Data publikacji:

Srebrna płukanka na ciemne włosy – jak stosować? Jaką srebrną płukankę na ciemne włosy wybrać?

Lśniące, pełne energii i blasku włosy to prawdziwy atrybut piękna i niezwykle pożądany stan, zwłaszcza u kobiet. Dostępnych jest wiele kosmetyków, jak i mieszanin domowej roboty, dzięki którym wpłynąć można nie tylko na wzmocnienie włosów, regenerację i pomoc w odzyskaniu blasku, ale również na ich kolor, odcień, nadanie refleksów lub uzyskanie innych ciekawych efektów. W przypadku gdy nie ma zbyt wiele wolnego czasu, a fryzjer nie dysponuje wolnym i dogodnym terminem, z pomocą przychodzi różowa, niebieska czy srebrna płukanka. Na ciemne włosy, różne odcienie blondu i pozostałe kolory nałożona we właściwy sposób może przynieść ciekawy efekt. Jak stosować płukanki i czym właściwie są?
srebrna płukanka na ciemne włosy

Czym jest płukanka do włosów?

Płukanka do włosów to preparat zawierający wodę oraz określone składniki aktywne zawarte w różnych proporcjach i stężeniach. Tego typu mikstury mogą mieć działanie odżywiające, wzmacniające i regenerujące włosy lub stanowić pomoc w odświeżaniu koloru pomiędzy właściwymi koloryzacjami. Niektóre płukanki mogą również podbijać i podkreślać już istniejący kolor, dodając mu jednocześnie ciekawych i nietuzinkowych refleksów. W taki sposób działa np. płukanka srebrna na ciemne włosy, która ogólnie polecana jest do włosów blond, z których pożądane jest wybicie żółtych odcieni i nadanie chłodnego i wyrazistego koloru.
Płukanki do włosów występują w postaci gotowych produktów dostępnych niemal we wszystkich sklepach kosmetycznych i popularnych drogeriach. Można również z powodzeniem wykonać je w zaciszu domowym z produktów znajdujących się niemal w każdym gospodarstwie domowym. Są to takie artykuły jak ocet jabłkowy czy kawa. Dostępne są również płukanki ekskluzywne, zawierające w swoich składach dodatkowe substancje odbudowujące i wzmacniające włosy, a ich zastosowanie z powodzeniem przyrównać można do użycia skoncentrowanej maski lub skorzystania z profesjonalnego zabiegu pielęgnacyjnego.

Bezpieczne i odważne płukanki do włosów

Wśród produktów cieszących się największym powodzeniem znaleźć można płukanki różowe, fioletowe, niebieskie i srebrne. I chociaż poszczególne ich kolory przeznaczone są do konkretnych kolorów włosów, nic nie stoi na przeszkodzie, by zastosować je w sposób dowolny. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie nieoczywistego efektu, dzięki czemu włosy będą wyglądały interesująco, inaczej i spektakularnie, a jednocześnie zyskają odżywienie i nawilżenie.
Popularnym produktem jest płukanka do włosów w kolorze różowym, która w zależności od ilości zastosowanego produktu i czasu oddziaływania na włosy, może nadać lekkiej różowej poświaty lub zabarwić włosy na mocno truskawkowy kolor, utrzymujący się do kilku myć. To ciekawa propozycja zwłaszcza na miesiące letnie i wakacyjne. Tego typu produkty dedykowane są włosom blond oraz rozjaśnianym. Oczywiście na rynku dostępne są również bardziej szalone kolory, jak czerwień czy zieleń. To dobre opcje dla osób, które chciałyby zaszaleć, ale nie chcą decydować się na koloryzację trwałą.

Dla kogo przeznaczona jest płukanka niebieska?

Zadaniem niebieskiej płukanki do włosów jest niwelowanie niechcianych odcieni rudości i miedzi, z którymi często borykają się szatynki. W przypadku gdy włosy brązowe były wcześniej rozjaśniane, może przebijać przez zastosowaną koloryzację ciepły i nieestetyczny odcień. Aby kolor odzyskał swój chłodny kolor, a włosy stały się lśniące, pełne blasku i jednolite kolorystycznie, raz w tygodniu warto pokusić się o zastosowanie płukanki w kolorze niebieskim.
Podobny efekt uzyskać można, dodając do stosowanego na co dzień szamponu lub odżywki błękitu metylenowego. Taka kuracja z pewnością pomoże utrzymać efekt chłodnego brązu jak z salonu na dłużej, pozbywając się odcieni pomarańczowych i niesfornych rudości.

Fioletowa i srebrna płukanka na ciemne włosy i odcienie blond

Włosy blond po rozjaśnianiu i dekoloryzacji wymagają ochładzania koloru i pozbywania się nawracających żółtych odcieni, a nawet rudości. Prawdziwym antidotum na ten stan jest płukanka fioletowa lub srebrna. W przypadku fioletu należy jednak uważać, gdyż zawarte w nim barwniki mogą zabarwić włosy rozjaśniane na odcień szary lub fioletowy. Aby uzyskać pożądany efekt, można też do używanego na co dzień szamponu dodać kilku kropel gencjany.
Opcją bezpieczniejszą i dodającą jednocześnie blasku oraz rozświetlenia jest płukanka srebrna, która nie zabarwi włosów, a sprawi, że blond stanie się perlisty i nabierze chłodnego, pożądanego odcienia. Srebrna płukanka na ciemne włosy, w tym blond lub w odcieniach szarości, to równie dobra opcja. Produkt ochłodzi kolor, nadając mu jednocześnie pięknie lśniących refleksów. To również dobra propozycja dla włosów nierozjaśnianych, w odcieniach ciemnego blondu. Srebrna płukanka do włosów doskonale sprawdzi się również u osób, które mają włosy siwe i chcą dodatkowo dodać im blasku i ciekawego, trójwymiarowego efektu.  
Płukankę stosuje się na mokre włosy. Po rozcieńczeniu preparatu w wodzie, zgodnie z instrukcją zamieszczoną na opakowaniu, należy zanurzyć włosy na 2–3 minuty, po czym spłukać, wysuszyć i ułożyć jak zwykle. Dla zintensyfikowania efektu lub wzmocnienia koloru, do roztworu należy dodać większą ilość płukanki.
Zdjęcie: vadymvdrobot/Envato Elements
Autor: Redakcja Ceneo