Data publikacji:

Zniszczone włosy po przedłużaniu. Jak je zregenerować?

Przedłużanie włosów to bardzo popularny zabieg, który w zaledwie kilka godzin pozwala stać się posiadaczką długich, imponujących pasm. Nic dziwnego, że panie zniecierpliwione zapuszczaniem kosmyków tak chętnie decydują się na jego wykonanie. Niestety, po kilku miesiącach noszenia doczepów zachwyt nad długimi włosami może przerodzić się w rozczarowanie. Jak odratować zniszczone włosy po przedłużaniu?
Zniszczone włosy po przedłużaniu

Przedłużanie włosów – czy jest bezpieczne?

Przedłużanie włosów to zabieg fryzjerski, który polega na doczepieniu włosów o kolorze i strukturze zbliżonych do naturalnych. W ciągu jednej wizyty fryzjerskiej posiadaczka krótkiej fryzury może przejść ogromną metamorfozę, zyskując długie, lśniące pasma.
Zwolenników przedłużania jest pewnie tak wielu, jak przeciwników. Ci drudzy zwracają uwagę, że doczepy obciążają włosy i powodują ich wzmożone wypadanie. Problem jest istotny, tym bardziej że na przedłużanie włosów decydują się panie o delikatnych i cienkich pasmach, które w naturalnej, długiej odsłonie nie prezentowałyby się dobrze.
Jeśli chcesz przedłużyć włosy, pierwszym krokiem, jaki powinnaś wykonać, jest konsultacja z doświadczonym i renomowanym fryzjerem. Odpowiedni specjalista powinien ocenić stan twoich włosów oraz ocenić, czy przedłużanie nie wyrządzi im krzywdy.

Metody przedłużania włosów

Wyróżniamy kilka sposobów przedłużania włosów. Do tych najpopularniejszych zaliczają się:
  • metoda keratynowa – polega na zgrzewaniu włosów doczepianych z naturalnymi za pomocą preparatu keratynowego;
  • metoda na ringi – kosmyki doczepiane są do włosów za pomocą małych metalowych obrączek;
  • metoda kanapkowa – łączenie włosów naturalnych z doczepami umieszczonymi na lekkiej, silikonowej taśmie.
  • Która metoda okaże się najlepszym wyborem? Zapytaj o zdanie swojego fryzjera – sposób doczepiania włosów powinien być dostosowany do gęstości i kondycji kosmyków, a także preferowanej długości docelowej.

    Zniszczone włosy po przedłużaniu – co je powoduje?

    Przedłużanie włosów pozwala na cieszenie się długimi pasmami nawet przez 4–5 miesięcy. Gdy jednak przychodzi czas na zdjęcie doczepów, wiele kobiet boryka się z poważnymi kłopotami, a dokładniej zniszczeniem pasm. Czy przedłużanie włosów niszczy włosy? Co jest powodem osłabienia kosmyków po takim zabiegu?

    Nieprawidłowa metoda przedłużania

    Przedłużanie włosów powinien wykonać profesjonalista, po uprzednim ocenieniu ich stanu i doborze właściwej metody. Poszukując salonu fryzjerskiego, warto sugerować się opiniami dotychczasowych klientek.

    Nieodpowiednie zdejmowanie doczepów

    Nigdy nie zdejmuj doczepianych włosów samodzielnie – możesz doprowadzić do ich wyrwania, a nawet trwałych łysych placków na głowie. W celu zdjęcia włosów należy udać się do fachowca, który zastosuje odpowiednie techniki i preparaty.

    Niewłaściwa pielęgnacja

    Czasem przyczyną zniszczenia włosów po przedłużaniu jest niedelikatne obchodzenie się z nimi. Zbyt natarczywe mycie, ciągnięcie za włosy podczas czesania, częste stosowanie suszarki i prostownicy są dla włosów dodatkowymi obciążeniami. Włosy doczepiane należy także starannie, ale delikatnie rozczesywać, by nie pojawiły się na nich kołtuny.

    Długoletnie doczepianie i osłabienie włosów

    Bez względu na rodzaj metody doczepiania włosów, zabieg ten stanowi fizyczne obciążenie dla naturalnych pasm i cebulek. Jeśli jesteś miłośniczką przedłużania, raz na jakiś czas zrób kilkumiesięczną przerwę od zabiegów.

    Sposoby na zniszczone włosy po przedłużaniu

    Jeśli po zdjęciu doczepów twoje włosy wyglądają na słabe i zniszczone, pod żadnym pozorem nie udawaj się na kolejny zabieg. To czas na ich dogłębną regenerację. Co możesz zrobić, by wzmocnić kosmyki po przedłużaniu?

    Po pierwsze – dobre cięcie

    Po przedłużaniu włosów warto udać się do fryzjera i podciąć końcówki nawet o kilka centymetrów. To właśnie na nich zauważalne są najwcześniejsze zniszczenia, które bagatelizowane, pną się ku górze.

    Intensywna pielęgnacja domowa

    Nawilżający szampon, maska i odżywka powinni stać się twoimi sprzymierzeńcami. Nie zapomnij także o stosowaniu ochronnego serum na końcówki. Od czasu do czasu zafunduj swoim włosom coś ekstra, na przykład intensywnie regenerującą kurację.

    Olejowanie włosów

    Raz w tygodniu wykonaj zabieg olejowania włosów, stosując olej roślinny dopasowany do ich specyficznych potrzeb. Olejowanie szybko kondycjonuje pasma i zabezpiecza je przed działaniem niekorzystnych czynników.

    Zadbaj o skórę głowy

    To w końcu ona przez ostatnie miesiące musiała znosić ciężar doczepianych włosów. Po zdjęciu doczepów skup się na jej głębokiej regeneracji. Stosuj wcierki witaminowe do skóry głowy, które wzmocnią mieszki włosowe. Aplikację wcierki warto łączyć z delikatnym masażem.
    Pamiętaj, że skóra głowy wymaga także pielęgnacji od środka. Zdrowa, zbilansowana dieta i duże ilości wody mineralnej są jej niezbędne do właściwego funkcjonowania.

    Suplementy na mocne włosy

    Skrzyp polny, pokrzywa, wiesiołek – te trzy zioła doskonale wzmacniają cebulki włosów i regenerują je nawet po najcięższych przeżyciach. Nie tylko po przedłużaniu, ale także i w jego trakcie warto stosować suplementy, które zasilą włosy w dobroczynne składniki.

    Zniszczone włosy po przedłużaniu – podsumowanie

    Przedłużanie włosów zawsze stanowi dla nich obciążenie, dlatego zabieg warto poprzedzić konsultacją z dobrze ocenianym fryzjerem, który oceni, czy twoje pasma dobrze zniosą doczepy. W trakcie ich noszenia pamiętaj o prawidłowej pielęgnacji i delikatnym traktowaniu pasm. Nigdy nie zdejmuj ich samodzielnie!
    Zdjęcie: Envanto Elements