Data modyfikacji:

Jaki dobry i sprawdzony krem na naczynka wybrać?

Rumień, podrażnienia, uczucie gorąca, pajączki – oto wyznaczniki cery naczynkowej. Jej posiadaczki poszukują sposobów na to, by przywrócić jej zdrowy koloryt, a sobie samym komfort. Jak dbać o cerę naczynkową na co dzień? Jednym ze sposobów jest właściwie dobrany, sprawdzony krem na naczynka. Podpowiadamy, który sprawdzi się najlepiej.

krem na naczynka

Twoja skóra często się czerwieni i piecze? Zauważasz popękane naczynka? Oznacza to, że możesz być właścicielką cery naczynkowej. Aby wyglądała zdrowo i promiennie, powinnaś pielęgnować ją za pomocą specjalnych kosmetyków. Dziś radzimy, jakich rzeczy nie należy fundować skórze skłonnej do rumienia, a także jak wybrać najlepszy krem na naczynka, który wzmocni ją i zregeneruje!

Cera naczynkowa – cechy

Cerę naczynkową bardzo łatwo rozpoznać – zwykle nie trzeba się jej nawet zanadto przyglądać. Wyróżnia ją skłonność do rumienia, którego powodem jest płytkie unaczynienie, a także cienkość skóry. Cera naczynkowa jest delikatna i podatna na podrażnienia – szybko reaguje na czynniki atmosferyczne, jak i źle dobrane kosmetyki. Charakterystyczne jest również to, że cera naczyniowa nabiera rumieńca na skutek spożycia alkoholu lub pikantnej przyprawy.

Prawdziwą zmorą posiadaczek cer naczyniowych są tzw. pajączki. Za pieszczotliwą nazwą kryją się widoczne popękane naczynia krwionośne. W skrajnych przypadkach mogą tworzyć one gęstą siatkę, która nadaje cerze trwały, czerwonawy odcień.

Czego nie lubi cera naczynkowa?

Delikatny rumieniec jest uroczy i pożądany przez większość kobiet. Niestety, cera naczynkowa wiąże się z niekontrolowanym zaczerwienieniem, które po prostu nie wygląda dobrze. Czego unikać, aby nie powodować zaognienia rumienia? Skóra naczynkowa bardzo źle reaguje na:

  • drażniące, źle dobrane kosmetyki, zwłaszcza te o działaniu wysuszającym,
  • mróz i wiatr,
  • nadmierną ekspozycję na promienie UV,
  • alkohol,
  • pikantne potrawy,
  • odwodnienie.

Jak dbać o cerę naczynkową? Najważniejsze zasady

Jeśli masz cerę naczynkową, musisz poświęcić jej dostatecznie dużo uwagi, by wyglądała zdrowo i promiennie. Oto, co możesz zrobić, by zapomnieć o uciążliwym rumieniu i pajączkach:

  • stosuj kosmetyki dedykowane twojej skórze, w tym krem na naczynka na twarzy,
  • chroń skórę przed działaniem czynników atmosferycznych. Zimą nie zapominaj o ochronnym kremie, zaś latem – o filtrze UV,
  • unikaj alkoholu i ostrych potraw. W ich miejscu powinny znaleźć się świeże warzywa, owoce, produkty z pełnego ziarna, źródła kwasów omega, soki oraz woda mineralna.

Pielęgnacja skóry naczynkowej

Codzienna domowa pielęgnacja to klucz do sukcesu. Każdy z jej etapów powinien być przystosowany do specyficznych wymagań delikatnej skóry naczynkowej. Dobierz więc dedykowany płyn micelarny, żel myjący, tonik oraz krem na naczynka. Warto zainwestować także w serum dla cery naczyniowej.

W kosmetykach pielęgnacyjnych poszukuj przede wszystkim składników, które wzmacniają delikatną cerę naczyniową. Są to:

  • witaminy C i K,
  • wyciąg z arniki,
  • wyciąg z kasztanowca,
  • wyciąg z ruszczyka,
  • alantoina,
  • skrzyp polny.

Powyższe substancje działają łagodząco i wspomagają regenerację oraz co istotne, uszczelniają naczynia krwionośne. Dzięki nim mikroskopijne żyłki przebiegające pod skórą stają się mocniejsze i nie pękają.

Krem na naczynka – ranking produktów

Dobór dobrego kremu na naczynka często stwarza problemu. Tego rodzaju kosmetyki można znaleźć zarówno na niskich, jak i na wysokich półkach cenowych. W takim razie, czym kierować się podczas zakupów? Sprawdziliśmy opinie internautek na temat popularnych kremów na naczynka. Sprawdź, którym z nich warto zaufać.

Dermedic Angio Preventi T-Capilar, kojący krem na naczynka

Ten dobry krem na naczynka cieszy się ogromną popularnością. Może być stosowany zarówno na cerę naczyniową, jak i z trądzikiem różowatym. Angio Preventi T-Capilar zmniejsza zaczerwienienie i obrzęk, łagodzi podrażnienia, likwiduje uczucie napięcia. Daje również miły efekt chłodzenia.

Pharmaceris N CAPINON K 1%, krem na naczynka z witaminą K

Krem zawiera 1% witaminę K, która rewelacyjnie uszczelnia kruche naczynka. Likwiduje rumień i podrażnienie, a także wspomaga regenerację skóry. N CAPINON K 1% działa również nawilżająco i ujędrniająco.

Avene Antirougeurs Fort, krem na naczynka

Opinie o tym kremie na naczynka mówią same za siebie. To prawdziwy pogromca rumienia. Dzięki zawartości wyciągu z ruszczyka, doskonale wzmacnia naczynka i poprawia mikrokrążenie. Szybko przynosi uczucie ukojenia i głębokiego odżywienia skóry.

SesDerma Azelac, krem na naczynka

To krem na naczynka z witaminą E oraz azeloglicyną, dzięki czemu może być stosowany również w przypadku trądziku różowatego. Delikatnie oczyszcza skórę, przeciwdziała zaskórnikom i rumieniowi.

Kremy maskujące na naczynka

Osobną kategorią kremów na naczynka, o których należy wspomnieć, są kremy korygujące. To kosmetyki zawierające domieszkę zielonego pigmentu, który skutecznie neutralizuje czerwony odcień pajączków oraz rumieńców. Takich kosmetyków warto poszukiwać wśród kremów CC. Oczywiście, prócz pigmentu, zawierają one również składniki pielęgnacyjne, poprawiające stan cery naczynkowej. Zielony krem na naczynka rewelacyjnie sprawdzi się w codziennym makijażu.

Krem na naczynka – podsumowanie

dealny krem na naczynka to ten, który działa kojąco, niweluje rumień i uszczelnia delikatne naczynia krwionośne. Jeśli chcesz zadbać o swoją cerę naczyniową, wybierz któryś z zaproponowanych przez nas produktów. Na pewno pomogą!