Data publikacji:

Spalone włosy po keratynowym prostowaniu: jak sobie z nimi poradzić?

Kto nie marzy o pięknych, zdrowych i lśniących włosach? Na kondycję kosmyków duży wpływ ma codzienna pielęgnacja, ale nie bez znaczenia pozostają też regularne wizyty u fryzjera. Panie, które chciałyby dodatkowo odżywić włosy, często decydują się na keratynowe prostowanie. Prawidłowo przeprowadzony zabieg sprawia, że efekty są spektakularne. Co jednak zrobić, gdy coś poszło nie tak? Czy spalone włosy po keratynowym prostowaniu to częsta sytuacja? Jak pielęgnować kosmyki po zabiegu? Odpowiedzi czekają poniżej – sprawdź!
spalone włosy po kreatynowym prostowaniu

Keratynowe prostowanie włosów – zasady zabiegu

Keratynowe prostowanie włosów to zabieg, który w ostatnich latach cieszy się sporą popularnością. Podczas jego przeprowadzania nakłada się na włosy profesjonalny preparat z dużą ilością keratyny. W następnym kroku należy nagrzać żelazko fryzjerskie do ponad 200 stopni Celsjusza i wprasować ten środek w otwarte łuski włosów. Po zabiegu łuski się zamykają, a włosy zostają dogłębnie odżywione.
Po keratynowym prostowaniu kosmyki powinny być sprężyste, wygładzone, lśniące i sypkie. Zabieg poleca się w szczególności tym osobom, które zmagają się z puszącymi oraz wypadającymi włosami. To bowiem niedobory keratyny sprawiają, że kosmyki się nie układają, są suche, matowe, a końcówki rozdwojone.
Spalone włosy po keratynowym prostowaniu nigdy nie powinny mieć miejsca w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Jeśli decydujesz się na ten zabieg pierwszy raz, sprawdź koniecznie opinie oraz zobacz, czy osoba zajmująca się Twoją fryzurą posiada odpowiednie certyfikaty. Na powodzenie zabiegu wpływa technika pracy oraz wysokiej jakości produkty – jeśli te dwa elementy zostaną spełnione, to keratynowe prostowanie powinno zakończyć się powodzeniem.

Spalone włosy po keratynowym prostowaniu – po czym poznać?

Jak wyglądają zniszczone i spalone włosy po keratynowym prostowaniu? To, że zabieg został źle przeprowadzony, widać od razu. Przede wszystkim kosmyki na początku mogą być oklapnięte i zbyt ciężkie. 
A jak wyglądają spalone włosy? Jeśli do tego doszło, to będą one jeszcze bardziej szorstkie, matowe, postrzępione i może dojść nawet do ich zwiększonej łamliwości. Co należy zrobić? Przede wszystkim od razu reklamować usługę, zażądać zwrotu kosztów i próbować naprawiać szkody.
Trzeba pamiętać, że efekt keratynowego prostowania utrzymuje się nawet do kilku tygodni, a jeśli włosy zostały zniszczone, to problem zostanie na dłużej. W pierwszej kolejności należy więc zadbać o odpowiednie nawilżenie i odżywienie włosów. Można zwrócić się o pomoc do zaufanego fryzjera, który przeprowadzi profesjonalne zabiegi nawilżające.

Jak pielęgnować włosy po keratynowym prostowaniu?

Często jest tak, że kobiety same psują efekt keratynowego prostowania włosów. Jakie praktyki sprawią, że kosmyki zostaną zniszczone? Bezpośrednio po zabiegu nie należy myć głowy przez co najmniej 2–3 dni. Niewskazane jest również ugniatanie włosów czy też spinanie ich w bardzo ciasny kucyk.
A czy można prostować włosy po keratynowym prostowaniu? Fryzjerzy także tego nie rekomendują, ponieważ może dojść do zniszczenia kosmyków. Warto powstrzymywać się również od suszenia włosów suszarką. Głowę lepiej umyć wcześniej i pozwolić jej samoistnie wyschnąć.
Warto zwracać również uwagę na składy stosowanych kosmetyków. Idealnie, jeśli szampon, którego używasz po keratynowym prostowaniu, nie będzie zawierać alkoholu, SLS-ów czy parabenów. Tak silne środki myjące wpłyną na rozmywanie się keratyny z kosmyków, więc efekt nie utrzyma się długo. Aby cieszyć się zdrowymi i pięknymi włosami po zabiegu, warto postawić na minimalistyczną, odżywczą pielęgnację i zawsze korzystać z usług profesjonalnych salonów fryzjerskich!
Zdjęcie: Envato Elements
Autor: Anna Mlonka