Data modyfikacji:

Tint do ust – jak go stosować? Jak nakładać?

Tint do ust to kosmetyk o wodnistej konsystencji zawierający skoncentrowane pigmenty, które wnikają w skórę warg. Produkt nadaje ustom delikatny kolor, dzięki czemu prezentują się wyjątkowo naturalnie. Jakie są zalety i wady tego kosmetyku? Jak stosować tint to ust i jaki wybrać? Sprawdź!
tint do ust

Tint do ust – co to jest?

Tint to ust to idealny produkt dla kobiet, które uwielbiają efekt naturalnie wyglądających, lekko zabarwionych warg. Kosmetyk ma wodnistą konsystencję i zawiera skoncentrowane pigmenty, które nadają ustom kolor. Produkt wsiąka w skórę i pozostawia na niej naturalny odcień, który utrzymuje się przez kilka godzin. Efekt można stopniować, dodając kolejne warstwy tintu.


Tint do ust nie zostawia na wargach kremowej warstwy, a jedynie kolor, spod którego prześwituje naturalna faktura ust. Dlatego też efekt prezentuje się wyjątkowo naturalnie. Można stosować go samodzielnie lub w formie bazy pod szminkę. Dzięki temu nawet jeśli pomadka zetrze się z ust, pod nią nadal będzie widoczny delikatny kolor tintu!

Lip tint – zalety i wady

Największą zaletą tintu do ust jest to, że prezentuje się wyjątkowo naturalnie. Nie pozostawia na wargach grubej warstwy, lecz wtapia się w nie, dzięki czemu wyglądają, jakby w ogóle nie były pomalowane.

Tinty do ust zawierają pigmenty, które wtapiają się w wargi, dzięki czemu delikatne zabarwienie utrzymuje się na nich przez długi czas. Na wierzch możesz nałożyć wazelinę lub ulubiony błyszczyk, aby usta były przyjemnie nawilżone. Dodatkowo tint można nałożyć także na policzki w formie różu, co umożliwi uzyskanie bardzo spójnego makijażu.

Tint do ust nie pozostawia na wargach jednolitej warstwy mocnego koloru, co może być zarówno zaletą, jak i wadą. Musisz zadecydować sama, czy naturalny efekt, który daje tint, odpowiada twoim preferencjom.

Lip tint – jak go stosować?

Tint do ust aplikuje się zwykle palcem, pędzelkiem lub dołączonym do opakowania aplikatorem. Możesz nałożyć jedną lub więcej warstw kosmetyku w zależności od tego, jaki efekt chcesz uzyskać. Pędzelek pozwoli ci starannie obrysować kontur ust, a aplikacja palcem zagwarantuje delikatny, naturalny efekt. Następnie należy poczekać, aż produkt wyschnie. Na koniec możesz nałożyć na tint ulubiony błyszczyk lub nawilżającą pomadkę ochronną. Gotowe!

Tint do ust – jaki wybrać?

Jaki tint do ust wybrać? Poniżej znajdziesz krótkie zestawienie produktów popularnych na Ceneo.pl!

Long4Lashes Lip Tattoo Long-lasting Lip Tint – najpopularniejszy tint do ust w formie tatuażu

Pierwsze miejsce w naszym zestawieniu zajmuje tint do ust marki Long4Lashes. Produkt wyróżnia się niecodziennym sposobem aplikacji. Ma formułę żelu, który nakłada się na wargi. Po 10-15 minutach kosmetyk zastyga. Wtedy trzeba ściągnąć go z ust niczym maseczkę peel-off, w efekcie czego na wargach zostaje naturalnie wyglądający kolor niczym po wykonaniu makijażu permanentnego! Lip tint dostępny jest w kilku pięknych odcieniach – na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Max Factor Lipfinity Lasting Lip Tint – precyzyjny tint do ust w pisaku

Tint do ust w pisaku marki Max Factor umożliwia precyzyjne obrysowanie warg i dokładne nałożenie kosmetyku. Jest stworzony na bazie wody, a zawarte w nim barwniki wtapiają się w usta i pozostawiają na nich piękny kolor. Tint nie rozmazuje się i jest trwały. Dostępny jest w kilku odcieniach.

Sisley Phyto-Lip Twist Tinted Balm – wygładzający i napinający wargi tint do ust w kredce

Trzecim produktem w naszym zestawieniu jest tint do ust marki Sisley. Kosmetyk ma formę kredki o żelowej konsystencji. Jedna warstwa produktu gwarantuje delikatny odcień, zaś więcej warstw – bardziej intensywny kolor. Tint dostępny jest w kilku pięknych odcieniach. Można aplikować go zarówno na usta, jak i na policzki.
Autorka: Olga Wacholc