Data publikacji:

Tatuaż na stopie – czy boli, jak dbać?

Podobają Ci się tatuaże i pragniesz wkrótce ozdobić swoją skórę? Świetnie! Jednak przed podjęciem decyzji o wykonaniu tatuażu na stopie warto znać podstawowe kwestie związane z wykonaniem i posiadaniem tatuażu. Jak o niego dbać i jak przygotować się do wytatuowania stopy? Sprawdźmy!
tatuaż na stopie

Tatuaż na stopie – jak się przygotować?

Przede wszystkim, bezpośrednio przed wykonaniem tatuażu nie pij alkoholu przez minimum 24 godziny. Chodzi o to, by skóra się dobrze regenerowała, a krew nie rozlewała się na wzór.
Kolejną kwestią jest nawilżanie skóry – kremuj, balsamuj! Skóra będzie sprężysta, nawilżona i przygotowana do zabiegu. Nawilżenie i unikanie alkoholu to dwie podstawowe kwestie, o których należy pamiętać przed wykonaniem tatuażu.

Czy wykonanie tatuażu na stopie boli?

Jeśli chodzi o ból, oczywiście to zależy od indywidualnego progu bólu. Jednak w pewnych miejscach wykonywanie tatuażu boli mniej, w innych bardziej. Miejsca, które nieco łatwiej przyjąć ze względu na ból, to ramiona, łydki, uda – posiadają one większą ilość tkanki tłuszczowej. Miejsca bardziej „bolące” to te, gdzie tej tkanki jest mniej, czyli np. żebra i obojczyki. Stopa również należy do tych miejsc, gdzie ból może być odczuwany nieco bardziej, choć to też zależy od umiejscowienia.
Ból przypomina intensywne mrowienie. Jest on mniejszy, gdy tatuaż stanowi jedynie sam obrys. Jeśli marzysz o wzorze z wypełnieniem, który w dodatku jest dość duży i umiejscowiony na stopie – rzeczywiście, wówczas musisz nastawić się na dość intensywne doznania. Nie jest to jednak „nie do przeżycia”.
Przed wizytą w salonie tatuażu nastaw się również na to, że spędzisz tam trochę czasu (od godziny do paru godzin). Postaraj się zrelaksować, wyspać przed wizytą. Nie zajmuj myśli tylko tym, czy będzie bolało – duży stres sprawia, że organizm jest mniej odporny.

Jak dbać o tatuaż na stopie?

Po wykonaniu tatuażu nie opalaj się w tym miejscu! Dbaj o tatuaż, używając dedykowanych do tego kremów. Po wykonaniu tatuażu, zdarzać się będą krwawienia i strupki. Należy pamiętać o regularnym oczyszczaniu tatuażu i jego pielęgnacji, by to miejsce szybko się wygoiło.

Tatuaż na stopie damski – jakie wzory?

Jeszcze słowo o wzorach. Każdy oczywiście ma swój gust. Najpierw jednak zastanów się, czy nie wybierasz niesamowicie właśnie popularnego wzoru. I nie jest w tym nic złego, jednak być może wkrótce uznasz, że nie był to dobry pomysł, a wzór okaże się skutkiem chwilowej mody.
Tatuaż na stopie typu bransoletka jest dość znanym motywem, jednak można go „ugryźć” na wiele sposobów. Bransoletka może być totalnie prosta i cienka bądź szeroka. Możesz zdecydować się również na tatuaż typu bransoletka, który jest np. ze źdźbeł trawy, kwiatów… Kombinuj, myśl, co jest w Twoim stylu. Nie bój się zgłaszać swoich pomysłów do tatuatorów – ba, więcej! Szukaj właśnie takich, którzy specjalizują się w takim typie tatuaży, które Ci się podobają. Wspólnie możecie powołać Twój projekt do życia.
Również częstym motywem jest damski tatuaż na stopie – kwiaty. W przypadku kwiatów zaletą jest to, że istnieje spora różnorodność sposobu ujęcia tematu. Szukaj więc takiego kwiatu i takiego stylu, który najbardziej do Ciebie przemawia.
Dobrym pomysłem jest również wplecenie czegoś osobistego, symbolicznego. Uważaj jednak na dosłowne podejście do tematu, deklaracje słowne, pisanie wprost na skórze pewnych rzeczy. Najpiękniejsze piosenki o miłości niekoniecznie mają w tekście słowo „miłość”, prawda?
Tatuaż będzie z Tobą na skórze przez lata – przygotuj się zatem do jego wykonania i wybierz wzór, który jest do Ciebie dopasowany. A po wszystkim nie zapomnij o odpowiedniej pielęgnacji, by skóra zregenerowała się, a Twoje oczy cieszył piękny i wygojony wzór.
Zdjęcie: Envato Elements