Data publikacji:

Szczotka z włosia dzika – jaka najlepsza

Prawidłowa pielęgnacja włosów to podstawowy krok, który sprawia, że włosy wyglądają świeżo i zadbanie. Dbanie o włosy nie powinno ograniczać się jedynie do stosowania dobrze dopasowanych kosmetyków – równie ważne są narzędzia służące do codziennej stylizacji fryzury.
szczotka z włosia dzika
Każda stylizacja włosów powinna rozpoczynać się od podstawowej czynności, jaką jest rozczesanie włosów, dlatego niezwykle ważnym aspektem jest wybór odpowiedniej szczotki. Dobra szczotka do włosów powinna je rozczesywać bez naruszania ich stanu oraz bez wyrywania pojedynczych włosów. Wiele dostępnych na rynku szczotek stworzona jest z włosia sztucznego, które uszkadza włosy oraz ich cebulki, a także często powoduje ból podczas rozczesywania.
Szczotki z włosiem dzika to jedna z lepszych alternatyw dla szczotek z włosiem syntetycznym. Z takiej szczotki mogą korzystać kobiety o krótkich włosach, ale także te noszące długie i gęste fryzury. Szczotka z włosia dzika świetnie się sprawdza na włosach, które wykazują tendencję do puszenia się oraz łamania.
Szczotka z włosiem dzika to obecnie niezwykle popularny produkt, dlatego z powodzeniem można ją znaleźć nie tylko w sklepach z artykułami fryzjerskimi, ale także w popularnych drogeriach stacjonarnych i internetowych.

Szczotka z włosia dzika – dlaczego warto ją mieć?

Oczywiste jest, że aby cieszyć się pięknie i zdrowo wyglądającymi włosami, trzeba dbać o nie z należytą starannością. W procesie dbania o włosy niezwykle ważne jest to, jaka szczotka jest wykorzystywana do codziennego rozczesywania. Nie jest zaskoczeniem, że najlepszym możliwym wyborem jest szczotka z włosiem naturalnego pochodzenia.
Producenci szczotek do włosów wprowadzili do swojej oferty wiele różnych modeli szczotek z włosiem dzika. Jakie są zalety tego typu szczotek? Lista jest długa. Najważniejszą cechą szczotki z takim włosiem jest sama struktura włosia, która jest podobna do naturalnej struktury włosa, z tą różnicą, że włosie dzika jest naturalnie twardsze. Sztywność szczeciny sprawia, że taka szczotka dobrze radzi sobie z rozczesaniem włosów, a przy tym nie uszkadza ich struktury.
Czesanie włosów szczotką z włosiem dzika daje szybkie i widoczne efekty, ponieważ włosy stają się miękkie, wygładzone, nabłyszczone a w wielu przypadkach także prostsze. Czesanie włosów taką szczotką jest również bardzo zdrowe, ponieważ szczotka z naturalnym włosiem nie wyrywa i nie łamie włosów podczas czesania. Używanie takiej szczotki to również dobry sposób na masaż skóry głowy, który można wykonywać podczas codziennego czesania. Regularny masaż pobudza cebulki, a to przekłada się na szybszy wzrost włosów.

Na co zwrócić uwagę, wybierając szczotkę z włosia dzika

Obecnie w sklepach znaleźć można wiele różnych modeli szczotek z włosiem dzika. Na co zwrócić uwagę, wybierając najlepszą szczotkę z włosiem dzika dla siebie?
  • Rozmiar – to kwestia bardzo indywidualna, ponieważ rozmiar szczotki w głównej mierze zależy od własnych preferencji i potrzeb przyszłego użytkownika. Warto mieć na uwadze jednak fakt, że w przypadku długich i gęstych włosów, duża szczotka z pewnością ułatwi i przyśpieszy codzienne czesanie.
  • Długość włosia – długość włosia szczotki należy dobierać do rodzaju włosów. Osoby o cienkich włosach mogą zdecydować się na szczotkę z krótkim włosiem, która z pewnością poradzi sobie z ich rozczesywaniem. Dla gęstych włosów polecane są szczotki z nieco dłuższym włosiem.
  • Gęstość włosia – rozstawienie włosia na szczotce ma duży wpływ na komfort jej użytkowania. Szczotka z rzadkim włosiem dobrze radzi sobie z rozczesywaniem poplątanych włosów. Taka szczotka świetnie sprawdzi się u osób z grubymi włosami. Dla osób o cieńszych włosach polecane są szczotki o gęstym włosiu, ponieważ podczas czesania szczotka dodaje włosom objętości.
  • Rączka – podczas czesania szczotka powinna wygodnie leżeć w dłoni, nie wypadać oraz nie powodować dyskomfortu, dlatego przed zakupem wybranego modelu szczotki, warto sprawdzić, jak wykonana jest jej rączka, z jakiego materiału została zrobiona oraz jaką ma jakość. Wiele szczotek z włosiem dzika, które są obecnie dostępne na rynku, ma rączkę wykonaną z drewna. To dobry wybór, ponieważ drewno jest bardzo odporne na uszkodzenia, a przy tym prezentuje się niezwykle dobrze. Ważny jest także rozmiar rączki, szczególnie dla osób, które chcą zabierać swój model szczotki w podróż lub do torebki.

Jak dbać o szczotkę z naturalnym włosiem?

Dbanie o szczotkę z naturalnym włosiem wbrew pozorom nie jest tak trudne, jak początkowo może się wydawać. Tak jak w przypadku każdej szczotki, tak i posiadając szczotkę z włosiem dzika, należy ją regularnie czyścić. Podczas czesania włosów, na włosiu szczotki gromadzą się zanieczyszczenia, sebum oraz pozostałości kosmetyków, dlatego należy regularnie czyścić swoją szczotkę.
Aby wyczyścić szczotkę z włosów oraz z większego brudu, można skorzystać ze specjalnego czyścika lub gęstego grzebienia, który usunie takie zanieczyszczenia z powierzchni szczotki. Do prawidłowego mycia szczotki z włosiem dzika warto wykorzystać roztwór wody z delikatnym szamponem.
Aby długo cieszyć się dobrą kondycją włosów, warto po każdym czesaniu usunąć z niej włosy oraz większe zanieczyszczenia.

Szczotka z włosia dzika – jaka jest najlepsza? Dostępne modele

Nie jest tajemnicą, że szczotki z włosiem dzika w ostatnim czasie zyskały dużą popularność. Dzięki swoim kluczowym cechom po tego typu szczotki sięga coraz więcej kobiet. Jaką szczotkę z włosia dzika wybrać? Ranking najlepszych dostępnych modeli tego typu szczotek przedstawia się następująco:
Zdjęcie: Envato Elements
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!