Data publikacji:

Szampon do włosów farbowanych – ranking. Jaki szampon do włosów farbowanych jest najlepszy?

Głównym zadaniem szamponów jest oczyszczenie owłosionej skóry głowy. Jednak pewnym standardem stało się, aby preparaty te były wzbogacane w substancje odżywcze lub chroniące np. kolor włosów farbowanych. Dzięki temu oprócz oczyszczania działają też korzystnie na włosy, zapobiegając przedwczesnemu wypłukiwaniu się koloru z kosmyków. Warto do codziennej pielęgnacji włączyć odpowiedni szampon do włosów farbowanych. Nie wiesz, jaki szampon do włosów farbowanych będzie najlepszy? Zapraszamy do zapoznania się z naszym rankingiem szamponów do włosów farbowanych! Na pewno znajdziesz produkt odpowiedni dla siebie!
szampon do włosów farbowanych
Odpowiednio dobrana pielęgnacja po zabiegu koloryzacji jest kluczowa, jeśli chcesz jak najdłużej cieszyć się intensywnym, pełnym blasku kolorem swoich włosów. Każdy z kolorów będzie wymagał nieco innej pielęgnacji. Jaki szampon do włosów farbowanych blond? W pielęgnacji włosów blond jest zazwyczaj ochładzany przez zastosowanie np. szamponów z pigmentem fioletu. Brązy z kolei są pielęgnowana preparatami posiadającymi w składzie ciemne odcienie, np. z orzecha włoskiego. Niezależnie od koloru włosów, każdy z nich po koloryzacji wymaga regeneracji, domknięcia łusek włosa oraz odpowiedniej ilości emolientów, tworzących na włosie warstwę ochronną. Poniżej przedstawiamy nasz ranking szamponów do włosów farbowanych.

6. Joanna, Tradycyjna receptura żółtko, Pielęgnujący szampon do włosów farbowanych

Ranking otwiera tani, dobry szampon do włosów farbowanych. Inspiracją do stworzenia szamponu była stara medycyna ludowa. W składzie szamponu znajdziemy naturalne ekstrakty, żółtko jaj, kiełki pszenicy. Dzięki temu skóra głowy zostaje dokładnie oczyszczona, a włosy pozostają nawilżone, lśniące oraz posiadają intensywny kolor, mimo częstego mycia włosów. Jest to produkt, który warto przetestować w swojej codziennej pielęgnacji.

5. Joico K-Pak Color Therapy, Szampon do włosów farbowanych

Na piątym miejscu rankingu znalazł się profesjonalny szampon fryzjerski do włosów farbowanych. W szamponie zastosowano innowacyjne technologie. Przykładem jest New Smart Release, dzięki której liposomy zawarte w szamponie dostarczane są do włosów nie tylko w momencie mycia włosów, ale również później. W składzie preparatu można znaleźć mieszankę protein, argininę oraz olejek z dzikiej róży, które wzmacniają strukturę włosa, a także mają działanie nawilżające i odżywcze ma włosy. 

4. Stapiz Sleek Line Colour Shampoo, Szampon z jedwabiem do włosów farbowanych 

Tuż za podium uplasował się tani, dobry szampon do włosów farbowanych. Szampon nadaje się do częstego stosowania. Jednak nie należy go stosować codziennie, aby nie przeproteinować włosów. Dobrze, aby był stosowany zamiennie z innym szamponem. Posiada w składzie INCI proteiny jedwabiu, które regenerują strukturę włosa. Dodatkowym atutem jest filtr UV w składzie, który działa ochronnie na włosy. Warto wypróbować ten szampon do farbowanych włosów.

3. Davines Minu, Szampon do włosów farbowanych

Trzecie miejsce w rankingu zajmuje naturalny szampon do włosów farbowanych. Nie znajdziesz w nim parabenów. Jest to produkt w stu procentach wegański. Doskonale odżywia i regeneruje włosy oraz sprawia, że ich blask zostaje wydobyty. Szampon jest bogaty w kwercetynę, czyli aminokwas, który wpływa pozytywnie na strukturę włosa. Warto zwrócić uwagę, że firma działa w duchu zrównoważonego rozwoju oraz zarówno szampon, jak i jego opakowanie powstają przy minimalnym wpływie na środowisko. 

2. Kemon Actyva Colore Brillante Shampoo, Szampon do włosów farbowanych

Ten szampon do włosów farbowanych nie bez przyczyny zajmuje drugie miejsce w naszym rankingu. Jest to produkt włoskiej marki. Zapewnia dokładne oczyszczenie skóry głowy, nie zaburzając równowagi mikrobiologicznej skóry. Dodatkowo w składzie możemy znaleźć innowacyjny kompleks składników, które zapewniają intensywność, blask i większą trwałość koloru. W INCI szamponu do włosów farbowanych możemy znaleźć również filtry UV, które chronią struktury włosa przed szkodliwym działaniem promieniowania UV.

1. Kerastase Reflection Bain Chroma Riche, Szampon do włosów farbowanych

Pierwsze miejsce w naszym rankingu zajmuje szampon jednej z najbardziej cenionych marek wśród fryzjerów. Ten szampon do włosów farbowanych doskonale nawilża i odżywia włosy poddane zabiegowi koloryzacji. Już po pierwszym użyciu włosy stają się bardziej miękkie i błyszczące. Szampon jest odpowiedni nawet do codziennego stosowania. 
Jak myć skórę głowy i włosy szamponem do włosów farbowanych? Dokładnie tak samo, jak każdym innym szamponem do włosów. Warto myć skórę głowy dwukrotnie, czyli zmoczyć skórę głowy, zaaplikować spieniony szampon, wykonać masaż skóry głowy i spłukać preparat, a następnie czynność powtórzyć z małym wyjątkiem – pianę pozostawić na około 5 minut. Dzięki temu składniki aktywne zawarte w szamponie mają możliwość „zadziałać” i zabezpieczyć włosy farbowane przed utratą barwnika. Następnie nałożyć na włosy od ucha w dół odpowiednio dobraną odżywkę (najlepiej do włosów farbowanych), przeczesać włosy grzebieniem z szerokimi zębami, dokładnie spłukać preparat i gotowe. 
Zdjęcie: Envato Elements