Data modyfikacji:

Przeszczep brwi – cena

To zabieg, który staje się coraz bardziej popularny i decydują się na niego zarówno kobiety, jak i mężczyźni – chodzi o przeszczep brwi. Ceny zabiegu może być naprawdę różne. Ale na jaką kwotę należy się przygotować? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule. W naszym poradniku podpowiemy także, jak wygląda przeszczep brwi i kiedy warto się na niego zdecydować. Zapraszamy do lektury!
przeszczep brwi

Przeszczep brwi – cena. Jak wygląda przeszczep brwi i kiedy się go wykonuje? Wszystko o zabiegu

Chcesz wiedzieć, jak wygląda przeszczep brwi? Cena tego zabiegu nie jest niska, ale efekty mogą być spektakularne. Wszystko o cenie przeszczepu brwi znajdziesz w dalszej części artykułu. W tej części skupimy się na tym, aby dokładnie wyjaśnić, jak wygląda i czym jest przeszczep brwi. Czytaj dalej i dowiedz się więcej o samym zabiegu.

Przeszczep brwi – co to za zabieg i jak wygląda?

Niektóre osoby borykają się z bardzo przerzedzonymi brwiami lub nawet niemalże całkowitym ich brakiem. Taki problem wpływa na nasz wygląd, a nierzadko także i samopoczucie. Jego rozwiązaniem może okazać się przeszczep brwi. Zabieg polega na transplantacji, pobraniu włosów z okolic szyi czy ucha i wszczepienia ich w brwi. Dlaczego akurat stamtąd? Ponieważ włosy w tej okolicy najbardziej przypominają włosy na brwiach. Metoda ta nazywana jest FUE.
Jak wygląda sam zabieg? Oczywiście sam przeszczep poprzedzony jest konsultacją lekarską. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Jest on całkowicie bezbolesny i bardzo mało inwazyjny. Cały zabieg trwa zazwyczaj od 2 do 3 godzin. Warto dodać, że przeszczep wykonuje się manualnie, co oznacza, że każdy włosek transplantuje się ręcznie przy użyciu bardzo cienkich igieł.

Przeszczep brwi – efekty

Efekt przeszczepu brwi zauważysz już po zabiegu, natomiast przez okres następnego roku brwi będą nabierać odpowiedniego kształtu i grubości. Efekt zabiegu jest trwały i bardzo naturalny. Pacjent zyskuje po zabiegu nowe brwi, które normalnie rosną i są trwałe. Ponadto po takim przeszczepie nie pozostają blizny ani żadne inne ślady. Warto dodać, że zaraz po zabiegu łuki brwiowe mogą być przez kilka dni zaczerwienione. Rekonwalescencja potrwa jednak maksymalnie kilka dni.

Przeszczep brwi u mężczyzn

Tak jak już wspominaliśmy, z przeszczepu brwi mogą skorzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Przeszczep brwi – kto go wykonuje?

Przeszczep brwi zawsze powinien być wykonywany przez lekarza medycyny estetycznej lub chirurga plastyka.

Przeszczep brwi – jak dbać o brwi po zabiegu?

Tutaj radzimy słuchać się rad lekarza. To właśnie jego należy zapytać, jak dbać o brwi oraz czy po zabiegu można korzystać z popularnych zabiegów kosmetycznych, takich jak henna, regulacja czy laminacja brwi.

Przeszczep brwi – cena. Ile kosztuje przeszczep brwi?

Chcesz wykonać przeszczep brwi? Cennik może różnić się w zależności od miejscowości, województwa czy nawet kliniki, w której wykonasz zabieg. Cena zabiegu zazwyczaj waha się od 3 do 10 tysięcy złotych. Skąd tak duża rozbieżność? Tak jak pisaliśmy – zależy to od miasta, renomy danej kliniki, ale także od tego, ile włosków podczas przeszczepu będzie trzeba przeszczepić. Jeśli masz swoje brwi, ale są one przerzedzone, to cena może być niższa. Z kolei u osób, które brwi praktycznie nie mają, cena z pewnością wzrośnie.
Pamiętaj jednak, aby cena nigdy nie była jedynym wyznacznikiem tego, gdzie wykonasz zabieg. Dokładnie sprawdź opinie o danej klinice. Potwierdź, czy osoby wykonujące zabieg znają się na tej metodzie i czy rzeczywiście są lekarzami. Zobacz zdjęcia ich pacjentów. Taki research jest bardzo ważny przed wybraniem odpowiedniej kliniki.
Zdjęcie: Envato Elements
Klaudia Borycka
Klaudia Borycka

Najczęściej pisze o modzie, najnowszych trendach, biżuterii i kosmetykach. Uwielbia podróże do Włoch oraz azjatycką kuchnię. Oprócz pracy w redakcji prowadzi też własną markę kolorowej ręcznie robionej biżuterii POLIMERY Jewellery.