Data publikacji:

Rzadka grzywka – komu pasuje? Jak zrobić rzadką grzywkę?

Rzadka grzywka rodem z Korei to prawdziwy hit ostatnich lat. Ponieważ wygląda bardzo naturalnie i subtelnie, dodaje twarzy dziewczęcego uroku. Ten rodzaj grzywki jest bardzo łatwy do codziennego układania i nie wymaga wiele uwagi, choć zależy to od rodzaju włosa. Jeżeli czujesz się pewnie z nożyczkami, możesz pokusić się o samodzielne wykonanie tej fryzury – to bardzo proste! Jeśli wolisz oddać się w ręce profesjonalisty, zetnie ją dla ciebie każdy fryzjer. Pamiętaj jednak, że nie pasuje ona każdemu, więc dowiedz się najpierw, czy to fryzura dla ciebie.
rzadka grzywka

Rzadka grzywka – co to za fryzura?

Co to jest rzadka grzywka? To modna ostatnimi czasy fryzura, która przywędrowała do nas z Korei. Jej znakiem rozpoznawczym są przypominające firankę włoski oraz prześwitujące przez nie czoło oraz brwi.
Ten typ grzywki, ze względu na swój subtelny charakter, podkreśla dziewczęce cechy twarzy i sprawia niezwykle naturalne wrażenie. Co ważne, pasuje osobom, dla których gęsta grzywka jest zbyt ciężka i wyrazista.

Komu pasuje bardzo rzadka grzywka?

Chociaż rzadka grzywka układana na boki lub na prosto prezentuje się naprawdę ciekawie, zła wiadomość jest taka, że nie pasuje ona każdemu. Przede wszystkim pożądanego efektu nie uzyskasz, jeśli twoje włosy są zbyt jasne. Wówczas nie będzie możliwie uzyskanie kontrastu, na którym opiera się cały sukces tej fryzury.
Jak powinny zatem wyglądać twoje włosy, jeśli marzysz o grzywce, która jest prosta i rzadka? Powinny być ciemne, najlepiej czarne lub ciemnobrązowe, a ponadto proste. Ważne jest, by się nie kręciły i nie falowały. Krótko mówiąc, włosy idealne do przerzedzonej grzywki muszą przypominać kosmyki Koreanek, które stworzyły tę fryzurę.
Nie każdy wie, że istnieją również wariacje na temat tego rodzaju grzywki, a jedną z nich jest jej wersja kręcona. Uzyskuje się ją przy pomocy lokówki. Jest ona jednak zdecydowanie mniej popularna.
Do jakiej twarzy pasuje rzadka grzywka? Dobrze będą wyglądały w niej kobiety o twarzy trójkątnej, owalnej lub przypominającej serce, natomiast niekorzystna będzie dla twarzy kwadratowej lub okrągłej.

Jak ściąć grzywkę, która jest rzadka?

Jeżeli planujesz samodzielnie obciąć rzadką grzywkę, masz sporą szansę na świetny efekt, gdyż to wcale nie jest trudne. Możesz to zrobić na kilka sposobów.
Żeby uzyskać prostą rzadką grzywkę, musisz zebrać trójkątną część włosów z przodu głowy, a resztę schować za uszy. Zepnij pasmo szeroką spinką, idealna będzie klamra fryzjerska. Następnie przekręć spinkę wraz z włosami wokół własnej osi. Zetnij zebrane włosy na kształt trójkąta z wierzchołkiem na górze – dzięki temu gotowa grzywka będzie się dobrze układała.
Jeśli marzysz o rzadkiej grzywce na boki, podziel włosy na trzy części. Środkową zetnij do długości zakrywającej brwi, po puszczeniu powinna unieść się na pożądaną długość. Boczne pasma musisz natomiast ściąć pod skosem aż do uzyskania pożądanego efektu kurtyny.

Rzadka grzywka na prosto lub na boki– układanie na co dzień

Rzadka grzywka układana na prosto zyska objętość, jeśli użyjesz wałków do loków, które założysz u nasady. Podobny efekt osiągniesz, korzystając z okrągłej szczotki do modelowania. Pamiętaj, żeby wałki zakładać wyłącznie na suche włosy.
Grzywka, która jest rzadka i ułożona na boki, wymaga nieco innej stylizacji, w tym przypadku lepiej sprawdzą się prostownice i kosmetyki wygładzające. Odpowiednio wymodelowana i przeczesana grzebieniem grzywka będzie pięknie rozchodzić się na boki.
Najlepszy sposób na układanie swojej grzywki znajdziesz sama metodą prób i błędów. Niektórym kobietom dla uzyskania wymarzonego efektu wystarczy przeczesanie mokrej grzywki grzebieniem. Zależy to jednak od cięcia, a przede wszystkim od typu włosów oraz ich podatności na stylizację.
Zdjęcie: Envato Elements
Natalia Dymarczyk
Natalia Dymarczyk

Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Miłośniczka bliskich i dalekich wędrówek, po których chętnie zasiada do klawiatury. Lubi pisać o rodzicielstwie, aktywności i życiu codziennym