Data modyfikacji:

Ranking szczoteczek sonicznych 2022 – jak wybrać tę najlepszą?

Byłoby cudownie, gdyby zdrowie naszych zębów zależało tylko od częstotliwości ich mycia. Niestety tak nie jest – liczy się także to, jakich akcesoriów używamy. W ostatnich latach wielką popularność zdobywają szczoteczki soniczne. Koniecznie zerknij, na czym polega ich działanie i na co zwrócić uwagę, by wybrać najlepszy model. Dla ułatwienia przygotowaliśmy również ranking szczoteczek sonicznych 2022.

Szczoteczki soniczne – na czym polega ich działanie?

Wiele osób zastanawia się, czym właściwie różnią się od siebie szczoteczki elektryczne oraz o wiele bardziej polecane szczoteczki soniczne. Otóż różnica polega na rodzaju ruchów. Modele elektryczne pracują w oparciu o ruchy obrotowe, z kolei szczoteczki soniczne – o ruchy wymiatające.

To właśnie te drugie są uznawane przez wielu dentystów za bardziej skuteczne i dokładniejsze.

Kolejna różnica polega na szybkości ruchów – o ile szczoteczki elektryczne wykonują ich około 10  tysięcy ruchów na minutę, o tyle najlepsze szczoteczki soniczne pracują już z prędkością nawet 60 czy 90 tysięcy ruchów/min.

Najlepsza szczoteczka soniczna – czym się charakteryzuje?

Zanim przejdziesz do rankingu szczoteczek sonicznych, koniecznie przeczytaj, które ich cechy są najbardziej polecane:
  • Liczba drgań
Zasada jest prosta: im więcej ruchów na minutę będzie wykonywała szczoteczka, tym lepiej dla twoich zębów. Najlepsze szczoteczki soniczne mogą wykonywać ich nawet blisko 100 tysięcy na minutę!
  • Liczba programów
Najbardziej polecane szczoteczki soniczne mają zazwyczaj kilka programów. Wśród nich można wymienić program zwykły, czyli czyszczący, program do wybielania zębów (pracująca w tym trybie szczoteczka wykonuje maksymalną liczbę ruchów na minutę), program do polerowania i wygładzania zębów, a także opcję delikatnego masażu dziąseł czy łagodnego mycia. Ten ostatni zalecany jest np. w przypadku osób, które cierpią na różnego rodzaju choroby przyzębia.
  • Timer
Jak zauważysz, wiele modeli z naszego rankingu szczoteczek sonicznych ma wbudowany timer. To bardzo przydatna funkcja – timer informuje nie tylko o tym, kiedy należy zakończyć mycie zębów, ale też o tym, kiedy trzeba przejść do kolejnej „ćwiartki” jamy ustnej.
  • Czujnik nacisku
Jeśli masz tendencje do zbyt intensywnego przyciskania szczoteczki do zębów, koniecznie poszukaj modelu z wbudowanym czujnikiem nacisku. Kiedy się zapomnisz i urządzenie nie będzie mogło optymalnie pracować, poinformuje cię o tym. Warto pamiętać, że funkcja ta nie tylko pozytywnie wpływa na jakość czyszczenia, ale również pozwala chronić dziąsła.
  • Kilka rodzajów końcówek
To bardzo ważne! Najlepsze szczoteczki soniczne mają aż kilka rodzajów końcówek, dzięki którym można maksymalnie dopasować urządzenie do swoich potrzeb. Upewnij się, że wybrany model ma takie końcówki jak ta do wybielania zębów, codziennego stosowania czy antybakteryjna.


Ranking szczoteczek sonicznych 2022: wybierz spośród najlepszych

Jak widzisz, szczoteczka soniczna to świetny wybór, jeśli tylko chcesz dbać o swoje żeby najlepiej, jak to możliwe. Pozostaje tylko pytanie, którą wybrać – w tym pomoże ci już jednak nasz ranking szczoteczek sonicznych 2022:
Oczywiście nie musisz kupować pierwszego z sugerowanych produktów. Aby mieć pewność, że urządzenie będzie doskonale przystosowane do twoich potrzeb, na początek wybierz kilka odkurzaczy, a potem przeczytaj opis każdego z nich. W dokonaniu wyboru i zakupie najlepszego odkurzacza do wągrów pomogą ci również oceny oraz komentarze użytkowników Ceneo.pl – zajrzyj zatem i do tej zakładki.
Robert Wojtaś
Robert Wojtaś

Absolwent Akademii Morskiej i pasjonat motoryzacji. W wolnym czasie czyta, tworzy własne meble i podróżuje z dwoma fantastycznymi synami oraz żoną. Uwielbia eksperymentować w kuchni, poznawać nowe miejsca i spędzać wieczory filmowe w gronie stałych przyjaciół.