Data publikacji:

Jak zrobić sztuczne piegi?

Jeszcze niedawno kobiety maskowały je, stosując grubą warstwę makijażu. Dziś naturalność jest w cenie, a piegi stały się uroczym atutem. Naturalnie pojawiają się pod wpływem słońca u osób z jasną karnacją. Jeśli natura nie obdarzyła cię nimi, sprawdź, jak wykonać realistycznie wyglądające sztuczne piegi za pomocą sprytnych sposobów.
sztuczne piegi

Sztuczne piegi – gorący trend makijażowy

Czy pamiętasz jeszcze, jak szkolni koledzy Ani z Zielonego Wzgórza wyśmiewali ją z powodu rudych włosów oraz piegów? Współcześnie Ania Shirley miałaby powody do dumy – piegi to bowiem jeden z najbardziej pożądanych atutów urody. Ich negatywny wizerunek od dawna jest nieaktualny; dziś postrzegane są jako dziewczęce, urocze i odmładzające.
Nic dziwnego, że wiele pań, które nie mają skłonności do naturalnych piegów, próbuje wyczarować je na twarzach różnymi metodami. Sprawdź, czym zrobić sztuczne piegi, które trudno odróżnić od oryginalnych.

Jak powstają naturalne piegi?

Piegi to nic innego jak miejscowe nagromadzenie melaniny – barwnika skóry. Powstają wskutek ekspozycji skóry na działanie promieni UV, dlatego u wielu osób pojawiają się latem. Można dostrzec je na najczęściej eksponowanych partiach ciała – twarzy, plecach, ramionach oraz dekolcie.
Czy opalanie się jest dobrym sposobem na nabycie piegów? Nie zachęcamy do tego kroku – pamiętaj, że długotrwałe wystawianie skóry na działanie słońca jest dla niej bardzo szkodliwe. Promienie UV przyspieszają starzenie skóry i mogą przyczyniać się do rozwoju czerniaka. Przebywając latem poza domem, zawsze chroń skórę kremem z wysokim filtrem UV.
Mamy jednak dobre wieści: piegi możesz wykonać w kilka chwil, stosując banalnie proste domowe sposoby.

Jak zrobić sztuczne piegi domowym sposobem?

Chcesz sprawdzić, jak będziesz prezentować się w piegowatej odsłonie? Podrzucamy ciekawe sposoby na sztuczne piegi!

Pisak do piegów – najprostszy sposób na sztuczne piegi

Nic dziwnego, że branża kosmetyczna szybko zareagowała na popularność piegów. W ofertach wielu marek znajdziesz dedykowane produkty, jakimi są pisaki do piegów. Przypominają eyelinery, z tym że zawarty w nich tusz ma jasny, cielisty kolor. Pisakiem do piegów wykonasz urocze kropeczki w dowolnym miejscu, a wodoodporna formuła tuszu zapobiegnie jego rozmazywaniu.

Sztuczne piegi z użyciem bronzera

Innym sposobem na szybkie wyczarowanie sztucznych piegów jest wykonanie ich za pomocą ulubionego bronzera i cienkiego pędzelka. Tak wykonane piegi będą wyglądać bardzo naturalnie i subtelnie.

Sztuczne piegi z użyciem sitka i suchego szamponu

Kolejny pomysł jest dość kontrowersyjny, ale daje rewelacyjne efekty! Potrzebny będzie ci suchy szampon dla brunetek (z ciemnym pigmentem) oraz kuchenne sitko do odcedzania makaronu. Przyłóż sitko do twarzy, a następnie rozpyl na nią suchy szampon z odległości 20 cm. Na twojej twarzy pojawi się mnóstwo piegów. Na sam koniec spryskaj twarz fixerem do makijażu.

Trwale sztuczne piegi dzięki hennie

Jeśli chcesz, aby twoje sztuczne piegi wytrzymały co najmniej kilka dni, zaopatrz się w brązową hennę do brwi. Przygotuj mieszankę, a następnie za pomocą małego pędzelka nanieś ją w pożądane miejsca. Zmyj hennę po 10 minutach i ciesz się uroczymi piegami.

Jak zrobić sztuczne piegi?

Sztuczne piegi mogą być ciekawym urozmaiceniem zarówno codziennego, jak i okazjonalnego makijażu. Sprawdź, jak wyglądasz w wydaniu piegowatym – dziewczęce kropeczki wykonasz zaledwie w kilka minut, posługując się domowymi metodami.
Zdjęcie: Evanto Elements