Data modyfikacji:

Polecane frezarki. Wybieramy najlepsze frezarki do paznokci 2024!

Frezarka do paznokci przydaje się nie tylko w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, ale także w domu, jeśli samodzielnie wykonujesz sobie paznokcie hybrydowe lub żelowe. Stoisz właśnie przed kupnem frezarki i nie wiesz, jaką wybrać? W poniższym poradniku podpowiadamy, jak wybrać frezarkę do paznokci. Ponadto na samym końcu przygotowaliśmy przegląd, gdzie znajdziesz polecane frezarki. Zapraszamy do lektury!
polecane frezarki

Czym takim jest frezarka i do czego służy?

Chcesz wiedzieć, jakie są polecane frezarki do paznokci? Zanim o tym, najpierw zacznijmy od podstaw, czyli czym takim w ogóle jest frezarka, do czego służy i dlaczego warto ją mieć.
Frezarka do paznokci to urządzenie, które służy do pielęgnacji paznokci oraz skórek. Frezarka przypomina nieco większy długopis. Do niego wpinane są frezy, a sprzęt po uruchomieniu świetnie nadaje się do spiłowania lakierów hybrydowych, żeli, wymodelowania i wypolerowania naturalnej płytki, wycięcia skórek, opiłowania paznokci, a nawet do skrócenia płytki. Frezarka pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu – zwłaszcza gdy prowadzisz własny gabinet kosmetyczny. Ponadto dzięki frezarce nie ma konieczności używania szkodliwego dla paznokci acetonu – ten jest wykorzystywany m.in. do ściągnięcia starego manicure’u hybrydowego.
Zatem w skrócie – frezarka piłuje, poleruje i skraca. Zamiast używania kilku narzędzi, można korzystać z jednego. Wygodne, prawda?

Frezarka do paznokci: jak używać?

Frezarka do paznokci to rozwiązanie idealne dla posiadaczy paznokci kłopotliwych, czyli skłonnych do zgrubień, nierówności bądź wrastania. Frezarka daje bowiem gwarancję skutecznej poprawy kształtu każdego rodzaju płytki paznokciowej, co niekoniecznie byłoby zadaniem łatwym w przypadku pracy z tradycyjnym pilnikiem.

Zabieg manicure z użyciem frezarki do paznokci przebiega znacznie szybciej niż w przypadku stosowania zwykłych narzędzi. Wykonanie oferuje współcześnie większość salonów kosmetycznych.

Frezarki stosowane w salonowym zabiegu manicure powinny osiągać moc nie mniejszą niż 50 W. Urządzenia spotykane są najczęściej w połączeniu z 4-5 nakładkami (frezami) o różnych ziarnistościach, dostosowanych do poszczególnych etapów zabiegu.

Podczas zabiegu manicure frezarka do paznokci ma za zadanie przede wszystkim nadać paznokciom odpowiedni kształt, wygładzić ich krawędzie, usunąć skórki oraz zmatowić powierzchnię, co umożliwi lepszą przyczepność lakieru.

Frezarka do paznokci w zabiegu pedicure

Frezarki do zabiegów pielęgnacji stóp różnią się od tych, które stosowane są w przypadku dłoni. Powinny cechować się przede wszystkim większą mocą i mieć wbudowany pochłaniacz pyłu, który znacznie ułatwia przeprowadzenie zabiegu, a także czyni go bezpieczniejszym.

Frezarki do stóp łączone są z frezami przeznaczonymi nie tylko do paznokci, lecz także do zgrubiałego naskórka. W tym wypadku frezarka sprawdza się idealnie jako narzędzie zwalczające wszelkie niedoskonałości skóry stóp, m.in. odciski i nagniotki. Frezy w sposób szybszy i bardziej efektywny wykonują pracę, jaką manualnie przeprowadza się za pomocą pumeksu lub tarki.

Choć frezarki, dzięki mocy swojego działania, mogą być stosowane bez wcześniejszego rozmiękczenia skóry i paznokci, przed zabiegiem pedicure warto wymoczyć stopy w ciepłej wodzie przez kilka minut. Dzięki temu zabieg frezowania paznokci będzie przebiegał jeszcze szybciej i bardziej precyzyjnie, a dodatkowo zniwelowane zostanie unoszenie się pyłu z piłowanych paznokci.

Przeciwwskazania do stosowania frezarki do paznokci

Podobnie jak w przypadku większości zabiegów kosmetycznych nie wszyscy mogą sobie pozwolić na zabieg pielęgnacyjny z użyciem frezarki do paznokci. Przed wykonaniem zabiegu konieczne jest wykluczenie występowania jakiegokolwiek z przeciwwskazań.

Do najczęstszych z nich zaliczane są grzybica stóp i paznokci, łuszczyca, występowanie świeżych ran i blizn w polu zabiegowym, obecność stanów zapalnych i alergicznych, a także cukrzyca i egzema.

Zalety i wady frezarki paznokci

Atutem stosowania frezarki jest zdecydowanie krótszy czas wykonywania manicure i pedicure. Sposób ten jest dodatkowo bardziej precyzyjny, a przy odrobinie wprawy zdecydowanie prostszy.

Operując frezarką, można nadać paznokciom pożądany kształt przy praktycznie znikomym wysiłku. Ponadto manicure i pedicure wykonywane tą metodą nie wymagają wcześniejszego namaczania skórek, co jest niezbędne w przypadku stosowania pospolitych narzędzi. Pominięcie tego etapu zapewnia także oszczędność czasu.

W zestawieniu z powyższymi zaletami trudno o jednoznaczne wskazanie wad frezarki do paznokci. Co to urządzenie może zepsuć w wyglądzie paznokci przy nieumiejętnym jego stosowaniu? Oczywistą kwestią jest, że podczas użytkowania domowego początkowo problemem może być nabycie odpowiedniej wprawy w operowaniu urządzeniem.

Niesprawne posługiwanie się frezarką (a zwłaszcza zbyt intensywne przyciskanie frezów do płytki paznokciowej) może spowodować uszkodzenia paznokcia, a w przypadku paznokci szczególnie słabych i kruchych – wzmóc ich skłonność do rozwarstwiania się i pękania. Dlatego szczególnie istotne jest indywidualne dobieranie rodzaju frezu oraz szybkości jego obrotów do stanu płytki paznokciowej.

Mimo nielicznych zagrożeń, jakie niesie z sobą frezowanie paznokci, po kilku zabiegach z użyciem frezarki wielu użytkowników chowa tradycyjne pilniki do szuflady. Szybkość, komfort i dokładność, jaką zapewnia to urządzenie, to zalety deklasujące tradycyjny manicure.

Jak wybrać frezarkę do paznokci? Koniecznie zwróć na to uwagę

Chcesz kupić frezarkę do paznokci, ale nie wiesz, jak wybrać najlepszą? Poniżej podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas zakupu. Dzięki naszym radom kupisz najlepszy sprzęt.

Przeznaczenie

Kupując frezarkę, musisz zadać sobie pytanie, w jakim celu będziesz jej używać – czy w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, czy jedynie w zaciszu własnego domu do obsługi własnych paznokci. Frezarka do gabinetu kosmetycznego musi być na pewno bardziej wytrzymała i mieć większą moc niż ta używana jedynie w zaciszu własnego domu. Dlatego kupując frezarkę do wykonywania manicure’u i pedicure’u własnych klientek, postaw na mocny sprzęt jak najwyższej jakości – tutaj nie ma co oszczędzać. Sprzęt musi być perfekcyjny i bezawaryjny.

Ilość obrotów na minutę

W tym przypadku zasada zawsze jest taka sama – im frezarka wykonuje więcej obrotów na minutę, tym lepiej. I to niezależnie od tego, czy ma być używana w zaciszu domowym, czy w gabinecie kosmetycznym. Frezarki z dużą ilością obrotów na minutę sprawiają, że praca jest szybsza, bardziej precyzyjna i łatwiejsza. Najlepsze frezarki będą zapewniać nawet około 85 000 obrotów na minutę. Podstawą jest jednak narzędzie, które zapewnia około 30 000 obrotów na minutę.

Moc

Kolejny niezwykle istotny parametr. Moc frezarki mówi o wydajności danego urządzenia, a także o tym, z jaką siłą będzie pracować frez. Moc należy też dobrać do manicure’u, jaki wykonujesz najczęściej. Do ściągania i spiłowywania wyłącznie manicure’u hybrydowego nie musisz kupować bardzo mocnej frezarki. W tym wypadku świetnie sprawdzi się nawet urządzenie o mocy około 35 W. Planujesz korzystać z frezarki do tworzenia i ściągania manicure’u żelowego lub akrylowego? Wówczas wybrana frezarka powinna być mocniejsza. Najlepiej, aby miała moc około 40-45 W lub większą.

Typ frezów

Każda frezarka wyposażona jest w zestaw frezów, służących do polerowania, piłowania, ścierania, skracania, a także wycinania skórek. Tutaj nie bez znaczenia będzie też rodzaj frezów. Do wyboru masz frezy ceramiczne, diamentowe, filcowe, kamienne oraz próżniowe. Jakie będą najlepsze? Poniżej dokładniej omawiamy ich poszczególne rodzaje.
  • Frezy ceramiczne - to frezy wykonane z tlenku cyrkonu. Są bardzo wytrzymałe, a także odporne na wszelkie pęknięcia czy uszkodzenia mechaniczne. Są wygodne w użyciu, ponieważ nie powodują drgań podczas pracy. Ponadto nie nagrzewają się, co zapewnia duży komfort użytkowania. To frezy idealne do długiej pracy. Nadają się świetnie do pracy z akrylem i żelem.
  • Frezy diamentowe - to jedne z najpopularniejszych i najczęściej stosowanych frezów do paznokci. Są wykonane z hartowanej stali nierdzewnej. Frezy diamentowe są jeszcze wytrzymalsze niż te ceramiczne. Świetnie nadają się do mocnych frezarek – mogą pracować nawet z tym sprzętem, który oferuje 85 000 obrotów na minutę. Świetnie nadają się do opracowywania każdego rodzaju manicure’u i pedicure’u, a także do skórek. Ponadto są łatwe w czyszczeniu.
  • Frezy filcowe - przydają się każdemu, ponieważ służą do polerowania płytki paznokcia. Jeśli zatem kupiona frezarka ma też w zestawie frezy filcowe, to można ocenić to wyłącznie na plus – nie musicie już kupować ich dodatkowo, a więc wydawać dodatkowej gotówki.
  • Frezy kamienne - wykonane z tlenku glinu. Służą do matowienia płytki, jej wygładzania, skracania, ale świetnie sprawdzają się też do piłowania i wygładzania zrogowaceń na stopach, np. podczas wykonywania pedicure’u. Ponadto można używać ich także na mokro. Będą więc niezbędne w gabinetach kosmetycznych, gdzie regularnie wykonuje się pedicure.
  • Frezy próżniowe - również służą do opracowywania zrogowaceń na stopach. Będą więc niezbędne w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych.

Zasilanie

Najwięcej frezarek dostępnych na rynku ma zasilanie sieciowe – aby korzystać z takiego sprzętu, należy więc podłączyć go kablem do gniazdka. Jeśli używacie frezarki w domu lub gabinecie kosmetycznym, to takie rozwiązanie jak najbardziej się sprawdzi.
Problem może pojawić się wtedy, kiedy będziecie dojeżdżać z frezarką do klientek – wówczas dobrze byłoby poszukać frezarki z zasilaniem na baterie.

Kierunek obrotu

Najlepiej, aby wybrana frezarka miała możliwość regulacji kierunku obrotu w prawo i w lewo.

Regulacja mocy

Każda dobra frezarka powinna mieć możliwość regulacji mocy pracy – zwłaszcza jeśli mówimy o frezarce przeznaczonej typowo do gabinetu kosmetycznego, gdzie nierzadko używa się bardzo mocnych urządzeń.

Wielkość i waga

Lekka i niewielka frezarka to wygodna frezarka. Przed kupnem sprzętu zwróć więc uwagę na ten parametr. I pamiętaj – frezarki, które niewiele ważą i są poręczne, będą idealne w podróży, np. jeśli dojeżdżasz do klientek.

Włączanie pedałem

To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ opracowując płytkę, ręce są zajęte. Dzięki frezarce, która jest włączana i wyłączana pedałem nożnym, nie trzeba wszystkiego odstawiać, aby uruchomić urządzenie.

Polecane frezarki – przegląd najlepszych modeli

Szukasz najlepszej frezarki? Zerknij poniżej – przygotowaliśmy zestawienie polecanych frezarek do paznokci. Wszystkie z prezentowanych tu urządzeń zyskały wiele pozytywnych opinii zadowolonych klientów, więc zdecydowanie warto rozważyć ich zakup.
NeoNail, Frezarka Mini 12 W
NeoNail, Frezarka JSDA Nail Drill JD 500 35 W 
Frezarka ACTIV JD500
Semilac, Frezarka 65 W
NeoNail, Frezarka Nail Drill ONE TOUCH 21 W
NeoNail, Frezarka JSDA Nail Drill JD 700 35 W
NeoNail, Frezarka Nail Drill NN S12 12 V
Mamy nadzieję, że dzięki naszemu powyższemu poradnikowi wybór odpowiedniej frezarki stanie się dla was o wiele prostszy. I pamiętajcie – kupując sprzęt, dobierzcie go przede wszystkim do swoich potrzeb. Nie ma sensu inwestować w bardzo drogie i profesjonalne urządzenie tylko wtedy, kiedy używacie frezarki na własny domowy użytek.
A wy, wykonując manicure i pedicure, korzystacie z frezarki?
Zdjęcie: friends_stock/Envato Elements
Autor: Redakcja Ceneo