Data publikacji:

Komu pasują zagęszczone włosy?

Piękne, długie, lśniące i gęste włosy to marzenie niejednej kobiety. Aby jednak być ich właścicielką, niezbędna jest zaawansowana pielęgnacja i stosowanie odpowiednich kosmetyków. Niestety nawet tego typu zabiegi powodują, że nie zawsze możliwe jest posiadanie zdrowych i gęstych włosów do pasa. Co wówczas zrobić? Czy konieczne jest pożegnanie marzeń i zadowolenie się jednym z rodzajów krótkiej fryzury? Na szczęście nie! Rozwiązaniem mogą być zagęszczone włosy wykonane jedną z dostępnych i coraz popularniejszych metod. Sprawdź, w jaki sposób zostać posiadaczką pięknych, długich i lśniących włosów i przejdź wymarzoną metamorfozę!
komu pasują zagęszczone włosy

W jaki sposób można uzyskać zagęszczone włosy?

Zagęszczone włosy o dowolnej długości uzyskać można poprzez doczepienie do włosów naturalnych pasm lub włosów pojedynczych. Mogą być one naturalne lub sztuczne, w zależności od preferencji, dostępnego budżetu i potrzeb danej osoby. Obecnie istnieje wiele różnych metod, za pomocą których można wykonać doskonale wyglądające zagęszczenie. Która z nich będzie właściwa, zależy od oczekiwań, ale również specyfiki i kondycji posiadanych włosów naturalnych. Wśród stosowanych metod wyróżnić można m.in. kanapkową (taśmową), keratynową, warkoczykową, pętelkową, laserową czy clip on.
Decyzję o wyborze właściwego sposobu przedłużenia włosów warto pozostawić doświadczonym w tego typu zabiegach specjalistom, którzy dokładnie ocenią, która metoda okaże się w danym przypadku najlepsza, najmniej obciążająca i da najbardziej zbliżony do oczekiwań efekt. Samo wykonanie zagęszczania włosów również warto powierzyć specjaliście. Tylko profesjonalne wykonanie tego typu zabiegu będzie bezpieczne dla włosów naturalnych i nadto ich nie zniszczy.

Zagęszczone włosy – u kogo się sprawdzą?

Włosy zagęścić da się na tak wiele sposobów, że w przypadku niemal każdej osoby dobrać można odpowiednią metodę, która przyniesie zamierzony efekt. Zagęszczone włosy pasować będą więc każdej osobie, która marzy o efekcie gęstych, zdrowo wyglądających, długich i lśniących włosów. Nie oznacza to jednak, że doczepiane włosy nie są opcją dla tych, którzy preferują włosy półdługie czy do ramion. W tym przypadku doczepione pasma będą po prostu krótsze.
Doczepiane i zagęszczone włosy sprawdzą się również u osób, które naturalnie mają je długie, jednak przy końcach są znacznie rzadsze, połamane czy wystrzępione. W takim przypadku zazwyczaj zaleca się skrócenie włosów i danie im czasu na regenerację. Jednak jeśli ktoś nie chce rozstawać się z długością, opcja doczepionych pasm będzie tu strzałem w dziesiątkę.
Niekiedy zdarza się, że osoby, które postawiły na radykalne cięcie i z włosów długich postanowiły zmienić fryzurę na sięgającą do ramion, nie są zadowolone z efektu i żałują dokonanej zmiany. Wówczas ratunkiem i opcją na przeczekanie, aż naturalne włosy odrosną, są te doczepiane.

Zagęszczone włosy naturalne – czy warto?

Aby efekt zagęszczenia był spektakularny, poza właściwą metodą i umiejętnościami specjalisty, ważna jest również jakość samych włosów, które mają zostać doczepione. Najlepszą opcją będzie wykorzystanie włosów naturalnych, które są jednocześnie wariantem najdroższym. Jednak uzyskany efekt jest naturalny i naprawdę spektakularny. Włosy naturalne to również opcja najtrwalsza i odporna na wiele czynników, takich jak działanie prostownicy, lokówki, kosmetyków do stylizacji czy promieni słonecznych. To również opcja dla prawdziwych perfekcjonistek, ponieważ naturalne pasma można farbować, dzięki czemu ujednolicenie ich z włosami naturalnymi będzie wręcz perfekcyjne.

Włosy zagęszczane syntetyczne – zalety i wady

Zagęszczenie czy przedłużenie włosów można wykonać również za pomocą włosów sztucznych, czyli syntetycznych. Jest to zdecydowanie tańsza metoda, dzięki czemu dostępna dla znacznie szerszego grona osób zainteresowanych skorzystaniem ze zmiany. Niestety ten wariant charakteryzuje się dość nienaturalnym wyglądem, znacznie większą wrażliwością na uszkodzenia, wypadanie, a także wpływ ciepła z suszarek i urządzeń do stylizacji. Zagęszczone włosy w sposób sztuczny wymagają też częstszego mycia i większej pielęgnacji. Jest to jednak doskonała opcja na okazjonalne wyjścia i uroczystości.
W tym przypadku świetnie sprawdzają się włosy doczepiane typu clip in. Włosy w prosty sposób doczepić można samodzielnie zawsze wtedy, kiedy jest taka potrzeba. Daje to możliwość wykonania różnorodnych fryzur i stylizacji. Za pomocą włosów doczepianych tą metodą przedłużenie i zagęszczenie uzyskać można w zaledwie chwilę. Nie trzeba w tym celu udawać się do fryzjera. Pasma clip in mogą być wykonane zarówno z włosów syntetycznych, jak i naturalnych. Jest to metoda, która oddziałuje na włosy w najmniejszym stopniu i jest najmniej inwazyjna.

Jak dbać o przedłużone włosy?

Zagęszczone włosy wymagają szczególnej pielęgnacji. Do ich mycia najlepiej używać szamponów bez szkodliwych substancji, takich jak silikony i parabeny. Warto wybrać tu dermokosmetyki. Stosowane odżywki powinny być gęste, a po umyciu najlepiej będzie, gdy kosmyki wyschną bez używania suszarki. By nie niszczyły się zbyt szybko i wystarczyły na dłużej, dobrze będzie zrezygnować lub chociaż ograniczyć używanie lokówki czy prostownicy.
Doczepiane włosy powinny być znacznie częściej przeczesywane, a na noc najlepiej wiązane w warkocz. Mają one niestety tendencje do plątania.
Zdjęcie: Envato Elements
Karolina Grad
Karolina Grad

Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!