by tym razem postawić na pocieniowane włosy do ramion? To uniwersalne cięcie bez wątpienia przypadnie do gustu niejednej kobiecie – sprawdź, co musisz o nim wiedzieć! Komu najbardziej pasować będą włosy pocieniowane do ramion? Odpowiedzi czekają w poniższym artykule!
pocieniowane włosy do ramion

Pocieniowane włosy do ramion – jak je rozpoznać?

W salonach fryzjerskich królują dwa podstawowe cięcia – na prosto oraz cieniowanie. W przypadku tej drugiej stylizacji kosmyki charakteryzują się różną długością. Włosy obcina się najczęściej nożyczkami fryzjerskimi, choć styliści sięgają też po golarki. Kosmyki ułożone są warstwami tak, by ich zewnętrzne pasma były najkrótsze i – analogicznie – wewnętrzne najdłuższe. Jeśli zastanawiasz się zatem, jak rozpoznać pocieniowane włosy do ramion, to właśnie różna długość poszczególnych kosmyków jest znakiem rozpoznawczym.
Jak wyglądają pocieniowane włosy do ramion? Najczęściej fryzjerzy cieniują pasma mniej więcej od wysokości ucha, choć trzeba pamiętać, że nie jest to jedyna słuszna metoda. Ostateczną długość fryzury należy dopasowywać indywidualnie do kształtu twarzy.

Włosy pocieniowane do ramion – dla kogo będą najlepsze?

Pocieniowane włosy do ramion (lub nieco dłuższe) jeszcze jakiś czas temu kojarzyły się z latami 90. i wczesnymi 2000. Dziś ta fryzura ponownie wraca do łask i staje się ciekawą alternatywą dla włosów obciętych na prosto. Komu pasują zatem włosy pocieniowane do ramion? Właściwie polubią się z nimi posiadaczki niemal każdego kształtu twarzy!
Łagodne cieniowanie włosów będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które mają kwadratową, owalną czy nawet okrągłą buzią. Dlaczego? Pasma różnej długości delikatnie wysmuklą rysy twarzy. Pocieniowane włosy do ramion mogą wybrać również panie z ostrymi rysami twarzy – wtedy warto rozważyć nieco mocniejsze i bardziej wyraziste cięcia.

Cieniowanie włosów – zalety

Jakie jeszcze zalety mają pocieniowane włosy do ramion? Ta fryzura przyjdzie na ratunek włosom ciężkim, gęstym i jednocześnie oklapniętym. Pasma różnej długości sprawiają, że cała fryzura prezentuje się lekko i jest uniesiona u nasady. Jeśli Twoją zmorą są zatem kosmyki, które w ciągu dnia bardzo szybko opadają, to dobre cieniowanie zdecydowanie pozwoli cieszyć Ci się włosami o spektakularnej objętości.
Marzysz o naturalnie wyglądających loczkach? Również skuś się na włosy pocieniowane do ramion, bowiem to cięcie delikatnie podkreśla skręt kosmyków. Taka fryzura sprawdzi się również u pań, które nie mają zbyt wiele czasu na codzienne, długie stylizacje. Jeśli włosy zostały dobrze obcięte i wycieniowane, nie trzeba wkładać zbyt dużo pracy w ich układanie.
Podsumujmy zatem zalety włosów pocieniowanych do ramion:
  • sprawdzą się przy niemal każdym kształcie twarzy;
  • odbijają się u nasady, dodają objętości;
  • prezentują się lekko i naturalnie;
  • podkreślają skręt kosmyków;
  • nie są trudne w stylizowaniu.

Włosy pocieniowane do ramion – u kogo się nie sprawdzą?

Pocieniowane włosy do ramion mają wiele zalet, nie będą jednak najlepszą propozycją dla tych pań, które mają wyjątkowo cienkie czy przerzedzone włosy. Wtedy takie nieregularne cięcia mogą zadziałać na odwrót i sprawią, że optycznie kosmyki się przerzedzą. Jeśli nie wiesz, jakie cięcie będzie dla Ciebie najlepsze, skorzystaj z porad stylisty – to on dobierze idealną fryzurę i określi, jaki rodzaj cieniowania podkreśli atuty Twojej twarzy i naturalnych włosów.
Zdjęcie: Envato Elements
Autor: Anna Mlonka