Data modyfikacji:

Wałek jadeitowy do masażu. Jak działa?

Wałek jadeitowy do masażu twarzy zyskał w ostatnim czasie ogromną popularność, którą w dużej mierze zawdzięcza urodowym influencerkom. Gadżet wygląda niezwykle gustownie na instagramowych zdjęciach, jednak czy rzeczywiście działa? Dlaczego tak wiele kobiet sięga właśnie po wałek jadeitowy? Sprawdźmy, jakie efekty może dawać regularny masaż wałkiem jadeitowym.
wałek jadeitowy do masażu

Wałek jadeitowy – co to takiego?

Wałek jadeitowy to gadżet, wyposażony w dwa rollery, które służą do masażu twarzy. Jego korzeni należy szukać w krajach azjatyckich, gdzie masaże kamieniami wykorzystuje się już od setek lat. Na rynku znajdziemy wałki jadeitowe, ale też kwarcowe czy ametystowe, jednak to te pierwsze zyskały szczególną popularność. Jadeit jest bowiem jednym z najbardziej cenionych kamieni w starożytnej kulturze chińskiej. Dawniej wierzono, że przywraca on harmonię, odmładza, a także odpręża nerwy. Nic więc dziwnego, że jadeitowe rollery cieszą się tak dużą popularnością.

Masaż wałkiem jadeitowym – efekty

Elegancki wygląd wałka jadeitowego to dla wielu użytkowniczek sprawa drugorzędna – liczą się przede wszystkim efekty masażu, a tych jest bardzo wiele! Amatorki chińskiego masażu twarzy z wykorzystaniem wałka jadeitowego twierdzą, że ma on wprost zbawienne działanie na skórę. Do rezultatów regularnego używania wałka zalicza się:
 • ogólną poprawę wyglądu skóry,
 • zniwelowanie opuchlizny w okolicy oczu,
 • zwężenie porów,
 • wsparcie naturalnej detoksykacji układu limfatycznego,
 • pobudzenie krążenia,
 • rozluźnienie mięśni twarzy, czego efektem jest zminimalizowanie zmarszczek mimicznych.
 • Jak używać wałka jadeitowego?

  Używanie wałka jadeitowego nie jest trudne, ale wymaga nieco doświadczenia i wysiłku, a także regularności. Tylko systematyczne masaże pozwalają na osiągnięcie upragnionych efektów.
  Przede wszystkim musimy pamiętać, by przed użyciem wałka schłodzić go w lodówce. Zimny kamień znacznie lepiej upora się z opuchlizną i będzie przyjemniejszy w użyciu.
  Przed masażem twarzy należy dokładnie umyć i stonizować buzię. Dla ułatwienia procedury można nałożyć na skórę nieco olejku dostosowanego do rodzaju cery – nie jest to jednak obligatoryjne. Kolejne kroki pielęgnacji, jak aplikacja serum czy kremu, powinniśmy wykonać po zakończeniu masażu.

  Masaż wałkiem jadeitowym krok po kroku

  Podczas wykonywania masażu wałkiem jadeitowym, musimy trzymać się jednej najważniejszej zasady: wszystkie ruchy wykonujemy ku górze i na zewnątrz bez względu na to, którą partię akurat masujemy. Wszystkie ruchy należy powtórzyć około 10 razy lub do momentu, gdy poczujemy, że dana partia jest już rozluźniona. Oto instrukcja, jak wykonać masaż wałkiem jadeitowym krok po kroku:
 • Masaż zaczynamy od czoła. Roller przesuwamy od punktu między brwiami ku linii włosów.
 • Przechodzimy do policzków – je również masujemy symetrycznie od nosa ku skroniom. 
 • Kolejny krok to masaż okolic oczu. Możemy wykorzystać do niego węższą końcówkę rollera. Delikatnie masujemy skórę poniżej brwi, a następnie pod oczami w kierunku skroni.
 • Następny krok to masaż ust oraz linii dolnej szczęki i podbródka. Może być on nieco bardziej intensywny. Ruchy wykonujemy od ust ku uszom.
 • Na zakończenie możemy wymasować również szyję, obojczyki i kark z zachowaniem zasady wykonywania ruchów ku górze i na zewnątrz.
 • Masaż wałkiem jadeitowym może przynieść naprawdę ciekawe efekty pod warunkiem, że będzie wykonywany systematycznie. Pamiętajmy jednak, że na wygląd naszej twarzy wpływa nie tylko jej pielęgnacja, lecz także styl życia, dieta oraz uwarunkowania genetyczne.
  Zdjęcie: Envato Elements
  Olga Sadowska
  Olga Sadowska

  Magister Dziennikarstwa i Medioznawsta na UW. Na co dzień zajmuję się szeroko pojętym marketingiem ze szczególnym uwzględnieniem SEO. W wolnych chwilach pochłaniam ogromną liczbę książek o różnorakiej tematyce. Miłośniczka kotów, jazdy na rowerze, karaoke i wakacji nad polskimi jeziorami.