Data modyfikacji:

Żel w pędzelku: czym się charakteryzuje?

Wiele osób kojarzy żele do paznokci jako bardzo gęsty produkt zamknięty w słoiczku, do którego trzeba dokupić odpowiedni pędzelek, aby nałożyć go na paznokieć. Nie każdy wie, że dostępne są już żele w buteleczce z pędzelkiem, które wyglądają zupełnie jak lakier hybrydowy. W zależności od swoich właściwości, służą do przedłużania paznokci i wzmacniania płytki, jak klasyczny żel, bądź jako lakier dający kolor płytce paznokcia. Czym charakteryzuje się żel w pędzelku? Jak go stosować? Zapraszamy do przeczytania artykułu o żelach w pędzelku.
żel w pędzelku

Charakterystyka żelu w pędzelku

 Żel w pędzelku jest innowacyjnym produktem, który podbija serca stylistek paznokci. W zależności od swoich właściwości może pełnić rolę klasycznego żelu bądź po prostu trwałego lakieru, który daje kolor. Żel w pędzelku do przedłużania musi mieć, tak jak inne żele, właściwości budujące, a zatem być dosyć gęstym i trwałym. Z kolei żele w pędzelku kolorowe służą do dawania koloru płytce paznokcia, jak lakier hybrydowy. Można go stosować na uprzednio położoną bazę żelową, akrylową lub hybrydową na płytkę paznokcia. Zatem, czym różnią się od owych lakierów hybrydowych? Podstawową różnicą jest to, że żele w pędzelku należy zdejmować frezarką, gdyż nie rozpuszczają się one pod wpływem działania acetonu.
Żele w pędzelku są dostępne w wielu kolorach. Mają bardzo dobre krycie, co sprawia, że często potrzebna jest tylko jedna warstwa produktu do pełnego krycia. Dodatkowo dane żele, ze względu na swoją nieco gęstszą konsystencję, używane są do zdobień, co pozwala na uzyskanie ciekawych stylizacji żelowych.

Żel budujący w pędzelku

Do nadbudowy paznokci idealnie sprawdzi się żel budujący w pędzelku o właściwościach budujących. Przyspieszy tempo pracy oraz znacznie ułatwi wykonanie stylizacji, ze względu na to, że pracuje się nim zupełnie jak lakierem hybrydowym. Dzięki pędzelkowi zawartemu w buteleczce, który jest dostosowany do danego lakieru, aplikacja żelu będzie łatwiejsza.

Jak wykonać stylizację żelem budującym do paznokci w pędzelku?

W pierwszej kolejności, jak przy każdej stylizacji paznokci, należy opracować skórki, które znajdują się naokoło paznokcia, oraz przygotować odpowiednio płytkę. W celu usunięcia suchych skórek najlepiej użyć frezarki, gdyż szybko i bezproblemowo usunie ona nabłonek znajdujący się na paznokciach oraz skórki okołopazokciowe. Płytkę paznokcia oczywiście matujemy bloczkiem polerskim, piłujemy do odpowiedniej długości, przemywamy cleanerem i aplikujemy primer, w celu odtłuszczenie płytki paznokcia.
Nałóż cienką warstwę bazy pod żel, jeżeli twój produkt jest trójfazowy. Jeżeli jest jednofazowy, pomiń ten krok.
Chcąc przedłużyć paznokcie, należy podłożyć pod nie formę papierową i nałożyć najpierw niewielką ilość żelu budującego w pędzelku. Tą warstwą kształtujemy paznokieć i nadajemy mu odpowiednią długość. Każdą warstwę z osobna utwardzamy w lampie.
Dołóż większą ilość żelu i rozprowadź równomiernie po płytce paznokcia.
Po utwardzeniu żelu zdejmij papierową formę i wyrównaj możliwe nierówności na powierzchni paznokcia, jak i na wolnym brzegu.
Przemyj paznokieć cleanerem, aby pozbyć się pyłków.
Użyj jednej lub dwóch warstw koloru, w zależności od jego krycia. Można użyć zarówno lakieru hybrydowego, jak i żelowego lakieru w pędzelku z kolorem.
Na koniec należy utrwalić manicure topem/nabłyszczaczem, przetrzeć płytkę paznokcia cleanerem i gotowe. Możemy się już cieszyć stylizacją żelową paznokci wykonaną za pomocą żelu w pędzelku.
Zdjęcie: Envato Elements
Autor: Dominika Mańka