Data publikacji:

Jaki żel do paznokci samopoziomujący wybrać?

Temat pięknych dłoni i paznokci jest ostatnimi czasy na topie, gdyż uznawane są one za wizytówkę każdej kobiety. Wiele z pań chodzi do kosmetyczki czy stylistki paznokci, która stworzy arcydzieło na paznokciach. Jednak coraz więcej osób robi sobie samodzielnie hybrydy bądź żele w domu, które także ładnie wyglądają, a przy tym pozwalają zaoszczędzić nieco pieniędzy. Najlepszymi lakierami żelowymi, które służą początkującym stylistkom, są żele samopoziomujące. Co to takiego? Jaki żel samopoziomujący wybrać? Zapraszamy do zapoznania się z danym artykułem o żelach samopoziomujących.
jaki żel do paznokci samopoziumujący wybrać

Żele samopoziomujące – jak działają?

Żele do paznokci samopoziomujące polecane są zwłaszcza dla początkujących. Tak jak inne lakiery żelowe bądź hybrydowe, utwardza się je za pomocą lampy UV lub LED. Mają dosyć gęstą konsystencję, co zapobiega zalewaniu się skórek, jednak nie na tyle gęstą, żeby nie dało się danego żelu swobodnie uformować. Jego konsystencja jest wprost idealna, zwłaszcza dla osób, które nie są na tyle doświadczone z pracą przy paznokciach. Co to znaczy że dany żel jest samopoziomujący? Po nałożeniu na paznokieć, żel sam „rozpłynie” się i wyrówna kształt, co stworzy idealnie gładką taflę na płytce paznokcia.
Aby dokładniej wypoziomować żel, wskazane jest odwrócenie palca na 15–20 sekund tak, aby paznokieć był na dole, wtedy żel rozłoży się na płytce, tworząc idealny kształt.

Żel budujący dla początkujących

Na początku przygody z żelami poleca się głównie żele samopoziomujące. Mogą one być stosowane zarówno w domowym zaciszu, jak i w salonie kosmetycznym. Dzięki swoim funkcjom, które zostały opisane powyżej, w łatwy sposób uzyska się idealny kształt paznokcia, który będzie wyglądał profesjonalnie. Żele dodatkowo utrzymują się długo na paznokciu, co umożliwia trzymanie jednej stylizacji na paznokciach przez 2–3 tygodnie. Jest to dużym ułatwieniem dla zabieganych osób, które mimo braku czasu na częste malowanie paznokci, chcą, aby zawsze wyglądały pięknie. 

Jak zdjąć żel samopoziomujący?

Wszelkiego rodzaju żele, nawet te samopoziomujące, które są wskazane dla początkujących, powinno zdejmować się pilnikiem bądź frezarką. Zupełnie inaczej obchodzi się z klasycznymi hybrydami, gdyż je można było ściągnąć za pomocą acetonu.
Wbrew pozorom, ściągnięcie żelu nie jest takie proste. Wymagana jest precyzja ruchów, gdyż można w łatwy sposób przepiłować płytkę paznokcia, co znacznie ją uszkodzi i może doprowadzić do przykrych konsekwencji, takich jak dolegliwości bólowe. Dlatego, aby używać frezarki, wymagana jest staranność, zwłaszcza jeżeli robią to nieprzeszkolone osoby.
Złe zdjęcie żelu może doprowadzić do pofałdowania, zniszczenia płytki paznokcia. Jeżeli do tego dojdzie, nie należy nakładać następnych warstw lakierów, tylko poczekać, aż zraniony paznokieć się zregeneruje. Wtedy na nowo można nałożyć produkt, jednak ponownie trzeba uważać przy jego zdjęciu.

Żel do paznokci samopoziomujący – jaki wybrać?

Oferta żeli samopoziomujących jest ogromna, jednak jak wiadomo, są lepsze i gorsze produkty. Dlatego wybraliśmy kilka najbardziej polecanych produktów:
1. Victoria Vynn Żel budujący No. 08 Pink Cover UV/LED – jest to żel samopoziomujący, który dodatkowo ma piękny, różowy kolor. Ma doskonałą przyczepność, jest elastyczny i łatwy w aplikacji. Sprawdza się zarówno w salonach, jak i w domowych warunkach.
2. Silcare Base One Uv Gel Żel budujący Clear – jest transparentnym żelem budującym samopoziomującym, który rozpływa się na płytce paznokcia. Ma znakomitą przyczepność i trwałość.
3. NeoNail Żel jednofazowy – ten żel samopoziomujący jest dostępny w kolorze lub transparentny. Zapewnia dobrą przyczepność i trwały połysk. Ma idealną gęstość, która ułatwia rozprowadzenie go na płytce paznokcia.
Zdjęcie: Envato Elements
Autor: Dominika Mańka