Data modyfikacji:

Jaką szczotkę do włosów kręconych wybrać?

Kręcone włosy są piękną ozdobą, jednak żeby wyglądały spektakularnie, muszą być zadbane. Każdy szczegół ma znaczenie dla ich wyglądu, dotyczy to również szczotki lub grzebienia. Chociaż loków z zasady nie powinno się czesać na sucho, żeby nie zniszczyć ich skrętu, inaczej jest przed myciem. Przydatne są również specjalne szczotki przeznaczone do stylizacji. Jak powinna być najlepsza szczotka do włosów kręconych?
szczotka do włosów kręconych

Jak czesać kręcone włosy?

Chociaż mokre włosy są bardziej podatne na uszkodzenia, w przypadku loków to właśnie czesanie na sucho jest złym pomysłem. Piękne włosy przeistaczają się wtedy w puch, a im większy skręt, tym gorszy rezultat. Co w takim razie robić? Potrzebny jest odpowiednio dobrany grzebień lub najlepsza szczotka do włosów, która nie szarpie kosmyków. Po myciu na mokre włosy trzeba nałożyć odżywkę i delikatnie rozczesywać je pasmo po paśmie.

Grzebień zamiast szczotki do loków?

Być może trudno w to uwierzyć, ale istnieją osoby, które czeszą włosy bardzo rzadko. Wiele pań obdarzonych sprężystymi lokami jedynie przeczesuje je palcami po myciu. Większość z nas jednak nie wyobraża sobie pomijania tego etapu pielęgnacji, a jednym ze sposobów na uzyskanie pięknie zdefiniowanego skrętu jest używanie szczotki lub grzebienia z szerokim rozstawem igieł, dzięki któremu pojawia się szansa na grube, sprężyste pukle.
Popularnym wyborem jest najprostszy grzebień z szerokim rozstawem zębów, który kosztuje niewiele, a potrafi poradzić sobie z najbardziej niesforną fryzurą. Jeszcze lepszy będzie grzebień wykonany z drewna, ponieważ ten naturalny materiał mniej niszczy włosy. Innym typem grzebienia, przeznaczonym do odbijania włosów u nasady, jest tak zwany afro pick, czyli model podłużny, który bardzo ułatwia codzienne układanie fryzury. Powinny zaopatrzyć się w niego wszystkie posiadaczki mocnego skrętu.

Najlepsza szczotka do czesania kręconych włosów

Grzebienie nie zawsze odpowiadają na wszystkie potrzeby pielęgnacyjne włosów kręconych. Szczotki przydają się przy bardzo splątanych włosach, podczas rozprowadzania na włosach kosmetyków, a także przy stylizacji. Przy czesaniu na mokro posiadaczki loków powinny zrezygnować z typowych szczotek z poduszeczką pneumatyczną. Nie sprawdzi się u nich także klasyczna szczotka Tangle Teezer, chociaż od niedawna na rynku pojawił się model przeznaczony do włosów kręconych.
Za najlepsze szczotki do stylizacji włosów kręconych uznawane są produkty marki Denman, nie tylko delikatnie rozczesują i pozwalają na równomierne wczesanie produktów kosmetycznych, ale dodatkowo modelują włosy. Nauczenie się korzystania z nich zabiera trochę czasu i energii, jednak rezultaty są tego warte.
Inną opcją jest szczotka Olivia Garden Finger Brush o charakterystycznym kształcie, która doskonale radzi sobie z rozplątywaniem włosów, a jednocześnie jest bardzo delikatna, nie szarpie i nie niszczy struktury włosa.

Kiedy używać szczotki do włosów kręconych na sucho?

Informacja o tym, że loki można czesać wyłącznie na mokro, powtarzana jest często jak mantra, jednak nie jest ona zupełnie prawdziwa. Kiedy szczotki do włosów kręconych można używać na sucho? Przed olejowaniem lub nakładaniem maski do włosów, żeby równomiernie rozprowadzić kosmetyk, robi się to również przed farbowaniem. Wiele osób lubi długie czesanie, które działa relaksująco i pobudza cebulki, można to z powodzeniem robić właśnie przed umyciem włosów, kiedy nie obawiamy się o skręt. Do tego celu będzie nadawała się każda szczotka do włosów kręconych, która nie plącze i nie wyrywa włosów.
Zdjęcie: Envato Elements
Natalia Dymarczyk
Natalia Dymarczyk

Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Miłośniczka bliskich i dalekich wędrówek, po których chętnie zasiada do klawiatury. Lubi pisać o rodzicielstwie, aktywności i życiu codziennym